ادبیات

برای مهربان تر شدن!

خبرنگاران در اردبیل- وحید ضیائی: الف) مادر بزرگ را به رسم آذربایجانی ها خانم ننه صدا می کردیم. هفتاد و چند سال داشت و فارسی بلد نبود، اما گنجینه ای عتیق از شعر و ماهنی و داستان و ضرب المثل بود؛ مثل خیلی از بزرگترهای آن موقع. ماهنی های ترکی را با صدای خش دار...

27 خرداد 1401

آشنایی با شماری از مجسمه های مفاخر ایران در کشورهای خارجی

ایران از جمله کشورهایی بوده که تاریخ بسیار غنی و ارزشمندی دارد. در طول تاریخ، افراد بسیار زیادی در این کشور زیسته اند که بعضی از آنها نه تنها در کشور خودمان بلکه در خارج از این مرز و بوم نیز دارای شهرتند. با ما در مقاله مجسمه های بزرگان ایران در کشورهای...

9 خرداد 1401

کلیسای درختی شن پال فرانسه!

کلیسای درختی شن شاپل فرانسهمتفاوت ترین کلیسایی که در عمر خود خواهید دید بی شک، کلیسای شن پال فرانسه است. این کلیسا با رنگ وبویی متفاوت، برای شما با تمامی عبادتگاه هایی که تا به حال رفته اید ویا خواهید رفت فرقی اساسی خواهد داشت، این کلیسا درختی است! این...

11 اردیبهشت 1401

طوفان در زنجیر منتشر می گردد

تهران (پانا) - مجموعه شعر تازه کیوان مهرگان با نام طوفان در زنجیر به وسیله نشر روزنه منتشر می گردد.

30 بهمن 1400

شرایط بورسیه تحصیلی کره جنوبی 2022

در این مقاله به آنالیز شرایط بورسیه تحصیلی کره جنوبی می پردازیم اما اساساً چه عواملی تب تحصیل در این سرزمین خاور دوری را تندتر نموده اند؟ کشور پیشرفته و سر و سامان گرفته ای که بهترین زیرساخت اینترنت جهان را دارد و مردمش عدد چهار و جوهر قرمزرنگ را بدشگون...

19 دی 1400

مقاله: متن شعر چشم نرگس و نت آهنگ

در خاتمه امیدواریم از خواندن متن شعر چشم نرگس لذت برده باشید و نت آهنگ برای شما مفید بوده باشد.

10 دی 1400

کتاب، یار مهربان یا رفیق ناباب؟! ، نگاهی به صندلی مطالعه در مدارس

کتاب خانه هایی در تصرف عنکبوت، معلمان بیگانه با ادبیات کودک و مطالعه، دروس فارسی کتاب گریز و... خلاصه ای از شرایط ترویج مطالعه در مدارس ماست که در این گزارش به آن ها پرداختیم.

11 آذر 1400

خطر ابطال شناسنامه ایرانی مولانا

چرا باید در برابر مصادره مفاخر کشورمان صف آرایی کنیم؟

18 مهر 1400

نوشتن از زندگی در آستانه مرگ

خبرنگاران- سمیه جمالی: نویسنده در نخستین روزهای همه گیری کرونا، اسفند نود و هشت، داوطلبانه و صرفا برای تهیه گزارش جهت نوشتن روایت به بیمارستانی در تهران رفته است؛ دقیقا به درونِ اورژانس، بخش و آی سی یو کرونایی ها. تهور محسن باقری در این کار ستودنی ست.

6 مهر 1400

لیلا اوتادی گرانترین خانم بازیگر ایرانی !

خبرنگاران : لیلا اوتادی گران ترین بازیگر زن ایرانی است.

22 شهریور 1400

شب ها برای بچه ها قصه های هیجانی نخوانید!

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در خوزستان، کارگاه آموزش مجازی قصه نویسی به وسیله اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان به مدت 20 جلسه و در 10 شب در اهواز در حال برگزاری است.

21 مرداد 1400

کثرت روایات صادقین(ع) به دلیل اعتماد به راویان است، چه روش های آموزشی مذهب تشیع را ترویج داد؟

خبرنگاران مذهب تشیع از آنجا که بسیاری از معارف خود را از امام جعفر صادق(ع) به یادگار دارد و آن حضرت نقش بسزایی در تبیین چارچوب های نظری و فقهی شیعه داشته است، به نام شیعه جعفری شهرت یافته است. شرایط سیاسی حاکم بر دوران امام صادق(ع) طوری رقم خورد که آن حضرت...

4 تیر 1400

خبرنگاران افشای یاری عظیم لرد بایرون به ساخت یونان مدرن

تهران- خبرنگاران- کشف یک چک قدیمی از لرد بایرون نشان می دهد سخاوت 200 سال پیش این شاعر رمانتیک بود که راه را برای ساخت یونان مدرن هموار کرد.

31 اردیبهشت 1400

آینده تئاتر و چالش هایش

تهران (پانا) - امیر دژاکام متولد 1341 در کرمان، بازیگر، کارگردان و مدرس است و ایوب خان تازه ترین کاری بود که او روی صحنه برد، آن هم در شرایطی که کرونا همچنان می تازید و چالش های بسیاری بر سر راه کارگردان و هنرمندان عرصه های مختلف هنری به وجود آورده بود.

19 اردیبهشت 1400

نظرسنجی از دانشجویان در مورد سامانه های مجازی دانشگاهها در عصر کرونایی

تهران (پانا) - شیوع بیماری کرونا از سال گذشته بسیاری از سازمانها را دچار تغییر و بسیاری از کسب و کارها را با مشکل و آسیب روبرو کرده است. در این میان آن­چه بیشتر خانواده­ ها با آن دست و پنجه نرم می کنند، مسائل مربوط به آموزش است.

18 اسفند 1399

خبرنگاران صالحی صد سالگی استاد احمد سمیعی گیلانی را شادباش گفت

تهران - خبرنگاران - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیغام توییتری نوشت: سالزاد صدسالگی استاد احمد سمیعی گیلانی (11بهمن 1299) را شادباش می گویم.

16 اسفند 1399

بیوگرافی حسین محجوب، کارگردان و بازیگر ایرانی

حسین محجوب متولد 10 مرداد 1327 در شهر رشت میباشد. وی کارگردان، نویسنده و هنرپیشه است و اولین فعالیت سینمایی او بازی در فیلم رگبار بود.

2 بهمن 1399

10 کارگردان پولساز برتر تاریخ سینما

خیلی ها معتقدند دیگر دوران اوج هالیوود به سر رسیده و خبری از آن عصر طلایی نیست که نام یک کارگردان روی یک فیلم تضمین کننده فروش آن بود. اما در همین قرن بیست ویک هم کارگردان های خوب زیادی داریم که به دلیل مهارت، ذوق و توانایی های خاص خود پیروز شده اند آثار...

20 دی 1399

خبرنگاران ناشران فارس به طرح خرید سالانه کتاب وزارت ارشاد دعوت شدند

شیراز- خبرنگاران- معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: تهیه فهرستی از کتاب های ناشران و نویسندگان استان فارس برای خرید از سوی وزارت ارشاد، تا خاتمه دی ماه و با ارائه درخواست به اداره کل ارشاد فارس صورت می گیرد.

6 دی 1399

نوبل ادبیات 2020 به لوییز گلوک شاعر آمریکایی رسید

لوییز گلوک، شاعر آمریکایی برنده نوبل ادبیات سال 2020 شد.

21 آبان 1399
تعداد: (48)