تاخیر در اعلام برنده جایزه گنکور 2020

به گزارش طفره به نقل از اکتوالیته- آکادمی گنکور پایان تصمیم گرفت که با توجه به شرایط غیر معمول حاکم بر کشور برنده جایزه گنکور 2020 را که قرار بود در روز 4 نوامبر اعلام شود با یک هفته تاخیر در روز 10 نوامبر معرفی کند. این تغییر بی شک در اعلام دیگر برنده های جوایز مهم فصل ادبی فرانسه تاثیرگذار خواهد بود. پیش از این نیز اعلام نامزدهای مرحله نخست این جایزه به اواسط سپتامبر موکول شده بود.

تاخیر در اعلام برنده جایزه گنکور 2020

با این حساب جوایز مدیسی و فمینا نیز قبل از اعلام جایزه گنکور معرفی خواهند شد؛ البته این در شرایطی خواهد بود که داوران این دو جایزه مهم ادبی فرانسه تغییری در نظر خود در تاریخ اعلام برندگان ایجاد نکنند. هنوز مشخص نیست که جایزه رنودو که هر سال روز 4 نوامبر و با فاصله چند دقیقه از جایزه گنکور اعلام می شد به تاریخ دیگری موکول خواهد شد یا خیر.

جایزه گنکور مهم ترین و معتبرترین جایزه ادبی فرانسوی است که در سال 1896 و در پی وصیت ادمون دوگنکور بنیان نهاده شد. این جایزه هر سال به بهترین اثر داستانی تعلق می گیرد که طی همان سال در فرانسه منتشر شده باشد. این جایزه جوایز جانبی دیگری هم دارد مانند جایزه گنکور اولین رمان، گنکور داستان کوتاه، شعر و زندگی نامه نویسی و..... که هرسال بعد از معرفی برنده جایزه اصلی به ترتیب اعلام می شوند.

سال 2017 جایزه گنکور اولین رمان به رمان مارکس و عروسک نوشته مریم مجیدی، نویسنده ایرانی تعلق گرفت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 10056

به "تاخیر در اعلام برنده جایزه گنکور 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاخیر در اعلام برنده جایزه گنکور 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید