موزه های سن پترزبورگ

به گزارش طفره، وقتی صحبت از فرهنگ و هنر می شود دامنه وسیعی از جاذبه های توریستی به ذهن خطور می کند که شاید از آن میان بتوان به موزه ها، مکانهای مذهبی، گالری ها و تئاترها و در نهایت مکانهای قدیمی و عمومی شهری اشاره کرد. مسلماً از این میان موزه ها نقش بیشتری از سابقه و فرهنگ و تاریخ منطقه را در خود جای داده اند.

موزه های سن پترزبورگ

در شهر سن پترزبورگ و منطقه لنینگراد موزه های بسیاری مشغول به فعالیت هستند. اما تمامی این موزه ها را می توان در چهار دسته موزه های هنر و فرهنگ، تاریخ و سیاست، علم و تکنولوژی و بیوگرافی اشخاص مهم خلاصه کرد.

شاید از این میان باز بتوان موزه های هنر و فرهنگ را جهت شناخت مردم شناسی و زندگی مردم منطقه در اولویت قرار داد. در سن پترزبورگ شما می توانید ساعتها محو انواع موزه های هنری و فرهنگی شوید و از گالری های موجود در این شهر بهره ببرید. موزه های فرهنگ و هنر منطقه خود به شش دسته هنر و فرهنگ، معماری و دکور، ادبیات، موزیک، عکاسی و هنرهای معاصر و تجاری طبقه بندی می شوند.

اما دو موزه مشهور بین المللی هنر روسیه که در شهر سن پترزبورگ است و دیدن آن را حتماً به شما توصیه می کنیم شامل موزه هرمیتاژ و موزه ملی روسیه می باشد.

موزه هرمیتاژ Hermitage

موزه هرمیتاژ جذابیت دیدنی غیرقابل وصفی برای هر گردشگر خارجی خواهد بود. بالغ بر 3 میلیون اثر در کلکسیون این موزه موجود می باشد. به این معنی که اگر برای دیدن هر اثر این موزه 1 دقیقه وقت بگذارید با احتساب ساعت کاری این مجموعه بالغ بر 15 سال زمان نیاز دارید که کلیه آثار را ببینید. برای همین بیشتر گردشگران تمایل به دریافت تورهای متخصص محلی دارند تا بتوانند سالنها و آثار مهم را برای آن ها توضیح دهند.

این موزه در میدان قصر (Palace Square) قرار داشته و روزهای دوشنبه تعطیل می باشد و به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه که از 9 صبح لغایت 8 شب باز است در سایر روزها از ساعت 10 ونیم صبح لغایت 5ونیم عصر فعال می باشد. هزینه ورود برای دیدن سالنهای اصلی 600 روبل است که شامل بخشهای عمومی، پتر کبیر، قصر منشیکوف و موزه ظروف سلطنتی می باشد و برای دیدن یکی از زیرمجموعه های موزه 300 روبل خواهد بود. توضیح صوتی با پرداخت هزینه نیز برای استفاده افرادی که تور نگرفته اند مهیا می باشد.

همچنین ببینید: کلیساهای دیدنی سن پترزبورگ

موزه ملی روسیه

ایده داشتن موزه ملی روسیه از زمان تزار الکساندر سوم که هنرمندان بسیاری را مورد حمایت قرار داد تا آثارشان را در یک جا جمع کنند به وجود آمد. پسر او نیکلای دوم به یاد پدرش در سال 1895 موزه ای را در قصر میخایلوفسکی ایجاد کرد و سه بعد نیز بازدید عموم از آن را آزاد کرد و آن را به نام الکساندروفسکی نامید. این موزه شامل چهار بخش مجزا در قصر میخایلوفسکی، قصر مرمر، قصر استروگانوف و کاخ میخایلوفسکی قرار دارند.

مشهورترین آن ها همان ساختمان مرکزی قصر میخایلوفسکی است که سه شنبه ها تعطیل بوده و در باقی روزها برنامه های متفاوتی از زمان باز و بسته شدن دارد که عموما بین ساعت 10 صبح تا 6 عصر باز می باشد. هزینه ورودی 450 روبل بوده و برای عکاسی و تصویربرداری باید 250 روبل دیگر هم بپردازید.

منبع: مجله سفر
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 28 خرداد 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 8762

به "موزه های سن پترزبورگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه های سن پترزبورگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید