اخبار سیاسی

ادعای پمپئو درباره منشأ ویروس کرونا

پمپئو یکشنبه (به وقت محلی) در مصاحبه ­ای با شبکه ای. بی. سی آمریکا گفت: شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می­ دهد کرونا از آزمایشگاهی در ووهان چین آمده است.

11 تیر 1399

پشت پرده طرح آمریکا برای بازگشت به برجام چیست؟

کارشناس مسائل بین الملل در گفتگویی طرح ادعایی آمریکا برای مشارکت در برجام را مورد آنالیز قرار داد.

10 تیر 1399

تجهیز تیپ های اطلاعات نزاجا رزمی به پهپاد

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اهمیت توسعه یگان پهپاد این نیرو گفت: با همکاری سازمان جهادخودکفایی و صنعت دفاعی کشور تمامی یگان های اطلاعات رزمی نزاجا به سامانه پهپاد مجهز می شوند.

4 تیر 1399

گلستان سعدی نقش سفیر برای زبان و ادبیات فارسی را دارد

کوروش کمالی سروستانی، رئیس مرکز سعدی شناسی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در فارس، مطرح نمود: پیوند دادن بچه ها و نوجوانان با ادبیات کلاسیک در دوره ای که ذهنشان آمادگی دارد، از اهمیت برخوردار است و همه دنیا سعی می نمایند از داشته های فرهنگی و اسطوره...

1 تیر 1399

میرابیان: نقشه شوم آمریکا و سعودی علیه ایران گریبان خودشان را گرفت ، کاهش قیمت نفت عدویی که سبب خیر شد

یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: بلایی که آمریکا و سعودی می خواستند سر ایران بیاورند بر سر خودشان آمد و جالب این است که کم آسیب ترین کشور به ادعای منابع خود غربی ها در میان تمام کشور های نفت خیز دنیا جمهوری اسلامی بوده است.

30 خرداد 1399

موزه های سن پترزبورگ

وقتی صحبت از فرهنگ و هنر می شود دامنه وسیعی از جاذبه های توریستی به ذهن خطور می کند که شاید از آن میان بتوان به موزه ها، مکانهای مذهبی، گالری ها و تئاترها و در نهایت مکانهای قدیمی و عمومی شهری اشاره کرد. مسلماً از این میان موزه ها نقش بیشتری از سابقه و فرهنگ...

28 خرداد 1399

روایت بیداری اسلامی به زبان تمثیلی در گرگ و میش

خبرنگاران: منظومه گرگ و میش سروده یحیی علوی فرد که در آن با زبان تمثیلی بیداری اسلامی برای نوجوانان به تصویر کشیده شده است، تا پایان نیمه نخست سال از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ خواهد رسید.

28 خرداد 1399

نمایندگان فاسد رد صلاحیت شده را به دادگاه بکشانید

در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، صلاحیت 75 نفر از نمایندگان کنونی به دلایلی نظیر فساد اقتصادی و بعضاً مسائل اخلاقی تایید نشد.

25 خرداد 1399

خبرنگاران یک میلیون نهال در تبریز کاشته می گردد

تبریز - خبرنگاران - قائم مقام شهردار تبریز گفت: عملیات کاشت یک میلیون نهال و درختچه در مناطق دهگانه این شهر از اردیبهشت شروع می گردد.

23 خرداد 1399

کاهش ابتلا به کووید 19 در ایتالیا

روز گذشته(دوشنبه) برای نخستین بار تعداد مبتلایان به بیماری همه گیر کووید 19 در ایتالیا کاهش یافت و شرایط در انگلیس و اسپانیا هم امیدبخش به نظر می رسد.

21 خرداد 1399

اجرای 11 پروژه در وزارت صنعت در راستای جهش فراوری

خبرنگاران: معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: توسعه و تعمیق ساخت داخل در راستای جهش فراوری یکی از محورهای هفتگانه وزارت صنعت برای تحقق شعار سال است که در قالب 11 برنامه و پروژه اجرایی می گردد.

20 خرداد 1399

ایتالیا: بزرگترین شوک از زمان جنگ جهانی را تجربه می کنیم

نخست وزیر ایتالیا با تاکید بر اینکه بحران کرونا بزرگترین شوک به اتحادیه اروپا از زمان جنگ جهانی است، خواهان پاسخ مشترک اتحادیه اروپا به این بحران شد.

20 خرداد 1399

تمام محتوای کتاب درسی پایه دوازدهم مبنای کنکور است

مهدی نوید ادهم گفت: برای دانش آموزان پایه دوازدهم تأکید شد که معلمان و مدیران کوشش نمایند که تدریس تمام کتاب های درسی تا خاتمه اردیبهشت تمام گردد، زیرا تمام محتوای کتاب درسی مبنای کنکور است.

18 خرداد 1399

مسیرم در برایتون تغییر نکند شاید تصمیم دیگری بگیرم، صعود به جام جهانی خیلی سخت است

بازیکن تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه برایتون گفت: اگر جهت من در برایتون تغییر نکند و شرایط به شکلی پیش برود که شادمان نباشم، شاید هر تصمیمی بگیرم.

17 خرداد 1399

قبل از خرید مسکن مهر در مشهد این مطلب را بخوانید

مشهد از مهمترین شهرهای زیارتی ایران است که بسیاری از عاشقان امام رضا (ع)، این شهر را برای اقامت انتخاب می نمایند. این عشق و علاقه در میان اتباع کشورهای دیگر هم موجب شده است که مشهد را شهر محل زندگی خود بدانند و خانه و زندگی خود را به این شهر منتقل نمایند....

16 خرداد 1399

استقبال گروه های عراقی از تشکیل کابینه جدید

هیئت نمایندگی سازمان ملل در عراق و بعضی گروه های این کشور از معین مصطفی الکاظمی به عنوان مامور تشکیل کابینه جدید عراق استقبال کردند.

12 خرداد 1399

نقش آلمان در حل بحران یونان، عامل کاهش اعتبار بین المللی برلین

خبرنگاران: یک روزنامه آلمانی در مطلبی توضیح داد که نقش آلمان در مذاکرات اتحادیه اروپا با یونان به اعتبار بین المللی این کشور آسیب رسانده و تصویر آلمانی زشت و منفور را دوباره بازگردانده است.

11 خرداد 1399

نخست وزیر یونان: نقش ایران در مبارزه با تروریسم حائز اهمیت است

نخست وزیر یونان در سفر خود به تهران بر نقش ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه خاورمیانه تاکید نمود.

7 خرداد 1399

خبرنگاران کویت واردات مواد غذایی از ایران را از سر می گیرد

تهران - خبرنگاران - وزارت تجارت و صنعت کویت اعلام کرد که واردات مواد غذایی ایران به این کشور که پس از شیوع ویروس کرونا (کووید-19) متوقف شده بود، بار دیگر از سر گرفته می شود.

6 خرداد 1399

گزارش، پیام های سه گانه گروههای مقاومت عراق، چرا مقاومت به تحرکات آمریکا هشدار داد؟

هشت گروه مقاومت عراق با صدور بیانیه ای مشترک حضور نیروهای آمریکایی در عراق را اشغالگری دانسته و بر ادامه مقاومت تا خروج کامل این نیروها از عراق تاکید کردند.

5 خرداد 1399
تعداد: (248)