تور ایتالیا: برای احیای روابط مالی ایران و ایتالیا، فرایند صدور ویزای تجاری تسهیل گردد

به گزارش طفره، رئیس اتاق تبریز گفت: فعالان مالی ایران در سال های گذشته رابطه تجاری بسیار خوبی با ایتالیا داشته اند و از این میان، صادرکنندگان قطعات خودرو در تبریز ارتباط خوبی با شرکت های خودروسازی در شهر تورین ایتالیا برقرار نموده اند.

تور ایتالیا: برای احیای روابط مالی ایران و ایتالیا، فرایند صدور ویزای تجاری تسهیل گردد

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

یونس ژائله در ملاقات با سفیر ایتالیا در تهران، ادامه داد: بسیاری از کارخانه های ما ازجمله صنایع غذایی و صنعت رب سازی با ماشین آلات ایتالیایی آشنا بوده و ارتباطات بسیار خوبی با شهر پارما دارند.

رئیس اتاق تبریز با بیان اینکه تبریز پل ارتباطی اروپا و ایران است، اضافه کرد: پیشکسوتان ما در اتاق بازرگانی از سالیان سال ارتباط بسیار خوب با شهرهای مختلف ایتالیا داشتند و در واقع می توان گفت تبریز و ایتالیا روابط تجاری تاریخی با یکدیگر دارند.

او تأکید کرد: لازمه برقراری ارتباط تجاری خوب بین کشورها، توسعه روابط بین اتاق های بازرگانی کشورهای مختلف است و اتاق تبریز نیز نقش مشاوره ای بین دستگاه های مختلف را دارد و تا به امروز این نقش را به خوبی ایفا نموده است.

رئیس اتاق تبریز در مورد مسائل تجار ایرانی در انجام تبادلات بانکی نیز گفت: بانک های ایتالیایی بر اساس چارچوب های موجود عمل نموده و عموماً رابطه تجاری خوبی با ما ندارند و این موضوع موجب کند شدن روابط تجاری بین دو کشور شده است.

او بعلاوه تأکید کرد: تا جایی که ما آگاه هستیم، ایتالیا نیازمند بازار بزرگ 80 میلیونی ایران است و توسعه روابط تجاری مابین ایران و ایتالیا می تواند برای هر دو کشور مفید باشد.

ژائله ادامه داد: برخی از قطعات و کالاها هستند که فراوری آن ها انرژی زیادی را می طلبد و ازلحاظ مالی به صرفه نیست و شما می توانید از ظرفیت بالای فراورینمایندگان آذربایجان شرقی که افراد فنی و باتجربه ای هستند و سالیان سال در این عرصه فعالیت می نمایند، بهره ببرید و از این طریق می توانیم قطب سوم خودرو را در تبریز ایجاد کنیم.

او یادآور شد: ما معتقد هستیم تحریم ها به زودی به سرانجام خواهد رسید و باید از هم اکنون زمینه را فراهم کنیم تا بعد از سرانجام تحریم ها بلافاصله کار خود را شروع نموده و قراردادها را به مرحله اجرا برسانیم.

ژائله در سرانجام گفت: قبل از دوران تحریم به علت این که ویزای تجار ایرانی برای سفر به آلمان به صورت اختصاصی در اتاق تبریز صادر می شد، روابط بسیار خوبی بین تبریز و شهرهای مختلف آلمان برقرار می شد و در مورد صدور ویزای ایتالیا نیز می توانیم بدین شیوه عمل کنیم.

علاقه مندی ایتالیا برای توسعه روابط تجاری با تبریز

سفیر ایتالیا در تهران نیز در این ملاقات با بیان اینکه تبریز نزدیک ترین شهر ایرانی به اروپا و ایتالیا است گفت: تبریز شهری صنعتی است و توسعه روابط تجاری با این شهر می تواند برای ما بسیار مفید باشد.

جوزپه پرونه ادامه داد: ایتالیا در دوران قبل از تحریم شریک ویژه ای برای ارتباطات تجاری و مالی با ایران بود و اکنون به علت تحریم ها روابط تجاری ایران و ایتالیا تحت تأثیر قرار گرفته است.

او با بیان این که شرکت های ایتالیایی علاقه بسیاری برای ازسرگیری روابط تجاری بین ایران و ایتالیا هستند گفت: ما نیز امیدوار هستیم هرچه سریع تر تحریم ها برداشته گردد و تجارت و رابطه تجاری بین دو کشور به شرایط عادی خود برگردد و همه کوشش خود را می کنیم تا کارخانه ها و شرکت های ایتالیایی نگاه ویژه ای برای برقراری ارتباط مجدد با شرکت ها و کارخانه های ایرانی و مخصوصاً تبریز داشته باشند.

سفیر ایتالیا در تهران اظهار داشت: هدف ما از سفر به تبریز این است که اتاق بازرگانی تبریز در برقراری ارتباط بین شرکت ها و کارخانه های ایرانی و ایتالیایی یاری کند چراکه بسیاری از صنایع ازجمله قطعه سازی خودروسازی و دارویی برای ما بسیار مهم است و بسیاری از شرکت های ایتالیایی مشتاق هستند از این ظرفیت استفاده نمایند.

پرونه در سرانجام گفت: در بحث صدور ویزا در حال آنالیز ایجاد شرکت هایی هستیم که بتوانیم در شهرهای مختلف ایران برای تجّار ایرانی ویزا صادر کنیم و ما نیز آماده هرگونه همکاری با اتاق بازرگانی تبریز در این خصوص هستیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 12 تیر 1401 بروزرسانی: 12 تیر 1401 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 20663

به "تور ایتالیا: برای احیای روابط مالی ایران و ایتالیا، فرایند صدور ویزای تجاری تسهیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ایتالیا: برای احیای روابط مالی ایران و ایتالیا، فرایند صدور ویزای تجاری تسهیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید