تعاریف و اصطلاحات

برخی از شروط ضمن عقد ازدواج چیست؟

زن هنگام عقد ازدواج می تواند با همسر خود شرط کند که برخی از شروط را در عقدنامه ذکر کند.

4 مهر 1399

چقدر به نسخه های چاقی و لاغری مجازی اطمینان کنیم؟

زندگی آنلاین/ فضای مجازی پر است از نسخه های ریز و درشت درباره لاغری و چاقی اما آیا واقعا با این نسخه ها می توان به وزنی ایده آل رسید. در گفت و گویی با دکتر لادن گیاهی به رمز و رازهای چاقی و لاغری و راست و دروغ نسخه های مجازی می پردازیم.

3 مهر 1399

تحقق حماسه مالی با ایجاد فضای رقابت در بخش خصوصی

تحقق حماسه مالی و حل مسائل مردم، دولت باید فضا را برای رقابت مناسب بخش خصوصی فراهم کند و تا زمانی که در فعالیت های مربوط به بازار از مردم یاری گرفته نشود، دولت به تنهایی قادر به حل مسائل نخواهد بود.

25 شهریور 1399

آثاری کهن که ایستاده پیام تاریخ اردبیل را منتقل می کنند

ایسنا/ این خبر پیرامون آثاری کهن که ایستاده پیام تاریخ اردبیل را منتقل می کنند، نگارش شده است.

21 شهریور 1399

توجه به منافع فعالان در بازنگری قوانین کسب و کارهای مجازی ضروری است

رئیس جمهوری به معاونت حقوقی برای بازنگری در قوانین این حوزه جهت مهیا ساختن زیرساخت لازم برای توسعه کسب و کارهای اینترنتی دستوری صادر کرد.

14 شهریور 1399

راهکاری برای تسلط در حرف زدن به زبان انگلیسی

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که برای مدت طولانی سعی می کردید با سریعتر صحبت کردن و مجبور کردن خود به این کار اغلب دیگران را تحت تاثیر قرار دهید یا فرایند تسلط خود در حرف زدن به زبان انگلیسی را سرعت ببخشید، این مقاله خبرنگاران را از دست ندهید. در ادامه...

1 شهریور 1399

بهترین بازی های دو نفره آفلاین و آنلاین که باید تجربه کنید

خبرنگاران: بازی های آنلاین چند نفره سرگرم کننده هستند، اما هیچ چیز لذت بخش تر از یک تجربه co-op خانگی نیست. ما در ادامه به معرفی بهترین بازی های دو نفره آفلاین خواهیم پرداخت که البته به صورت آنلاین هم می توانید آن ها را انجام دهید.

29 مرداد 1399

اتیکت و آداب پوشیدن پاپیون برای آقایان

خبرنگاران: امروزه مردم از همه قشر ها پاپیون می پوشند. حتی ستاره های مشهور نیز در گذشته پاپیون به گردن می زدند، بازیگرانی همچون فرد استیر، مارلنه دیتریش و سیاستمدارانی همچون وینستون چرچیل، معمارانی همچون لوکوربوزیه، دانشمندانی همچون بیل نای و غیره.

29 مرداد 1399

دستور رئیس جمهور نقطه عطفی در حوزه مدیریت باغستان سنتی قزوین است

ایسنا/ براساس سخنان مدیرعامل سازمان باغستان قزوین، دستور رئیس جمهور نقطه عطفی در حوزه مدیریت باغستان سنتی قزوین است.

20 مرداد 1399

مغز برنامه نویسان چگونه کار می کند؟

آمریکایی ها معتقدند زبان برنامه نویسی پایتون برای کسانی که مهارت های های زبان شناسی دارند در مقایسه با افراد مسلط به ریاضیات، آسان تر است.

13 مرداد 1399

Google Play Services چیست و در اندروید چه اهمیتی دارد؟

اگر مدت زیادی با سیستم عامل اندروید سر و کار داشته باشید، احتمالاً با مواقعی روبرو شده اید که به نظر می رسد برخی مسائل در اندروید، از چیزی به نام Google Play Services ناشی می شوند. اما خدمات Google Play چیست، به چه کار می آید و چرا وجود آن روی اندروید لازم است؟ در...

1 مرداد 1399

پشت پرده طرح آمریکا برای بازگشت به برجام چیست؟

کارشناس مسائل بین الملل در گفتگویی طرح ادعایی آمریکا برای مشارکت در برجام را مورد آنالیز قرار داد.

10 تیر 1399

علت عرق کردن کف دست چیست؟

تابحال برایتان پیش آمده که در لبه یک دره بایستید یا از پنجره یک آسمان خراش به بیرون نگاه کنید و ناگهان کف دست هایتان شروع به عرق کردن نماید؟ گاهی اوقات نیز عرق کردن کف دست در زمان سخنرانی مقابل جمعیت عظیم مخاطبان رخ می دهد. اما علت عرق کف دست چیست؟

3 تیر 1399

دکتری در کانادا

به عنوان یک مکان مطالعاتی که به طور فزاینده ای جذاب و چند فرهنگی ، دکتری در کانادا گزینه خوبی برای در نظر دریافت تحصیلات دکتری شما است و فرصت های تحقیقاتی زیادی را برای شما فراهم می نماید تا بتوانید تخصص خود را گسترش دهید . بیش از یک سوم تحقیقات کلی این...

28 اردیبهشت 1399