پیتون در مقابل این مار کم می آورد!، عکس

به گزارش طفره، مار گانس تخم خوار گونه ای بومی آفریقا است که نسبت به مقدار بدنش بزرگترین طمعه ها را می بلعد و در این زمینه حتی از مار پیتون پیشی می گیرد.

پیتون در مقابل این مار کم می آورد!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، همه مارها با آرواره های خاص خود طعمه های بزرگ را می بلعند اما در میان آن ها یک گونه از همه پیشی می گیرد و نسبت به مقدار بدنشان بزرگترین طعمه ها را می بلعد.

با پول تارا این خودروهای آمریکایی را سوار شوید!/ عکس

شاید با شنیدن این تعاریف ناخودآگاه یاد مار پیتون بیفتید اما مار رکوردشکن این داستان پایتون نیست.

اتفاقا بدن بزرگی ندارد و گونه ای تقریبا کوچک و غیرسمی در آفریقا به نام مار گانس تخم خوار است. این مار همانطور که از نامش پیداست در بلعیدن تخم پرندگان تخصص داد و با وجود مقدار کوچک تخم های بزرگ را فرو می دهد.

بر اساس اطلاعات مقاله ای که 8 اوت در Journal of Zoology منتشر شد، توانایی این مار در خوردن طعمه های ریشه در شکل آرواره و جنس پوست مار دارد. آرواره آن ها حتی از مار پیتون های برمه ای انعطاف بیشتر برای بلعیدن طعمه های بزرگ تر از خود دارد.

در این پژوهش معین شد که مار تخم خوار گانس در مقایسه با یک مار پیتون برمه ای با وزن مشابه می تواند طعمه ای با سطح مقطع بیش از دو برابر را بخورد. این گونه از مارها می توانند طعمه هایی سه یا چهار برابر بزرگ تر از خود را بخورند.

متن کامل این گزارش را اینجا را بخوانید.

این یک گوله پشم نیست!

تنها دریای بی ساحل در جهان/ عکس

با نهنگ گوژپشت حرف بزنید!

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 آذر 1402 بروزرسانی: 27 آذر 1402 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 26729

به "پیتون در مقابل این مار کم می آورد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیتون در مقابل این مار کم می آورد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید