روسیه خواهان تحقیقات بی طرف و غیرسیاسی درباره حادثه دریای عمان شد

به گزارش طفره، نماینده روسیه در شورای امنیت تأکید کرد که تشدید تصنعی اوضاع در منطقه، نتیجه گیری شتاب زده و متهم کردن بی اساس ایران، مانع از انجام تحقیقات بین المللی بیطرفانه و غیرسیاسی درباره حادثه اتفاق افتاده در دریای عمان می گردد.

روسیه خواهان تحقیقات بی طرف و غیرسیاسی درباره حادثه دریای عمان شد

با همراهی تورهای عمان بهار 99 از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه بین الملل طفره به نقل از خبرگزاری نووستی، واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل شب گذشته در نشست شورای امنیت تأکید کرد، تشدید اوضاع و نتیجه گیری شتاب زده درباره حادثه حمله به تانکرهای نفت کش در دریای عمان مانع از انجام تحقیقات بیطرفانه می گردد.

نبنزیا گفت: ما تاکید می کنیم که کوشش برای تشدید تصنعی وخامت اوضاع در منطقه، تصمیم گیری شتابزده و متهم کردن بی پایه و اساس کمکی به انجام تحقیقات بین المللی بیطرفانه نمی کند، بلکه برعکس این تحقیقات را سیاسی نموده و به اعتبار آن لطمه خواهد زد. ضمن اینکه اظهارات ضدایرانی، ازجمله متهم کردن بی دلیل این کشور به دست داشتن در حادثه اتفاق افتاده در دریای عمان، می تواند موفقیت های دست یافته اخیر سازمان ملل در حل و فصل مناقشه نظامی در یمن را از بین ببرد.

این دیپلمات بلندپایه روس اضافه نمود: روسیه انتظار دارد تا تمامی رخدادها در این منطقه بطور دقیق مورد آنالیز قرار بگیرد. ما از همه طرفین می خواهیم تا به سمت گفت وگو و بحث و آنالیز اوضاع روی آوردند و قطعنامه شماره 598 شورای امنیت را یادآور می شویم که دبیرکل را موظف نموده تا با مشارکت همه کشورهای منطقه، روی طرحی برای تامین امنیت منطقه کار کند.

وی در آخر گفت: بار دیگر توجه همه شرکاء را به پیشنهاد روسیه درباره شروع فرایند اقدامات مشترک در جهت تقویت صلح و اعتماد در منطقه خلیج فارس و در دورنمای بلندمدت کل منطقه خاورمیانه جلب می کنیم.

پیش از این، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در تفسیر این رخداد، با اشاره به افزایش اعمال فشارهای آمریکا بر ایران در این اواخر، تاکید نموده بود که نباید در نتیجه گیری درباره علت حادثه اتفاق افتاده در دریای عمان عجله کرد و مسئولیت آن را برعهده جمهوری اسلامی ایران انداخت.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 6933

به "روسیه خواهان تحقیقات بی طرف و غیرسیاسی درباره حادثه دریای عمان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه خواهان تحقیقات بی طرف و غیرسیاسی درباره حادثه دریای عمان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید