دیپلمات روس: به رغم کوشش آمریکا، روسیه روابط مالی با ایران را تقویت می نماید

به گزارش طفره، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین گفت، آمریکا با تلاشی بی پایه و اساس، قصد از بین بردن برجام و کسب امتیاز برای خود در رویارویی با ایران را دارد، ولی مسکو روابط مالی خود با تهران را تقویت خواهد نمود.

دیپلمات روس: به رغم کوشش آمریکا، روسیه روابط مالی با ایران را تقویت می نماید

به گزارش گروه بین الملل طفره به نقل از خبرگزاری تاس، میخائیل اولیانوف نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان های بین المللی در وین (از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی) معتقد است که آمریکا کوشش می نماید تا برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته ای ایران را با شکست روبرو نموده و در رویارویی با ایران برای خود امتیاز کسب کند.

این دیپلمات بلندپایه روس در صفحه توئیتر خود نوشته است: آمریکا سعی دارد برجام را از بین برده و در رویارویی با ایران برای خود امتیاز کسب کند. در حالیکه این کوشش، بخصوص با توجه به قطنامه شماره 2231 شورای امنیت سازمان ملل، هیچ پایه و اساسی ندارد. ما در چه دنیا بی قانونی زندگی می کنیم؟ در حالیکه تهران همیشه به تمامی تعهدات خود در چارچوب برجام پایبند بوده و هست.

اولیانوف تاکید نمود که روسیه روابط مالی خود با جمهوری اسلامی ایران را تقویت نموده و همچنان به کوشش خود برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک ادامه خواهد داد.

هدف اصلی آمریکا از شکست برجام، تحقق بلندپروازی های ژئوپلیتیکی خویش در منطقه است

وزارت امور خارجه روسیه نیز شب گذشته در بیانیه ای اظهار داشت، ایالات متحده با خارج شدن از برجام، سعی دارد بلندپروازی های ژئوپلیتیکی خود را تحقق بخشد، ولی مسکو از تمامی عقل های سلیم می خواهد تا برای حفظ این توافقنامه مهم بین المللی کوشش نمایند.

در این بیانیه آمده است: مقامات واشنگتن دیگر حتی پنهان نمی نمایند که مایلند تمام دنیا را زیر سلطه و اراده خویش درآوردند. از تاریخ دوم ماه مه (12 اردیبهشت) همه کشورهایی که سعی نمایند نفت ایران را خریداری نمایند، در معرض خطر اعمال تحریم های یکجانبه آمریکا قرار خواهند داشت. این اقدام برای آن است تا امکانات صادراتی ایران از بین رفته و تا جای ممکن به اقتصاد این کشور ضربه وارد گردد، برای اینکه مقامات تهران سیاست مستقلی که مورد رضایت آمریکا قرار ندارد را اجرا می نماید که از جمله مانع از آن شده تا ایالات متحده بر منطقه خاورمیانه که از لحاظ راهبردی اهمیت بسیار زیادی دارد، تسلط کامل داشته باشد.

روز دوشنبه مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت که واشنگتن از اول ماه مه هیچ استثنایی برای کشورهایی که اکنون اجازه دارند تا از ایران نفت خریداری نمایند، قائل نخواهد بود و از این پس، تمامی خریداران نفت ایران مورد تحریم دولت ایالات متحده قرار خواهند گرفت. سارا ساندرز سخنگوی کاخ سفید نیز این تصمیم دونالد ترامپ را مورد تایید قرار داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 2108

به "دیپلمات روس: به رغم کوشش آمریکا، روسیه روابط مالی با ایران را تقویت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات روس: به رغم کوشش آمریکا، روسیه روابط مالی با ایران را تقویت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید