وزیر میراث فرهنگی: نوروزگاه ها برچیده و تمامی موزه ها و اماکن تاریخی - فرهنگی کشور تعطیل شوند، وزارت میراث فرهنگی زمینه سازی برای لغو کامل سفرها را شروع کرد

به گزارش طفره، خبرنگاران: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دو نامه جداگانه به معاون توسعه مدیریت این وزارتخانه و مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در 31 استان کشور دستور لغو مراسم نوروزگاه ها و تعطیلی موزه ها و اماکن تاریخی - فرهنگی در نوروز 99 را صادر کرد.

وزیر میراث فرهنگی: نوروزگاه ها برچیده و تمامی موزه ها و اماکن تاریخی - فرهنگی کشور تعطیل شوند، وزارت میراث فرهنگی زمینه سازی برای لغو کامل سفرها را شروع کرد

به گزارش وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در نامه علی اصغر مونسان به محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت این وزارتخانه آمده است: تا تصمیم گیری دولت محترم و ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص اماکن دولتی، ساعت کاری موزه ها، کاخ موزه ها و اماکن فرهنگی - تاریخی به حداقل ساعت کار قانونی کاهش یابد. در ضمنً موزه ها، کاخ موزه ها و اماکن فرهنگی - تاریخی در ایام تعطیلات رسمی نوروزی تعطیل اعلام می شوند.

مونسان هم چنین در نامه دیگری به مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی 31 استان کشور با ابلاغ لغو مراسم نوروزگاه ها در سراسر کشور گفت: پیرو بخشنامه ها و دستورالعمل های ابلاغی برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، با توجه به لزوم انجام اقدامات تمهیدی و احتیاطی به منظور کاهش شیوع این ویروس خطرناک، مراسم ویژه نوروزگاهی سال جاری در ایام تعطیلات نوروز برگزار نخواهد شد. مقتضی است ضمن لغو تمامی برنامه های پیش بینی شده در این خصوص از هر گونه اقدامی که منجر به تجمع افراد در مراکز گردشگری، تفریحی و فرهنگی می شود، اجتناب شود.

علی اصغر مونسان همچنین ساعاتی پیش بخشنامه معاون میراث فرهنگی خود برای افزایش ساعات کار موزه ها و اماکن تاریخی - فرهنگی کشور را که از سوی محمدحسن طالبیان ابلاغ شده بود، ملغی کرد.

سه فرمان اخیر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پس از انتقادهای جدی رسانه ها نسبت به تعلل وزارت میراث فرهنگی برای جلوگیری از سفر و همچنین درخواست های مکرر مسئولان وزارت بهداشت برای لغو سفرهای داخلی در ایران با هدف کنترل اپیدمی کرونا، به مدیران کل تمامی استان های کشور ابلاغ شده است.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در روزهای گذشته هیچ ابلاغیه رسمی مبنی بر تعطیلی مراکز گردشگری کشور از جمله موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی منتشر ننموده بود و بدین ترتیب و با انتشار سه فرمان وزیر میراث فرهنگی برای تعطیلی مراکز گردشگرپذیر در نوروز و به حداقل رساندن ساعات کار موزه ها و اماکن تاریخی - فرهنگی تا پیش از نوروز، به نظر می رسد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که از مدتی قبل مسئول تصمیم گیری در خصوص سفر و ورزش در ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا شده است، خطر این بیماری را جدی دانسته و حالا زمینه سازی برای لغو کامل سفر در کشور را با هدف کنترل بیماری کرونا و جلوگیری از انتشار وسیع تر بیماری در سراسر کشور شروع نموده است.

منبع: صدای میراث
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 8028

به "وزیر میراث فرهنگی: نوروزگاه ها برچیده و تمامی موزه ها و اماکن تاریخی - فرهنگی کشور تعطیل شوند، وزارت میراث فرهنگی زمینه سازی برای لغو کامل سفرها را شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر میراث فرهنگی: نوروزگاه ها برچیده و تمامی موزه ها و اماکن تاریخی - فرهنگی کشور تعطیل شوند، وزارت میراث فرهنگی زمینه سازی برای لغو کامل سفرها را شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید