فعال دموکراسی خواه هنگ کنگ آزاد شد

همزمان با آزاد شدن فعال دموکراسی خواه هنگ کنگ از زندان که امروز (دوشنبه) صورت گرفت، اعتراضات و فشارها بر رئیس اجرایی این دولت شهر برای کناره گیری نیز افزایش یافته است.

فعال دموکراسی خواه هنگ کنگ آزاد شد

جاشوآ وونگ، فعال دموکراسی خواه هنگ کنگی همچنین وعده داده تا به جنبش اعتراضی با هدف برکناری کری لام، رئیس اجرایی این دولت شهر که مورد حمایت چین است، ملحق گردد.

آزادی این فعال آزادی خواه یک روز پس از آن صورت گرفت که سازمان دهندگان اعتراضات در هنگ کنگ خواهان برکناری رئیس اجرایی بابت لایحه مورد مناقشه استرداد مظنونان به چین شدند؛ گفته شده در اعتراضات روز یکشنبه دو میلیون تن حضور داشتند.

وونگ 22 ساله یکی از رهبران اعتراضات دموکراسی خواهانه سال 2014 موسوم به چتر گفت: من هم به جنبش علیه این قانون شیطانی می پیوندم. بر این باورم که نوبت کری لام دروغگو است که کناره گیری کند.

در همین حال، روزنامه چاینا دیلی امروز نوشت، مداخله خارجی در امور داخلی هنگ کنگ، دورویی، تزویر و با قصد بد است و پکن به حمایت از رئیس اجرایی این دولت شهر با وجود درخواست ها برای کناره گیری اش ادامه می دهد.

روزنامه گلوبال تایمز چاپ چین نیز به آمریکا بابت استفاده از هنگ کنگ به عنوان یک عامل برای چانه زنی به منظور مجبور کردن چین برای سازش اجباری در مذاکرات تجاری هشدار داد و نوشت: شورش ها در هنگ کنگ تنها باعث موضع سخت پکن در قبال واشنگتن می گردد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 20 مرداد 1398 شناسه مطلب: 2873

به "فعال دموکراسی خواه هنگ کنگ آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعال دموکراسی خواه هنگ کنگ آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید