خبرنگاران پذیرش داوطلبان آزمون جامع علوم پایه پزشکی 98 بر اساس سوابق تحصیلی

به گزارش طفره، تهران- خبرنگاران- رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی جزییات پذیرش داوطلبان آزمون جامع علوم پایه پزشکی و پیش کارورزی در اسفندماه سال 98 بر اساس سوابق تحصیلی را تشریح کرد.

خبرنگاران پذیرش داوطلبان آزمون جامع علوم پایه پزشکی 98 بر اساس سوابق تحصیلی

سعید هاشمی نظری روز دوشنبه خاطرنشان کرد: براساس نظر شورای سنجش معاونت آموزشی وزارت بهداشت و اخذ مجوز از ستاد کرونا، با توجه به لغو آزمون های جامع علوم پایه و پیش کارورزی در اسفند ماه 98 مقرر شد نمرات داوطلبین براساس سوابق تحصیلی آنان محاسبه گردد که به همین دلیل امتیازاتی برای دانشجویان در این زمینه فراهم شده است.

وی اضافه کرد: به تمامی دانشجویان علوم پایه و پیش کارورزی اجازه داده شد بدون حضور در آزمون وارد مرحله بعدی تحصیلی شده و سپس براساس سوابق تحصیلی دانشجویان، میانگین نمرات دروسی که در آزمون ها نقش دارند معادل سازی شده و بر مبنای میانگین دروس، نمره آزمون آنها معین می گردد.

به گزارش وزارت بهداشت، وی توضیح داد: داوطلبانی که براساس این نحوه معدل گیری مجاز به ادامه تحصیل شوند، می توانند وارد مرحله بعدی شده و تحصیلات خود را ادامه دهند اما کسانی که با این روش مجاز به ادامه دوره نشوند تا زمان برگزاری آزمون بعدی در شهریور ماه به تحصیل در دوره خود ادامه داده و سپس در آزمون شهریور ماه شرکت نموده و اگر نمره قبولی را کسب کنند، همچنان می توانند دوره خود را ادامه داده و اگر پیروز به کسب نمره قبولی در آزمون شهریور ماه نشوند، آنگاه ادامه دوره شان متوقف خواهد شد تا این که بتوانند براساس ضوابط در اولین آزمون نمره قبولی را کسب کنند.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی اضافه کرد: دانشجویانی که نمره مجاز را به روش فوق کسب ننموده اند برای آنان به عنوان یک نوبت آزمون لحاظ نشده و در واقع این مرحله جز تعداد دفعات مجاز آنها جهت شرکت در آزمونهای علوم پایه و پیش کارورزی محسوب نخواهد شد و این هم یکی از امتیازاتی است که به داوطلبین اعطا شده است.

هاشمی نظری در ادامه به اعلام اسامی افراد مجاز و غیر مجاز آزمون طی هفته جاری اشاره نمود و گفت: دانشجویانی که در این آزمون قبول شدند، اگر بخواهند از مزایای نمره و رتبه استفاده کنند می بایست حتما در آزمون شهریور ماه شرکت کنند.

وی با تاکید بر این که فعلا نمره ای اعلام نمی گردد، توضیح داد: افرادی که مجاز شناخته نشده اند، موظف هستند در آزمون شهریور ماه شرکت کنند و نمره ای که در آن آزمون می گیرند ملاک عمل خواهد بود و دانشجویانی هم که در آزمون مجاز شده اند اگر می خواهند از مزایای نمره و رتبه خود استفاده کنند، باید در آزمون شهریور ماه شرکت کنند که در این صورت نمره شهریور ماه آنان ملاک عمل خواهد بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 9757

به "خبرنگاران پذیرش داوطلبان آزمون جامع علوم پایه پزشکی 98 بر اساس سوابق تحصیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پذیرش داوطلبان آزمون جامع علوم پایه پزشکی 98 بر اساس سوابق تحصیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید