تهدید بازپرس پرونده بندر بیروت به اقدام علیه دیاب و وزرا

به گزارش طفره، بازپرس قضایی پرونده انفجار بندر بیروت به اتخاذ اقداماتی علیه نخست وزیر مستعفی لبنان و وزرایی که در این پرونده متهم شده اند در صورت امتناع از بازپرسی اشاره کرد.

تهدید بازپرس پرونده بندر بیروت به اقدام علیه دیاب و وزرا

به نقل از روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، فادی صوان، بازپرس قضایی پرونده انفجار بندر بیروت موعد جدیدی را برای بازپرسی از حسان دیاب، نخست وزیر مستعفی لبنان و سه وزیر سابق که به کوتاهی متهم شده اند، معین و اشاره کرد که در صورت امتناعشان از بازپرسی اقدامات قانونی را علیه آن ها اتخاذ خواهد کرد.

یک منبع آگاه قضایی اعلام کرد، قاضی صوان روز جمعه را به عنوان موعد جدید برای بازپرسی از دیاب در مقر اقامت رسمی اش معین کرده است. صوان ماده 85 قانون اصول محاکمه های جزائی را اجرا می کند که براساس آن باید شخصا به مقرهای رئیس جمهور، رئیس مجلس و نخست وزیر برای بازپرسی برود.

صوان همچنین موعدهای جدیدی را برای وزرای سابق نیز معین کرده است. موعد بازپرسی از علی حسن خلیل، وزیر دارایی سابق فردا(چهارشنبه)، یوسف فنیانوس، وزیر مشاغل سابق پنجشنبه و موعد بازپرسی از غازی زعیتر، وزیر مشاغل اسبق جمعه است.

این منبع اعلام کرد، اگر دیاب و وزرا این بار هم با بازپرسی مخالفت کنند، صوان در اتخاذ تصمیماتی از جمله صدور حکم احضار یا بازداشت غیابی یا ارجاع پرونده به شورای دادستانی تردید نخواهد کرد. پیگرد تنها شامل دیاب و سه وزیر سابق نخواهد بود بلکه شامل تمام کسانی خواهد بود که اسناد و مدارکی درباره نقش آن ها در کوتاهی و اهمال وجود دارد. لیست احضارها احتمالا طولانی خواهد بود و شامل مسئولان امنیتی و نظامی نیز خواهد بود. صوان بعد از احضار تونی صلیبا، مدیرکل امنیت دولت، تصمیم گرفت که گفتگویی بین صلیبا و جوزف النداف، رئیس دستگاه امنیت دولت در روز پنجشنبه برگزار کند. همچنین قرار است ولید سلمان، رئیس ستاد سابق ارتش لبنان فردا بازپرسی شود. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 12127

به "تهدید بازپرس پرونده بندر بیروت به اقدام علیه دیاب و وزرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید بازپرس پرونده بندر بیروت به اقدام علیه دیاب و وزرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید