بالا آمدن سطح دریاها در دهه های آینده چه شهرهایی را از بین خواهد برد؟ شمال ایران دچار چه مشکلاتی خواهد شد؟

به گزارش طفره، بسیاری از شرایط تا زمانی که واقعا رخ ندهند، به وسیله ما جدی گرفته نمی شوند. تغییراتی اقلیمی از چیزی که ما تصور می کنیم، به ما نزدیک تر هستند و حتی در زمان زندگی خود ما، ممکن است مستقیما زندگی ما را تغییر بدهند.

بالا آمدن سطح دریاها در دهه های آینده چه شهرهایی را از بین خواهد برد؟ شمال ایران دچار چه مشکلاتی خواهد شد؟

مثلا بر اساس تخمین هایی که در سایت climate.gov درج شده، حتی اگر کم و بیش سیاست های زیست محیطی به وسیله کشورهای جهان رعایت گردد، سطح آب دریاها 25 سانتیمتر بالا خواهد آمد. حالا اگر جهان دچار آشب و ناهماهنگی دولت ها و عدم کارایی شان در توافق گردد، این مقدار ممکن 75 سانتیمتر هم باشد.

25 سال بعدتر در صورت رعایت نصف و نیمه مقررات و کمتر کردن نسبی رهاسازی گازهای گلخانه ای، مقدار بالا آمدن آب دریها و اقیانوس ها 75 سانیتمتر و در صورت بی مبالاتی، این مقدار نزدیک به یک و نیم متر خواهد بود.

ما هیچ تصوری نداریم که این مقدار بالا آمدن آب دریاها چه فاجعه ای ایجاد خواهد نمود! یک نتیجه مستقیم آن محو شدن بسیاری از شهرها خواهد بود.

کافی است که به سایت floodmap.net بروید و بالا آمدن سطح دریاها را به متر وارد کنید.

حالا زوم کنید و شمال ایران را ببینید! عکس اول پست را ببینید.

پس اگر سه چهار دهه دیگر بتوانیم تاب بیاوریم و زنده بمانیم، باید با تاثیرات مستقیم این تغییر شرایط دست و پنجه نرم کنیم.

البته معلوم نیست که کرونا و همه گیری های دیگر یا یا جنگ فراگیر هسته ای یا غیرهسته ای، بخت تجربه این سال ها را به ما بدهند!

منبع: یک پزشک
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 15390

به "بالا آمدن سطح دریاها در دهه های آینده چه شهرهایی را از بین خواهد برد؟ شمال ایران دچار چه مشکلاتی خواهد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالا آمدن سطح دریاها در دهه های آینده چه شهرهایی را از بین خواهد برد؟ شمال ایران دچار چه مشکلاتی خواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید