امیدی تازه در درمان ناباروری

به گزارش طفره، دانشمندان واحد تحقیقات دانشگاه وِین با همکاری دانشگاه تورنتو و دانشگاه هاروارد در تحقیقات ویژه ای پیروز شدند برای نخستین بار آزمایش هایی را بر روی RNA اسپرم مردانی که دچار ناباروری هستند انجام بدهند. این آزمایش ها بر روی ترتیب RNAها از طریق استفاده از آخرین فناوری بررسی چیدمان نسل بعدی آنها تمرکز داشت و در نتیجه روزنه های امید جدیدی برای زوج هایی که از ناباروری رنج می برند ایجاد شده است.

امیدی تازه در درمان ناباروری

دکتر استفان کراوتز، یکی از محققان برجسته این تحقیق، در این باره می گوید: فقدان برخی از RNA ها در اسپرم مردان می تواند منجر به ناباروری در آنها شود.

یافته های جدید می تواند عملا فرایند رسیدگی به مشکل ناباروری را تغییر داده و موجب شود تا روش های درمانی و پیش از آن روش های شناسایی ریشه ناباروری در افراد به صورت کامل دگرگون شوند.

دکتر کراوتز در این باره می گوید: این تحقیقات می تواند موجب شود تا پزشکان بتوانند بین زوج هایی که نیاز به استفاده از تکنولوژی های مدرن برای لقاح مصنوعی دارند و زوج هایی که می توانند با کمترین دخالت به شرایط باروری بازگردند، تفاوت قائل شده و روش درمانی مجزایی برای هر گروه را پیش رو بگیرد.

حال با این روش عیب یابی می توان دریافت که ایراد وارده که موجب ناباروری در زوج شده است از سوی مردان بوده و یا از سوی زنان، و به این ترتیب ممکن است بسیاری از زوج هایی که تا به امروز درمان را بر روی بانوان امتحان می کرده اند پس از انجام این آزمایش دریابند که فرایند درمانی باید بر روی مرد انجام شود و به سرعت بتوانند به نتیجه دلخواه دست پیدا کرده و بر مشکل ناباروری فائق آمده و امکان بچه دار شدن را به دست بیاورند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 8174

به "امیدی تازه در درمان ناباروری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدی تازه در درمان ناباروری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید