استقبال عربستان از کناره گیری عبد ربه منصور هادی از قدرت

به گزارش طفره، خبرگزاری خبرنگاران-تلویزیون عربستان سعودی گفت که مقامات این کشور از اقدام عبد ربه منصور هادی در کناره گیری از قدرت استقبال کرده اند.

استقبال عربستان از کناره گیری عبد ربه منصور هادی از قدرت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، تلویزیون عربستان سعودی در واکنش به کناره گیری عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن، گفت: عربستان از کناره گیری هادی و واگذاری قدرت به شورای رهبری ریاست جمهوری استقبال می کند.

تلویزیون عربستان همچنین بدون اشاره به جنایات سعودی در یمن و کشتار هزاران تَن از غیرنظامیان بی گناه، اضافه کرد: عربستان تصمیم گرفته است 3 میلیارد دلار کمک اقتصادی فوری به یمن ارائه دهد.

همچنین گفته شده است که مقامات عربستان سعودی از شورای رهبری ریاست جمهوری خواسته اند تا مذاکرات با انصارالله را تحت نظارت سازمان ملل متحد آغاز کند.

در همین حال، ولیعهد سعودی در جریان دیدار با اعضای شورای رهبری ریاست جمهوری مدعی شده است: عربستان در پی ثبات و امنیت در یمن است!

پیشتر عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن از تشکیل شورای رهبری ریاست جمهوری خبر داد. عبد ربه منصور هادی با کناره گیری از قدرت تمامی اختیارات خود را به شورای رهبری ریاست جمهوری محول کرده است.

رشاد محمد العلیمی ریاست شورای رهبری ریاست جمهوری را برعهده خواهد داشت. در همین حال، گفته می شود که رئیس جمهور مستعفی یمن علی محسن الأحمر معاون خود را از سِمتش برکنار کرده است.

شورای رهبری ریاست جمهوری اداره سیاسی، نظامی و امنیتی دولت مستعفی و فراری یمن را برعهده خواهد داشت. طبق اعلام برخی منابع، شورای رهبری ریاست جمهوری 8 عضو دارد و سلطان علی العراده، طارق محمد صالح، عبدالرحمن ابو زرعه، عبدالله العلیمی باوزیر، عثمان مجلی و عیدروس الزبیدی از اعضای این شورا هستند. این درحالی است که پیشتر برخی گزارش ها از برکناری عبد ربه منصور هادی از قدرت از طریق عربستان سعودی حکایت داشت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 خرداد 1401 بروزرسانی: 16 خرداد 1401 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 20048

به "استقبال عربستان از کناره گیری عبد ربه منصور هادی از قدرت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال عربستان از کناره گیری عبد ربه منصور هادی از قدرت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید