کسب و کار

خبرنگاران پرداخت مالیات در ایلام تسهیل شد

ایلام - خبرنگاران - مدیرکل امور مالیاتی ایلام از تسهیل پرداخت مالیات توسط مودیان مالیاتی مشاغل مختلف در این استان اطلاع داد.

8 مهر 1399

پکن خواستار توقف فروش سلاح به تایوان شد

ایسنا نوشت: وزارت خارجه چین ضمن محکوم کردن توافق واشنگتن برای فروش سلاح به تایوان، تصمیم دولت آمریکا برای تحریم بعضی نرم افزارهای چینی را با انگیزه سیاسی دانست.

5 مهر 1399

خبرنگاران استاندار : نحوه بازگشایی مدارس اصفهان اطلاع رسانی می شود

اصفهان - خبرنگاران - استاندار اصفهان با تاکید بر ضرورت حفظ آرامش خانواده ها، گفت: نحوه بازگشایی مدارس استان به طور قطع با توجه به تمامی جوانب بررسی و اطلاع رسانی می شود.

5 مهر 1399

برخی از شروط ضمن عقد ازدواج چیست؟

زن هنگام عقد ازدواج می تواند با همسر خود شرط کند که برخی از شروط را در عقدنامه ذکر کند.

4 مهر 1399

فراوری فولاد خام ایران از مرز 30 میلیون تن عبور کرد

به گزارش خبرنگاران، خداداد غریب پور با اشاره به اثرات افتتاح طرح های فولاد، اظهار کرد: ایجاد هر شغل در زنجیره فولاد از ابتدای بخش معدن تا انتهای زنجیره، سبب شکل گیری 17 شغل غیرمستقیم و پایدار می گردد.

3 مهر 1399

چقدر به نسخه های چاقی و لاغری مجازی اطمینان کنیم؟

زندگی آنلاین/ فضای مجازی پر است از نسخه های ریز و درشت درباره لاغری و چاقی اما آیا واقعا با این نسخه ها می توان به وزنی ایده آل رسید. در گفت و گویی با دکتر لادن گیاهی به رمز و رازهای چاقی و لاغری و راست و دروغ نسخه های مجازی می پردازیم.

3 مهر 1399

سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری فاکسکان در هندوستان برای تسریع فراوری آیفون ها

به نقل از رویترز، فاکسکان در نظر دارد 1 میلیارد دلار روی یکی از شرکت های موجود در هندوستان سرمایه گذاری کند تا بدین ترتیب فراوری آیفون ها با سرعت بیشتری انجام گیرد.

18 شهریور 1399

فروش داخلی 60 دستگاه فراوری ماسک محققان در کشور

محققان یکی از تعاونی های فناوری با طراحی و ساخت دستگاه فراوری ماسک احتیاج کشور را به این محصول پیشگیری از ابتلا به بیماری ویروسی در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور مرتفع کرد.

4 شهریور 1399

با این خودرو از شر ترافیک خلاص شوید

یک استارت آپ لهستانی خودرویی الکتریکی ساخته که با ویژگی های خاص خود می تواند از میان ترافیک خودروها عبور کند.

2 شهریور 1399

بورس فردا چه می شود؟

به گزارش خبرنگاران، طی معاملات امروز، شاخص کل بورس تهران با رشد 36 هزار و 128 واحدی به کانال یک میلیون و 189 هزار و 807 واحدی نزدیک شد. شاخص درحالی طی معاملات امروز به رشد 3.13 درصدی رسید که هفته گذشته را نیز با 12 درصد رشد به سرانجام برد.

22 مرداد 1399

زیرنظام های آموزشی درپی عدالتخواهی از وزارت علوم ، پرونده حق التدریسی ها از بی عدالتی ها پرده برداشت

پرونده اساتید حق التدریس مسائل زیادی را نمایان کرد؛ به گونه ای که هر برگ از این پرونده ها نشانی از یک بی عدالتی یا قانونی اعمال نشده است که بعضا خبر از وجود رشته های یکبار پذیرش و مشکل عدم همراهی وزارت با غیرانتفاعی ها می داد.

22 مرداد 1399

افزایش بیشتر دستمزدها به ریزش نیروی شاغل و بازار سیاه کار دامن می زند

اعضای شورای عالی کار پس از چانه زنی های بسیار و مذاکره درنهایت با رأی گیری، افزایش 21 درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال 1399 را تصویب کرده و پایه حقوق کارگران 318 هزار تومان نسبت به سال گذشته افزایش یافت. اعضای شورای عالی کار به دلیل اختلاف نظر گروه کارگری...

19 مرداد 1399

کاهش غیرمنتظره نرخ بیکاری آمریکا

برخلاف انتظارات، نرخ بیکاری آمریکا به زیر 14 درصد رسید.

17 مرداد 1399

دولت آمریکا پیگیری نقض تحریم ها توسط یک بانکدار ایرانی را متوقف کرد

دادستانی فدرال آمریکا در حرکتی نادر پیگیری پرونده اتهامی علیه یک بانکدار ایرانی به جرم نقض تحریم های آمریکا را متوقف کرد.

15 مرداد 1399

معرفی گوشی های هوشمند سال 2020 با بیشترین طول عمر باتری

در این مطلب به معرفی بهترین گوشی ها با بیشترین طول عمر باتری می پردازیم که می توانند در سال 2020، نیازهای گوناگون کاربران را برطرف کنند.

13 مرداد 1399

طرح جهش تجارت فناوری با مشارکت 50 کارگزار آغاز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این طرح که به ابتکار شبکه فن بازار معاونت علمی تبیین شده است، هدف اصلی خود را افزایش مبادلات فناورانه در سراسر کشور می داند. افزایش مبادله در حوزه فناوری می تواند به افزایش تولید محصولات...

4 مرداد 1399

رتبه بندی معلمان این بار در گیر و دار تأمین بودجه

آقای نوبخت بودجه ترمیم رتبه بندی معلمان را از کیسه آموزش و پرورش بخشیده. بودجه ای که احتمالاً از محل فروش اموال و دارایی های آموزش و پرورش باید تامین شود.

2 مرداد 1399

طرح بهارانه کتاب می توانست در زمان مناسب تری اجرا گردد، شرایط فروشگاه ما کمی عوض شد

آیدین جلالی، مدیر کتاب فروشی آفرینش در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران ، استقبال از طرح بهارانه کتاب را مناسب توصیف کرد و گفت: هرچند استقبال به اندازه دوره گذشته -طرح پاییزه کتاب- نبوده است، ولی باز هم در این شرایط یک نوع قوت قلب برای فروشگاه ها بود؛ حداقل...

1 مرداد 1399

هوش مصنوعی صدا را به چهر ه تبدیل می نماید

اندیویا از سیستم هوش مصنوعی جدید خود، جارویس رونمایی کرد که توسط آن می توان صداها را در هنگام صحبت تبدیل به یک چهره مجازی با عملکرد دقیق کرد. این شرکت می تواند با فریمورک هوش مصنوعی جارویس مدل های زیادی فراوری کند.

30 تیر 1399

حاجی دلیگانی: دولت مراقب دلال ها در سهام عدالت باشد ، بورس نباید رها گردد

نماینده شاهین شهر با اشاره به آزادسازی سهام عدالت گفت: این آزادسازی به طوری پیش نرود که حق مظلومین و مستضعفین پایمال گردد. دولت بایستی راه چاره هایی داشته باشد که از سفته بازی، دلال بازی و سواستفاده دلال ها جلوگیری گردد.

18 تیر 1399
تعداد: (133)