کارت اکوپارک عباس آباد رونمایی شد

به گزارش طفره، مدیرعامل منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد گفت: کارت اکوپارک عباس آباد معرف ظرفیت های متنوع گردشگری، تاریخی، طبیعی، فرهنگی و هنری تهران است و نشان می دهد مرکز آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی است.

کارت اکوپارک عباس آباد رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران، سید محمدحسین حجازی عصر دوشنبه - دهم مهر - در آیین رونمایی از کارت گردشگری اکوپارک عباس آباد که به مناسبت هفته گردشگری برگزار گردید، گفت: شهر تهران آماده یک اتفاق بزرگ فرهنگی است، با کوشش هایی که شده زیرساخت ها آماده است و میتوانیم بگوییم برا پذیرایی از گردشگران خارجی و داخلی آماده ایم.

وی گفت: کارهای خوبی در این چند سال اجرا شده اما همچنان خیلی کار برای توسعه گردشگری تهران به جای مانده است، کارت اکوپارک عباس آباد می تواند معرف همه ظرفیت های گردشگری، فرهنگی، هنری و طبیعی تهران باشد.

حجازی گفت: اکوپارک عباس آباد کوشش می نماید تا نوروز 1403 زنجیره گردشگری مرکز را تکمیل کند.

شرکت نوسازی عباس آباد مسئول دبیرخانه هلدینگ گردشگری تهران

حجازی شرح داد: هلدینگ گردشگری و تفریحات شهر تهران شروع به کار نموده است امروز در مراسم روز گردشگری وزیر میراث فرهنگی هم اشاره نمود البته مسیولیت دبیرخانه این هلدینگ به شرکت نوسازی عباس آباد محول شد.

وی گفت: این هلدینگ قرار است با سیاستگذاری متمرکز و هماهنگ سازی بخش های مرتبط شهرداری، به صورت ویژه مسائل گردشگری و تفریحی شهر تهران را دنبال کند.

سید احمد علوی رییس کمیته گردشگری شورای شهر تهران گفت: تهران به جز اعیاد نوروز مقصد گردشگری نیست بلکه بیشتر مبدا سفر است یا در مسیر عبور گردشگران واقع شده است.

عضو شورای شهر توضیح داد: مردم تهران با میراث فرهنگی تهران آشنا نیستند خیلی از بازاریان هم تاریخچه بازار را نمی دانند خیلی از اهالی شهرری نمی دانند قدمت ری بیش از 7 هزار سال است، مردم کن نمی دانند قدمت منطقه شان از تهران بیشتر است، ما در مدیریت شهری ظرفیت های بالقوه گردشگری و میراث فرهنگی فراوانی دارد اما در سبد گردشگری خانوار تهرانی اصلا وجود ندارد.

رییس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران گفت: نگهداری و رونق خانه موزه های شهرداری تهران نیازمند مدیریت است، برنامه ریزان فرهنگی شهرداری باید برنامه جامع برای نگهداری و مدیریت این بناها و مراکز تاریخی داشته باشند و از همه مجموعه ها برای بهتر کردن حال مردم استفاده نمایند.

وی گفت: تهران 354 محله و 1500 اتوبوس گردشگری دارد یعنی میانگین 3.5 اتوبوس به اهالی هر محله می رسد. نشاط و حال مردم تهران برای شهرداری مهم است. بعد از اماکن گردشگری معین مسیر گردشگری هم مهم است که باید بیش از پیش با همکاری همه ارکان سازمان مدیریت شهری تهران علاوه بر تدوین برنامه ، روی توسعه گردشگری مرکز سرمایه گذاری کنیم.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 11 مهر 1402 بروزرسانی: 11 مهر 1402 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 26634

به "کارت اکوپارک عباس آباد رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارت اکوپارک عباس آباد رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید