آشنایی با جاذبه های گردشگری نروژ

به گزارش طفره، جاذبه های گردشگری نروژ را به دلیل قرار دریافت در میان کشورهای اسکاندیناوی باید در فصل تابستان بازدید کرد. کلمه نروژ به معنای جهت شمالی است.

آشنایی با جاذبه های گردشگری نروژ

برای سفر با تور پاییز 1400 پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

نروژ کشوری است مملو از زیبایی های طبیعی و جذابیت های دست ساز آدمی که دیدن بسیاری از این اماکن پر از هیجان و شور و شوق هستند. جاذبه های گردشگری نروژ را می توان به دو دسته جاذبه های تاریخی و جاذبه های طبیعی تقسیم بندی کرد. بهترین زمان برای سفر یه این کشور اسکاندیناوی فصل تابستان می باشد.

1. اسلو اسپکتروم

اسلو اسپکتروم یک ورزشگاه چندمنظوره در مرکز اسلو است که در دسامبر 1990 بازگشایی شد. این اسپکتروم به خاطر میزبانی رویدادهای مهمی همچون کنسرت جایزه صلح نوبل، مسابقه آهنگ Eurovision و کنسرت های هنرمندانی ملی و بین المللی همچون ویتنی هیوستون، دایانا راس، بریتنی اسپیرز، لیدی گاگا و کریس براون مشهور است.

اسلو اسپکتروم یکی از جاذبه های گردشگری نروژ

2. کشتی فرام

فرام نام یک کشتی است که برای اعزام به قطب شمال و مناطق قطبی توسط سیاحان نروژی بین سال های 1893 و 1912 از آن استفاده می شد. در یکی از این سفرها به قطب شمال، فرام در میان یخ لایه ای یخ می بندد و همراه با آن در قطب شمال شناور می گردد. در حال حاضر فرام در موزه فرام در اسلو نگهداری می گردد و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری نروژ مورد بازدید قرار می گیرد.

نمایی از کشتی فرام

3. پارک فروگنر

پارک فروگنر یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری اسلو می باشد که در خود چندین جاذبه گردشگری را جای داده است. این پارک عمومی واقع در منطقه فروگنر در اسلو است و موزه شهر اسلو در این پارک واقع شده است. داخل این پارک مجسمه های مشهور Vigeland قرار دارند که توسط گوستاو ویجلند طراحی شده اند. در واقع شما با آمدن به این پارک، جاذبه های گردشگری زیادی را به یکباره می توانید بازدید کنید.

مجسمه های درون پارک فروگنر

4. موزه کشتی وایکینگ ها

نزدیک به سال 800 تا 1050 برای سه سده، جنگجویان وایکینگ با کشتی های دراز و درخشان خود، اروپا را به ترس وامی داشتند. آنها از اسکاندیناوی برای جستجوی سیم، بردگان و زمین به دریا رفتند. بعضی از آنها به بریتانیا و فرانسه یورش می بردند، و بعضی دیگر به روسیه و رودهای دوردست آسیا. وایکینگ ها جویندگان دلیر و بی باکی بودند. آنها با بی باکی از میان امواج خروشان اقیانوس اطلس گذر نموده، ایسلند و گروئنلند را یافتند و به شمال آمریکا نیز گام نهادند.

این موزه در شهر اسلو، پایتخت نروژ واقع شده است و بخشی از موزه تاریخ فرهنگی دانشگاه اسلو محسوب می گردد و یافته های باستانی مناطق مختلف در این موزه به نمایش گذاشته شده اند. بخش های دیدنی این موزه شامل کشتی اوسبرگ، کشتی گوکستاد و کشتی تون می گردد.

موزه کشتی وایکینگ ها یکی از جاذبه های گردشگری نروژ

5. کلیسای جامع نیداروس

زمانی که ویلیام فاتح در سال 1066 سرگرم حمله به بریتانای کبیر بود، وایکینگ ها مشغول ساخت کلیسای جامع Nidaros، در شهر تروندهایم (Trondheim) بودند. اکنون بعد از گذشت نزدیک به هزار سال، این کلیسا مهم ترین کلیسای نروژ و عظیم ترین ساختمان قرون وسطایی اسکاندیناوی است. این بنا به افتخار الاف (Olav)، سردسته وایکینگ ها که بعد ها به پادشاهی رسید، ساخته شد. الاف در جنگی در سال 1030 در نزدیکی تروندهایم کشته شد و برادرزاده اش در سال 1066 ساخت این کلیسا را شروع کرد. ساخت آن در سال 1090 به خاتمه رسید ولی گسترش آن تا سال 1300 به طول انجامید و بلافاصله به یک مقصد زیارتی در نروژ تبدیل شد.

کلیسای جامع نیداروس- یکی از جاذبه های گردشگری نروژ

6. کلیسای چوبی یورنس

این کلیسا، انواع مختلف معماری را با کلیسای قرون وسطایی در آمیخته است و بعد از 900 سال همچنان پا بر جاست. آنچه که درباره این کلیسا جالب توجه است، موادی است که در ساخت آن به کار گرفته شده؛ استفاده از چوب به جای سنگ. این کلیسا که در ساحل غربی نروژ واقع شده، ترکیبی از سبک سلتیک، رومی و وایکینگی را در چوب به نمایش می گذارد. این کلیسا یکی از 28 کلیسای چوبی نروژ و قدیمی ترین آنها است که در قرن دوازدهم ساخته شده است. اثری هنری که فرهنگ نورس قبل از مسیحیت را با مسیحیت قرون وسطایی پیوند می دهد.

نمایی از کلیسای چوبی یورنس

7. جاذبه طبیعی کریج

پدیده ای کاملا طبیعی در یکی از کوه های نروژ به نام کریج (Kjerag) اتفاق افتاده که توجه جهانیان را به خود جلب نموده ، تخت سنگی عظیم و تقریبا دایره شکل در ارتفاعات بسیار بالا میان دو صخره عظیم گیر نموده است و پایین هم نمی افتد، جالب تر این که کوه نوردان و گردشگران ماجراجو از سراسر جهان به نروژ می آیند تا روی این تخته سنگ قدم بزنند و حتی روی آن بنشینند و چایی بنوشند!

بعضی عقیده دارند زمانی که آخرین عصریخبندان به خاتمه رسید یعنی 10,000 سال پیش این صخره به این صورت در آمده است و تا به امروز به همین صورت باقی مانده است و جاذبه زمین را زیر سوال برده است، این صخره بر روی آب دره Lysefjord واقع شده (آبدره شاخابه هایی باریک است که از دریا به خشکی نفوذ نموده) است.

مردی بر روی جاذبه طبیعی کریج ایستاده است

کلام آخر

قسمت اعظم نروژ را ارتفاعاتی از سنگ سخت تشکیل می دهد. در شمال اقیانوس منجمد شمالی با آب و هوای سرد در مناطق شمالی و نسبتاً سرد در مناطق مرکزی و آب و هوای معتدل در مناطق جنوبی. میانگین دما از 4 درجه زیر صفر در دی ماه تا 17 درجه سانتی گراد بالای صفر در خرداد، نوسان دارد و میزان بارش سالانه در همین منطقه، 196 سانتی متر است. در بیشتر مناطق شمالی نروژ معمولاً شش ماه شب است و شش ماه روز است. بیشتر مناطق شمالی نروژ معمولاً 9 ماه در سال بارش برف و باران را به همراه دارد. به همین علت بهتر است قبل از سفر به این کشور لباس های گرمی و پشمی خود را به همراه داشته باشید!

منبع: setare.com
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 11278

به "آشنایی با جاذبه های گردشگری نروژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با جاذبه های گردشگری نروژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید