مدرس خیابانی از نسل قدیم چرتکه است

به گزارش طفره، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: خیابانی از نسل قدیم بازرگانی است؛ نسل چرتکه، مأمورات تعزیرات، نسل نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا است.

مدرس خیابانی از نسل قدیم چرتکه است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری طفره، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 22مردادماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با برنامه های حسین مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: خیابانی از نسل قدیم بازرگانی است؛ نسل چرتکه، مأمورات تعزیرات، نسل نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا. اینها از مفهوم فناوری اطلاعات و رقابت درکی ندارند، ما با خیابانی ها اختلاف کارشناسی نداریم، مشکل ما قانون شکنی آنها است.

نماینده مردم شاهین شهر،میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت صمت بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا 7 سال است که وظیفه دارد برای کالاها شناسه رهگیری ایجاد کند که این مسئله موجب ایجاد اشتغال میلیونی، کاهش هزینه کرد 25 میلیارد دلاری ارز، اخذ مالیات بر ارزش اضافه کرده به صورت کامل و جلوگیری از گران فروشی و احتکار می گردد اما متأسفانه این قانون اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: از طرف دیگر آنها به جای آن که مسئولیت مبارزه با قاچاق کالا را برعهده بگیرند در برنامه پیشنهادی خود عدد قاچاق کالا را برخلاف گزارش تحقیق و تفحص مجلس نصف کردند، آیا با بازی با اعداد قاچاق کم می گردد. در تمام کشورها چنین فردی را به عنوان اخلالگر در نظام مالی مجازات می نمایند نه اینکه پیشنهاد وزارت به او بدهند، بهترین دلیل برای عدم رأی به خیابانی سوابق او است، خیابانی هندوانه دربسته نیست بلکه درباز است.

حاجی دلیگانی ادامه داد: خیابانی 15 ماه در صندلی وزیر صمت فعالیت نموده اما به جای کار قانون شکنی بسیاری دارد از این رو رأی مجلس به خیابانی جایزه به مسببان گرانی و احتکار است، مدیری که از ترس مردم جرأت نمی کند پایش را در بازارهای کشور بگذارد حال برای دریافت رأی اعتماد به مجلس آمده است؛ حال اگر قرار بود مردم به طور مستقیم به وی رأی بدهند آیا رأی اعتماد می گرفت؟ به خیابانی بگویید به خیابان امین حضور برود و به کارگرانی که برای خرید جهیزیه آمده اند، جواب بدهد. بنده تعهد می دهم به هر میزانی که به وی رأی اعتماد دادند من نیز اعتماد کنم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: مشکل ما با تصدی وزارت صمت از سوی خیابانی عدم توجه ایشان به سیاست های اقتصاد مقاومتی و عدم اقدام به موقع و نبود کار جهادی است، می گویند تحریم هستیم اما ما تحریم خیابانی هستیم، ما را مدیران خیابانی تحریم نموده اند، همان ها که جنگ مالی را با جُنگ مالی اشتباه گرفته اند. از طرفی بر اساس آمارها همزمان به یک نفر دو میلیارد و 300 میلیون دلار ارز 4200 تومانی تخصیص داده شده است.

4082/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 10615

به "مدرس خیابانی از نسل قدیم چرتکه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرس خیابانی از نسل قدیم چرتکه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید