مجیدی: تا دیشب می گفتند محال است به دبی برویم، حالا از خبر خوش حرف می زنند، اجازه نمی دهم شارلاتان ها اطراف استقلال باشند

به گزارش طفره، فرهاد مجیدی سکوت چند وقت اخیر خود را شکست و به انتقاد از شرایط تیم استقلال و عملکرد مسئولان این باشگاه پرداخت.

مجیدی: تا دیشب می گفتند محال است به دبی برویم، حالا از خبر خوش حرف می زنند، اجازه نمی دهم شارلاتان ها اطراف استقلال باشند

به گزارش خبرنگاران، فرهاد مجیدی با اشاره به اتفاقات اخیر اتفاق افتاده در رابطه با حضور استقلال در امارات برای بازی با الکویت کویت در مرحله اول پلی آف لیگ قهرمانان آسیا، گفت: اول هفته صد بار گفتم برای پلی آف به زمین بی طرف برویم و در جریان مسابقات با رایزنی حق میزبانی را پس بگیریم، اما نخواستند به نظر ما اهمیت بدهند. همه ایران درباره این موضوع نظر دادند، اما به نظر مربیان و بازیکنان تیم ها اهمیت ندادند! فضایی به وجود آوردند که کسی جرأت نکند نظر مخالف دهد. تا همین دیشب به من خیلی محکم می گفتند محال است به دبی برویم، اما ناگهان الان می گویند خبر خوش! خبر پیروزی، کدام پیروزی؟ پیروزی این بود که بازی پلی اف استقلال در تهران برگزار می شد.

وی اضافه نمود: چرا از کادرفنی نپرسیدید که برای بازی در زمین بی طرف، قطر بهتر است یا امارات که حتما انتخاب من قطر بود، چون مشکل پروازی برای بازی احتمالی با الریان نداشت. پیروزی این بود که یک هفته تمرکز تیم را بهم نمی ریختید و ابتدای هفته این موضوع را حل می کردید. خبر واقعی این است که گوشت قربانی، استقلال است. مدام از عزت استقلال حرف زدند، اما نگفتند که آیا عزت استقلال این است که در سه چهار روز گذشته دربدر یک تکه زمین سبز باشد؟ آیا این خفت نیست که تیم من زمین ندارد تمرین کند؟!

سرمربی تیم فوتبال استقلال با انتقاد از شرایط باشگاه اعلام نمود: به روی مبارک شان هم نمی آورند که اگر من نیامده بودم، یک میلیون و 500 هزار یوروی آقای دی بیاسی را از کجا تهیه می کردند که الان نتوانستند 200 میلیون تومان به پیمانکار زمین باشگاه انقلاب بدهند تا ما دربدر زمین تمرین نباشیم؟! از کجا می خواهید شکایت ها و طلب های بویان و شفر و استراماچونی، پاختاکور و ... پرداخت کنید؟ آیا طرفدار می داند که شما چند میلیون دلار بدهی کمرشکن در فیفا دارید؟ بودجه 750 هزار یورویی استراماچونی که به وکیل او قولش را داده بودند، کجاست که پاتوسی به خاطر 50 هزار دلار بیشتر به تیم دیگری رفت؟! دستگاه جی پی اس در این باشگاه اجاره ای است! دو روز قبل آمده بودند به خاطر 50 میلیون تومان دستگاه را ببرند!

مجیدی ادامه داد: ببینید در یک هفته گذشته به دلیل فضایی که ساختند، به دلیل بی زمینی و بلاتکلیفی چقدر به تیم ما ضربه زده اند؟ کدام مربی خارجی معتبر این شرایط را تحمل می کرد؟ قبل از این هم یک هفته زمان آماده سازی را به خاطر جلسه یک ساعته در دوحه کشتند و آخرش معلوم نشد که چطور از کوشش برای برگرداندن استراماچونی به گزینه جدید خارجی رسیدند؟ یک نفر شرح نداد که چطور وکیل هیئت ایرانی در مذاکره با وکیل استراماچونی به عنوان نماینده آقای دی بیاسی هم بوده است؟

وی اعلام نمود: دروغ ساختند که مجیدی با وزیر جلسه داشته و انتخاب نفر اول ورزش ایران است! من تا به حال هرگز مسعود سلطانی فر را از نزدیک ندیده ام. این دروغ بزرگ را اگر همان روز تکذیب می کردم، هیچکس نمی خواست باور کند، چون امید طرفدار به بازگشت استراماچونی بود. من هیچ وقت با وزیر جلسه نداشتم. جالب اینجاست که در همین دو هفته ای که به استقلال آمدم افراد زیادی در داخل باشگاه مدعی شدند و با هم دعوا دارند که مجیدی را ما سرمربی استقلال کردیم! غیر از خدا و میلیون ها طرفدار استقلال کسی نمی تواند بر سر من منت بگذارد و این من هستم که باید سر چند نفر از شما منت بگذارم که این ریسک بزرگ را پذیرفتم تا پشت شرایط اسفناکی که رقم زدید، پنهان شوید. مردم صدها هزار بار برای من در شبکه های اجتماعی نوشتند که نیا و خودت را هزینه این بی کفایتی ها نکن، اما خدا می داند که با چه نیتی آمدم. من هر چه در زندگی ام دارم، از استقلال است. هیچ وقت آرزوی باختن این تیم را به خاطر منافع خودم نداشتم. به خاطر چند فالوور بیشتر مدام مصاحبه نکردم و هر روز خودم را نمایش ندادم که برای این تیم حاشیه درست کنم. اگر در همه این سال ها یک جدول رده بندی از آمار مصاحبه ها وجود داشت، اسم من در رده های آخر واقع شده است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال اضافه نمود: آنقدر دروغ گفتند و شعار دادند و طرفدار را فریب دادند که انگار فایده ندارد بگویی عاشق این تیم هستی، عاشق پیراهنش و تاریخ پرافتخارش. آبرو و اعتبار فوتبالی ام را از استقلال به دست آوردم و نگران این شرایط بودم، به همین خاطر آمدم. خودم بهتر از هر کسی می دانم چه ریسک بزرگی را انتخاب کردم و کفتارها بیرون از تیم می خواهند جای خدمت و خیانت را عوض نمایند.

مجیدی ادامه داد: با پول هایی که از راه دلالی در استقلال به دست آوردند، دروغ ها را در فضای مجازی وایرال کردند. من کجا گفتم برای کلاس مربیگری به فرانسه رفتم؟ بعد هم نوشتند مجیدی کلاس مربیگری را رها نموده و به خاطر نیمکت استقلال فوری به تهران برگشته است! من برای یک کار شخصی باید 2 روزه به پاریس می رفتم. 28 دسامبر (شب سال نو) کجای اروپا کلاس مربیگری برگزار می گردد، ای بی وجدان ها؟! برای من و بسیاری از پیشکسوتان و طرفداران استقلال جای سوال دارد که چرا باشگاه استقلال در چند ماه گذشته با این جریان مخرب برخورد ننموده که هیچ، پشت پرده دوستی هم داشته؟! چرا هیچ واکنشی علیه این افراد صورت نگرفته؟!

وی با اشاره به جدایی استراماچونی از استقلال گفت: من با استراماچونی در این مدت ساعت ها صحبت کردم. او درباره بسیاری از مسائل فوتبالی و غیرفوتبالی اش در ایران به من گفت، اما اجازه ندارم آنها را مطرح کنم. شاید تنها نقطه مثبتی که خیلی درباره اش با من حرف زد، شخصیت، کوشش، انگیزه و از خودگذشتگی بازیکنان استقلال بود. نکته ای که در بحران های اخیر فراموش شده که چقدر بازیکنان استقلال، مظلوم بودند و نجیب. تنها امیدم در این شرایط باورنکردنی این است که می بینم شاگردانم حتی روی چمن مصنوعی هم احتیاط نمی نمایند و با همه وجود می خواهند به سمت موفقیت و پیروزی حرکت نمایند. این واقعیتی است که در آشفتگی تعطیلات نیم فصل از بین رفت. شاگردان من لایق بهترین ها هستند و خواهید دید که حق شان را در زمین خواهند گرفت.

سرمربی تیم فوتبال استقلال اعلام نمود: تعداد زیادی از افراد با یک دست کت وشلوار به باشگاه آمدند و پولدار رفتند، اما استقلال یک باغچه هم به نام خودش ندارد و فقیرتر هم شده. این نتیجه سال ها سوء مدیریت و بی کفایتی و بی سوادی و رانت و فساد و رابطه بازی است و روز به روز هم بدتر می گردد. آسان ترین کار برای من این بود که مثل خیلی ها یک لیست رویایی تهیه کنم و نام چهار پنج بازیکن ملی پوش را در اولویت اول بنویسم و تحویل باشگاه بدهم. بعدا هم بهانه کنم که بازیکنان مورد احتیاج من را نگرفتند. تا زمانی که اینجا هستم اجازه نخواهم داد این شارلاتان ها در اطراف استقلال حضور داشته باشند. دست همه این افراد را از اطراف تیم کوتاه کردم و خواهم کرد. هر روز هم بیکار نیستم که حرف بزنم، چون استقلال قربانی حرف ها و مصاحبه های بیش از حد است.

مجیدی بار دیگر با اشاره به حضورش در استقلال گفت: هیچ قولی به هیئت مدیره ندادم و فقط چند شرط داشتم که یکی از آنها به یاری آقای موسوی صورت گرفته است. واقعا نمی دانم اگر ایشان نبود پول بازیکنان چطور پرداخت می شد و بسیاری یاری های دیگر که از آقای موسوی تشکر می کنم. متأسفانه ارزش کار خوب دیگران را هم پایین می آورند. مثلا می گویند قرض داده. خب می رفتید 200 میلیون قرض می کردید تا زمین انقلاب زیر این همه برف دفن نگردد. در این دوره و زمانه چند نفر پیدا می شوند که بدون حضور در هیئت مدیره به استقلال پول قرض بدهند؟ کلامی خیلی ها آماده اند، اما در عمل چند نفر پای پرداخت هستند؟

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 7292

به "مجیدی: تا دیشب می گفتند محال است به دبی برویم، حالا از خبر خوش حرف می زنند، اجازه نمی دهم شارلاتان ها اطراف استقلال باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجیدی: تا دیشب می گفتند محال است به دبی برویم، حالا از خبر خوش حرف می زنند، اجازه نمی دهم شارلاتان ها اطراف استقلال باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید