سازمان منع تسلیحات شیمیایی امروز طرح فرانسه درباره سوریه را به رأی می گذارد

به گزارش طفره، سازمان منع تسلیحات شیمیایی امروز چهارشنبه درباره پیشنهاد فرانسه برای تعلیق حقوق نظام سوریه در این سازمان با ادعای استفاده دمشق از سلاح شیمیایی رای گیری می نماید.

سازمان منع تسلیحات شیمیایی امروز طرح فرانسه درباره سوریه را به رأی می گذارد

به نقل از عربی21، کشورهای غربی سه شنبه از سازمان منع تسلیحات شیمیایی خواستند که تحریم های بی سابقه ای را علیه نظام سوریه به اتهامات ساختگی استفاده از سلاح های شیمیایی و عدم اطلاع رسانی درباره میزان ذخایر سلاح های شیمیایی خود اعمال کند.

طبق این گزارش، انتظار می رود کشورهای عضو این سازمان مستقر در لاهه امروز (چهارشنبه) درباره پیشنهاد فرانسه مبنی بر تعلیق حقوق و امتیازات دمشق در داخل این سازمان از جمله حق رأی دادن، رای دهند.

طبق اعلام عربی21، پیشنهاد فرانسه از حمایت 46 کشور عضو سازمان منع تسلیحات شیمیایی برخوردار است.

سازمان منع استفاده از سلاح های شیمیایی روز هشتم ماه آوریل با انتشار گزارشی مدعی شد که نیروهای نظام سوریه در تاریخ 24 الی 27 مارس سال 2017 روستای لطامنه در استان حماه واقع در غرب سوریه را با بمب های حاوی گاز کلر و گاز سارین بمباران نموده است؛ ادعایی که توسط سوریه و روسیه تکذیب شده و دمشق و مسکو تأکید نموده اند که کشورهای غربی سازمان مذکور را سیاسی نموده اند.

در همین حال، فرناندو آریاس، دبیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی در نشست سالانه این سازمان در اقدامی برای فضا سازی علیه نظام سوریه، مدعی شد که نظام سوریه مهلت 90 روزه سازمان منع سلاح های شیمیایی برای گزارش محل و میزان سلاح های شیمیایی در اختیار خود را نقض نموده است!

وی در ادامه مدعی شد که سوریه هیچ اقدامی در این راستا اتخاذ ننموده است!

پیش از این الکساندر شولگین ، نماینده روسیه در سازمان منع استفاده از سلاح های شیمیایی گفت: اتهاماتی که کشورهای غربی علیه نظام سوریه در خصوص استفاده از سلاح های شیمیایی مطرح می نمایند ساختگی و نتیجه منافع ژئوپلیتیک است.

در صورت تصویب این طرح، اقدامات سختگیرانه ای برای محدود کردن حقوق سوریه در سازمان منع تسلیحات از جمله سلب حق رأی در کنفرانس کشورهای عضو و شورای اجرایی و همچنین جلوگیری از میزبانی و سازماندهی هرگونه رویدادی در قلمرو خود به وسیله کنفرانس، شوراهای اجرایی و فرعی اتخاذ می گردد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 خرداد 1400 بروزرسانی: 13 خرداد 1400 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 14251

به "سازمان منع تسلیحات شیمیایی امروز طرح فرانسه درباره سوریه را به رأی می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان منع تسلیحات شیمیایی امروز طرح فرانسه درباره سوریه را به رأی می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید