روسیه: خروج نیروهای خارجی شرط تامین صلح پایدار در افغانستان است

به گزارش طفره، سفارت روسیه در کابل ضمن تاکید به از سرگیری مذاکرات آمریکا و طالبان گفت که خروج نیروهای خارجی از افغانستان شرط تامین صلح پایدار در این کشور است.

روسیه: خروج نیروهای خارجی شرط تامین صلح پایدار در افغانستان است

به گزارش دفتر منطقه ای طفره، سفارت روسیه در کابل به نقل از بیانیه وزارت خارجه این کشور بیان نمود که توقت مذاکرات آمریکا و طالبان نباید تلاش های طولانی مدت در قطر را تضعیف کند و راستا سیاسی و دیپلماتیک تنها راه حل بحران افغانستان است.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که خروج نیروهای خارجی از افغانستان، شرط غیرقابل انکاری در راستای تامین صلح پایدار در این کشور است.

ضمیر کابلوف مدیر اداره دوم آسیایی وزارت خارجه روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور در افغانستان نیز پیش تر از تمایل مسکو برای کمک به گفت وگوهای آمریکا و طالبان برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان خبر داده بود.

به نوشته صبح کابل، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یکشنبه گذشته مذاکره با طالبان را در پی حملات این گروه به کابل و کشته شدن یک نظامی آمریکایی لغو کرد.

وی همچنین در هجدهمین سالروز حملات یازدهم سپتامبر، تاکید کرد که گفت وگوها با طالبان مرده است و حملات در برابر مواضع این گروه شدت خواهد یافت.

این در حالی است که به تازگی هیئتی از دفتر سیاسی طالبان در قطر به مسکو رفته و با ضمیر کابلوف نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان، دیدار و گفت وگو کرده است.

عباس استانکزی، رئیس هیئت مذاکره کننده طالبان در قطر به راشاتودی گفته که جنگ به طالبان تحمیل شده است و اگر این روند ادامه یابد، ما تا صد سال دیگر هم خواهیم جنگید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 4268

به "روسیه: خروج نیروهای خارجی شرط تامین صلح پایدار در افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: خروج نیروهای خارجی شرط تامین صلح پایدار در افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید