رهبر جمهوری خواه سنای آمریکا: سیاست خروج بایدن از افغانستان مایه تاسف است

به گزارش طفره، رهبر جمهوریخواه سنای آمریکا گفت، تصمیم جو بایدن برای تخلیه تمام نیروهای رزمی به جامانده آمریکا از افغانستان تا یازدهم سپتامبر مایه تاسف است و احتمالا موجب می گردد تا طالبان کل این کشور را به دست بگیرد.

رهبر جمهوری خواه سنای آمریکا: سیاست خروج بایدن از افغانستان مایه تاسف است

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سناتور میچ مک کانل، رهبر جمهوریخواه سنای آمریکا گفت: به اعتقاد من این تصمیم مایه تاسف است. ما طی یک سال حتی یک شخص را هم در مبارزه در افغانستان از دست نداده ایم... آنچه من نگران آن هستم، این است که تا سرانجام سال طالبان کنترل افغانستان را به دست بگیرد.

مک کانل گفت که تصمیم بایدن در کوتاه مدت مطلوب به نظر می رسد، اما او درباره خروج تمام متحدان آمریکا در ایساف هم که کلا نیروهایشان را از این کشور در همان زمان خارج می نمایند، هشدار داد.

رهبر جمهوریخواهان سنا گفت: رئیس جمهور در کوتاه مدت با تیترهایی روبرو میگردد که همه دوست خواهند داشت.... اکنون دو برابر نیروهای آمریکایی، نیروهای متحدان در افغانستان حضور دارند اما همگی آنها هم میروند. من به شدت نگرانم که اوضاع در افغانستان شبیه به آن چیزی گردد که قبلا بود.

مک کانل گفت: دولت بایدن به این نتیجه رسیده است که زیاد درباره جنگ علیه ترور تبلیغ شده و می خواهد تا منابع را از آن طرف به سمت رقابت با چین و روسیه بکشاند. با این حال، جنگ علیه ترور قرار نیست به سادگی تمام گردد، چون دولت آمریکا آن را رها می نماید.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 14547

به "رهبر جمهوری خواه سنای آمریکا: سیاست خروج بایدن از افغانستان مایه تاسف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر جمهوری خواه سنای آمریکا: سیاست خروج بایدن از افغانستان مایه تاسف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید