دام های استان هرمزگان با اولویت شتر هویت گذاری می شوند

خبرنگاران/هرمزگان معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی هرمزگان از هویت گذاری دام های استان هرمزگان با اولویت شتر در این استان اطلاع داد.

دام های استان هرمزگان با اولویت شتر هویت گذاری می شوند

طهماسب غلام پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به منظور دستیابی به آمار واقعی دام که زیربنای کار مالی در تولیدات دامی است، هویت گذاری صورت می پذیرد.

وی اضافه نمود: استان هرمزگان با جمعیتی بالغ بر 21 هزار نفر شتر 13 درصد جمعیت شتر کشور را دارا بوده و رتبه سوم بعد از استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی را دارا است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی هرمزگان ادامه داد: علاوه بر الزامات قانونی، هویت گذاری یاری می نماید که استقرار نظام صحیح بهداشتی برای ارتقاء کیفی تولیدات، کنترل بازار برای دسترسی به میزان عرضه و تقاضا، امکان برنامه ریزی های اصلاح نژادی، افزایش سرعت و دقت در امور بیمه دام، تسهیل در پردازش توزیع نهاده های دامی، خدمات تسهیلاتی و نیز کنترل و جابجایی دام صورت پذیرد.

غلام پور اضافه نمود: تاکنون بالغ بر 19 هزار نفر شتر در این استان هویت گذاری صورت پذیرفته که این رقم بیش از 85 درصد جمعیت شتر استان هرمزگان را تشکیل می دهد.

وی با اشاره به اینکه آمادگی لازم جهت هویت گذاری باقی مانده شترهای موجود تا انتها سال وجود دارد، اعلام نمود: اتمام هویت گذاری شترها همراهی و همکاری سایر بخش ها ازجمله دهیاران، بخشداران و فرمانداران شهرستان ها را می طلبد و صاحبان شتر می بایست در رأس این همراهی ها باشند.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی هرمزگان ادامه داد: حسب قوانین و دستورالعمل های موجود نگهداری دام زنده صرفاً با نصب پلاک معتبر 15 رقمی که ثبت مشخصات آن در سامانه هویت گذاری صورت پذیرفته مجاز است.

غلام پور هرگونه خریدوفروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاک را ممنوع و قاچاق محسوب اعلام نمود و اضافه نمود: بیشترین جمعیت شتر مربوط به شهرستان های ساحلی ازجمله شهرستان جاسک، بندرعباس، میناب، سیریک و بندرلنگه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 بهمن 1398 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 6508

به "دام های استان هرمزگان با اولویت شتر هویت گذاری می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دام های استان هرمزگان با اولویت شتر هویت گذاری می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید