حقوق این مدیران قطع می گردد!

به گزارش طفره، امروز همزمان با 15 آذرماه آخرین مهلت ورود و تکمیل اطلاعات حقوق دستگاه های اجرایی به سامانه ثبت حقوق و مزایا است و طبق آخرین هشدار داده شده به دستگاه ها، اگر اقدام نکنند این بار دیگر تهدیدی برای کارکنان نیست و حقوق بالاترین مقام دستگاه اجرایی و تمامی مدیران مرتبط، برای آذرماه پرداخت نخواهد شد.

حقوق این مدیران قطع می گردد!

به گزارش ایسنا، بعد از آنکه اعلام شد حقوق آبان ماه دستگاه های اجرایی به ورود و تکمیل اطلاعات پرداختی در سامانه حقوق و مزایا مشروط شد، فرصتی مشخص شد تا دستگاه های که در این رابطه اقدام ننموده اند با ارائه تعهد کتبی حداکثر تا 15 آذرماه اطلاعات را وارد نمایند، این تاریخ هم می تواند به این برشود که معمولا در 15 هر ماه حقوق کارکنان بسته شده و نهایت تا 20 هرماه باید اطلاعات پرداخت به وزارت اقتصاد اعلام شود.

کارکنان مسئول نیستند که حقوق آن ها قطع شود

اما در بخشنامه ای که طی روز های گذشته از سازمان اداری استخدامی به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده بار دیگر بر 15 آذرماه به عنوان آخرین فرصت ورود اطلاعات تاکید شده است.

ولی این بار تمرکز بر حقوق مدیران و مقامات مسئول دستگاه های اجرایی واقع شده است؛ به طوری که اعلام شده است در صورت عدم تکمیل اطلاعات در سامانه، پرداخت حقوق و مزایای بالاترین مقام دستگاه و تمامی مدیران مربوطه قطع خواهد شد.

در اعلام اولیه برای حقوق های آبان ماه، کلیه پرداخت ها به دستگاه اجرایی یعنی تمام کارکنان و مدیران هدف قرار گرفته بودند، ولی به هر صورت اجرای این تکلیف قانونی ارتباطی به کارکنان ندارد و مسئولیت آن بر عهده مدیران مربوطه از بالاترین مقام دستگاه اجرایی تا مدیران اقتصادی و ذی حساب است، در عین حال که در قانون برنامه ششم توسعه بر شفاف سازی پرداخت ها به ویژه مدیران تاکید شده است.

در کنار عدم پرداخت حقوق مدیران، عملکرد تمامی دستگاه هایی که ورود اطلاعات نداشته و یا تکمیل ننموده اند، علاوه بر گزارش به هیات دولت و دستگاه های نظارتی، به صورت عموم اطلاع رسانی خواهد شد.

این در حالی است که انتشار شرایط ورود اطلاعات از ابتدای سال گذشته تا ابتدای آبان ماه نشان داده بود که نزدیک به 20 دستگاه اصلی ورود به اطلاعات نداشته اند و بخش زیادی از دستگاه های زیرمجموعه نیز اطلاعاتشان تکمیل نشده و یا اطلاع دقیقی از آن ها وجود ندارد.

در این شرایط این انتظار وجود دارد که در اجرای قانون و شفاف سازی پرداخت ها، سازمان اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد به شروط مشخص شده و بخشنامه های ابلاغی خود به دستگاه های اجرایی اقدام نموده و در این رابطه تبعیض ایجاد نشود.

الزام ورود اطلاعات به سامانه ثبت حقوق و مزایا به ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه بر می شود که دستگاه های مشمول مکلف هستند اطلاعات حقوق، فوق العاده، هزینه، یاری هزینه، کارانه، پرداخت های غیرماهانه و مزایای ناخالص پرداختی ماهانه اعم از مستمر و غیر مستمر، نقدی و غیرنقدی و سایر مزایا به مقامات، روسا، مدیران را در سامانه ثبت نمایند.

بر این اساس در قانون بودجه نیز تکلیف شده که از خردادماه، تخصیص اعتبار حقوق کارکنان، صرفا بر اساس اطلاعات سامانه پاکنام خواهد بود و از این تاریخ، هرگونه پرداخت مستقیم و مستمر و غیر مستمر به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی از محل اعتبارات هزینه ای و منابع عمومی و اختصاصی مشروط به ثبت اطلاعات آن ها در سامانه کارمند ایران است.

منبع: فرارو
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 20966

به "حقوق این مدیران قطع می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق این مدیران قطع می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید