تلاش 80 درصد شرکت های جهان برای تحول دیجیتال

به گزارش طفره، بررسی های جدید شرکت دل نشان می دهد 80 درصد از شرکت های جهان تلاش برای ایجاد تحول دیجیتال را شتاب بخشیده اند. با این وجود برخی نگرانی های جدی در مورد تداوم موفقیت خود دارند.

تلاش 80 درصد شرکت های جهان برای تحول دیجیتال

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایرانبه نقل از زد دی نت، پژوهش یادشده که با همکاری 4300 فرد تصمیم گیر در شرکت های بزرگ و متوسط جهان طی ماه های جولای تا آگوست در 12 صنعت مختلف در 18 کشور اجرا شده، نشان می دهد از هر سه شرکت یادشده یک شرکت نگران تداوم حیات و امکان ورشکستگی ظرف یک دهه آینده است.

60 درصد از افراد مصاحبه شونده نیز گفته اند که به علت مشکلاتی نظیر شیوع ویروس کرونا و رکود در اقتصاد جهانی به سال ها زمان نیاز دارند تا بتوانند مجدداً به سودآوری برسند.

از جمله حوزه هایی که تحول دیجیتال در آنها به صورت پرشتاب پیگیری می شود، می توان به امنیت سایبری، ارتقای قابلیت های دورکاری، بهبود تجارب دیجیتال مشتریان و کارمندان و تحلیل داده های آماری است.

50 درصد از مصاحبه شوندگان گفته اند بیم دارند که سرعت تحول دیجیتال آنها به اندازه کافی نباشد و 79 درصد هم گفته اند در حال بازطراحی مدل کسب و کار خود هستند.

در میان موانع مختلفی که بر سر راه تحول دیجیتال وجود دارد، مصاحبه شوندگان در وهله اول به نقض حریم شخصی و سرقت داده ها و نیز نگرانی های امنیتی اشاره کرده اند. کمبود بودجه و منابع، حجم بالای اطلاعات که استخراج داده های ارزشمند را سخت می کند، رشد اقتصادی پایین، کمبود مهارت و تخصص و تغییرات قوانین از جمله دیگر موانعی است که در این زمینه به آنها اشاره شده است.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 10892

به "تلاش 80 درصد شرکت های جهان برای تحول دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش 80 درصد شرکت های جهان برای تحول دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید