تجهیز تیپ های اطلاعات نزاجا رزمی به پهپاد

به گزارش طفره، معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اهمیت توسعه یگان پهپاد این نیرو گفت: با همکاری سازمان جهادخودکفایی و صنعت دفاعی کشور تمامی یگان های اطلاعات رزمی نزاجا به سامانه پهپاد مجهز می شوند.

تجهیز تیپ های اطلاعات نزاجا رزمی به پهپاد

به گزارش گروه سیاسی طفره، امیر سرتیپ علی جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اهمیت تحرک پذیری و ارتقای توان رزمی در سطح این نیرو گفت: بر اساس منویات فرمانده معظم کل قوا و با بهره گیری از رهنمود های فرمانده کل ارتش و تدابیر فرمانده نزاجا تا به امروز تغییرات ساختاری قابل توجهی در راستای تحقق تحرک پذیری بیشتر نیرو ها و آمادگی آن ها جهت جوابگویی به تهدیدات در سطح نیروی زمینی اجرا شده است.

وی اضافه نمود: به همین دلیل تیپ ها و گردان های سنگین به تیپ ها و گردان های متحرک هجومی تبدیل شدند. همچنین یگان های پیاده و تکاور نیز در راستای همین تغییر ساختاری به نیرو های واکنش سریع و نیروی مخصوص تبدیل شدند.

امیر سرتیپ جهانشاهی گفت: در حوزه یگان های زرهی ضمن تغییرات ساختاری، به بهینه سازی و اورهال بهای بیشتری داده شد؛ امروز حدود 90 درصد تانک ها و خودرو های تاکتیکی ما مورد بازسازی اساسی قرار گرفتند، بازآماد شده و پای کار هستند. پیش از این، فقط در مراکز اصلی تانک ها و نفربر های نزاجا تعمیر می شدند، اما امروز هر یک از یگان ها توانایی تعمیر نگهداری ادوات زرهی خود را دارند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش در مورد تجهیز یگان های زرهی و لجستیک نیروی زمینی بیان نمود: امروز تریلر های عظیم با قابلیت حمل 2 تانک یا 2 نفربر در مرکز شهید زرهرن طراحی و ساخته و نمونه های قبلی نیز بهینه شده اند و همچنین خودرو های کیان 500، کیان 600 و کیان 700 طراحی و بهینه سازی شده و همچنین بر قابلیت تانکبر های ما نیز افز وده شده است.

امیر سرتیپ جهانشاهی ادامه داد: نیروی زمینی امروز در حوزه بالگرد نیز به پیشرفت های قابل ملاحظه ای دست یافته است. امروز صنایع یاعلی ما با هماهنگی شرکت پنها قادر به فراوری بخش وسیعی از قطعات مورد احتیاج است و در حوزه قطعه سازی و اورهال انواع بالگرد ها به خودکفایی رسیده ایم و احتیاج های خود را تامین می کنیم.

وی با اشاره به اقدامات اجرا شده در سطح نیروی زمینی بیان کرد: با اقدامات ساختاری و تغییراتی که در حوزه ارتقای تجهیزات نیروی زمینی صورت گرفت، امروز شاهد افزایش 50 درصدی قدرت تحرک نزاجا نسبت به گذشته هستیم.

امیر جهانشاهی اضافه نمود: با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح تحریم ها را به فرصت تبدیل کردیم و حتی تعدادی از خطوط فراوریی را که از کار افتاده بودند دوباره راه اندازی نموده و مطابق با احتیاج عملیاتی و تغییرات ساختاری تجهیزات خود را به روز و قابل استفاده کردیم.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش همچنین درباره ارائه خدمات معیشتی به کارکنان نزاجا، گفت: هم اکنون حدود 10 هزار منزل سازمانی در حال ساخت داریم و در فاز بعدی ساخت 15 هزار منزل سازمانی را در دستور کار داریم که فاز دوم فعلا در مراحل مقدماتی و طراحی است.

امیر جهانشاهی توضیح داد: رزمایش های ما مطابق با اشراف اطلاعاتی از شرایط تهدیدات منطقه ای و فرامنطقه ای هر سال در سطح تیپ، گردان، لشکر و قرارگاه برگزار می گردد.

معاون هماهنگ کننده نزاجا در خاتمه با بیان اینکه توسعه یگان پهپاد را در سطح نیروی زمینی مد نظر قرار داده ایم، گفت: در این رابطه تا به امروز سامانه های خوبی را در سازمان جهاد خودکفایی نزاجا طراحی و فراوری نموده ایم؛ همچنین برای تکمیل چرخه دفاعی در این حوزه قرارداد هایی را با صنعت دفاعی و بعضی مراکز علمی صنعتی کشور منعقد نموده ایم که می توانند جوابگوی احتیاج عملیاتی ما در تیپ های رزمی و اطلاعاتی ما باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 4 تیر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 8888

به "تجهیز تیپ های اطلاعات نزاجا رزمی به پهپاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز تیپ های اطلاعات نزاجا رزمی به پهپاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید