برگزاری سومین جشنواره ایده های برتر در کردستان

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: جشنواره های ایده های برتر فرصتی برای اشتغال زایی است که باید با جدیت پیگیری گردد.

برگزاری سومین جشنواره ایده های برتر در کردستان

به گزارش خبرنگاران، منطقه کردستان، چیا سهراب نژاد امروز(12 آذر) در دومین جلسه هماهنگی سومین جشنواره ایده های برتر استان کردستان، ضمن اشاره به اینکه پرورش ایده های نو راهی برای اشتغال زایی است، اظهار کرد: برگزاری چنین رویدادهایی برای جامعه مناسب است و این مسئله باعث می گردد که جوانان بیشتر به فکر ایده های تازه باشند.

وی با بیان اینکه حدود 50 ایده به دبیرخانه همایش ارسال شده است، بیان نمود: این همایش با همکاری مراکز رشد و دستگاه های اجرایی در تاریخ (25 آذر) در تالار مولوی برگزار می گردد.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان به اهمیت داوری این ایده ها پرداخت و گفت: داوری ایده ها بر عهده افراد متخصص و مورد تایید پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان استان انجام خواهد شد.

سهراب نژاد ضمن اشاره به اینکه تعدادی از این ایده ها در مراحل اول غربالگری می شوند، گفت: غربالگری ایده ها توسط داوران و با حضور ایده پردازان انجام می گردد.

وی به محورهای این همایش اشاره و گفت: ایده پردازان در روز همایش در محورهای کشاورزی، فناروری اطلاعات، فنی مهندسی و گیاهان دارویی آثار خود را ارائه خواهند داد.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان در انتها حضور سرمایه گذاران در جشنواره را امری مهم دانست و یادآور شد: سرمایه گذاران باید از نزدیک شاهد ایده های جدید ایده پردازان باشند تا از این طریق ارتباط برقرار گردد.

در ادامه این جلسه، رحمت صادقی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان، با بیان اینکه فرهنگ ایده پروری باید رواج پیدا کند، گفت: ایده هایی که به دبیرخانه ارسال شده اند، صرف یک ایده مناسب نیست پس این مهم باید توسط داوران متخصص غربالگری گردد.

وی ضمن اشاره به اینکه متولی برگزار نماینده این همایش جهاددانشگاهی استان کرستان است، بیان نمود: برگزاری چنین همایش هایی برای جامعه مفید است و تمام دستگاه های اجرایی در این راستا باید یاری نمایند.

رحمتی با بیان این مهم که ایده پرداز باید با سرمایه گذار آشنا گردد، اضافه نمود: ایده هایی که توسط داوران مورد تایید بوده و رتبه کسب می نمایند باید در جهت کسب و کار حمایت شوند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان در انتها یادآور شد: غربالگری ایده ها در این دوره با حضور ایده پردازان انجام خواهد گرفت و ایده های مطلوب و مناسب در روز همایش ارائه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری سومین جشنواره ایده های برتر در کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری سومین جشنواره ایده های برتر در کردستان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید