اظهارات ضد ترکیه ای وزیران خارجه مصر و ارمنستان

به گزارش طفره، وزیر خارجه مصر اظهار کرد: مصر از دستیابی به راه چاره مسالمت آمیز بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان حمایت می نماید.

اظهارات ضد ترکیه ای وزیران خارجه مصر و ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش طفره، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سامح شکری، وزیر خارجه مصر در ملاقات با زهراب ماتساکنیان، وزیر خارجه ارمنستان اظهار کرد، مصر به روابط تاریخی و عمیق با ارمنستان می بالد و معتقد است نزدیکی روابط بین دو کشور تقویت دو جانبه را به همراه دارد.

وی توضیح داد: شرایط پاندمی کرونا مانع از سفر عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر به ارمنستان شد.

وزیر خارجه مصر تاکید نمود: اراده سیاسی قوی برای تقویت بهترین نوع همکاری مشترک در زمینه های مختلف مالی و سیاسی وجود دارد و مذاکرات دو طرف در مورد حجم تبادلات تجاری دو کشور بود.

وزیر خارجه مصر در بخش دیگر این کنفرانس خبری گفت: مداخلات خارجی در جهت خدمت به سیاست های توسعه طلبانه در لیبی است. سیاست های توسعه طلبانه ترکیه باعث بی ثباتی منطقه است. اگر اظهارات ترکیه با اعمالش مطابقت نداشته باشند هیچ اهمیتی ندارند. کسانی هستند که شبه نظامیان خارجی و تشکیلات تروریستی را به لیبی می برند.

رئیس دستگاه دیپلماسی مصر توضیح داد: قاهره از تمام کوشش ها برای دستیابی به راه چاره بحران لیبی حمایت نموده و حامی مذاکرات لیبی - لیبی در مراکش است.

او ادامه داد: ما به راه چاره سیاسی داخلی لیبی زیر چتر سازمان ملل متعهدیم و بر حمایت از تمامیت ارضی لیبی و احترام به قطعنامه های بین المللی تاکید داریم.

شکری اظهار کرد: مصر برای تثبیت شرایط نظامی لیبی مداخله کرد.

وزیر خارجه ارمنستان نیز گفت: مصر از اولین کشورهایی است که استقلال ارمنستان در سال 1992 را به رسمیت شناخت و از هیئت دیپلماتیک آن میزبانی کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ارمنستان اشاره نمود، روابط دو کشور مبتنی بر اعتماد و دوستی بین دو ملت است به طوری که ملت ارمنستان بخشی از تمدن مصر هستند.

وزیر خارجه ارمنستان گفت، ترکیه شبه نظامیان خارجی را به جمهوری آذربایجان منتقل می نماید.

او افزود: مصر کشوری مهم و محوری در خاورمیانه بوده و ارمنستان همواره برای ارتباط مشترک کوشش می نماید. ما از نقش مصر برای برقراری صلح در منطقه حمایت می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 10074

به "اظهارات ضد ترکیه ای وزیران خارجه مصر و ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات ضد ترکیه ای وزیران خارجه مصر و ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید