اشتباهات داوری صدای باشگاه فولاد را در آورد!

به گزارش خبرنگاران، حبیب الله رضایی با اشاره به دیدار تیم های فولاد خوزستان و صنعت نفت آبادان به سایت باشگاه فولاد گفت: ما در این بازی دو نیمه بسیار متفاوت داشتیم و اگر قدر موقعیت هایمان را می دانستیم در نیمه نخست با زدن حداقل 3 گل، کار را یکسره می کردیم. متأسفانه در نیمه دوم با اشتباهات فردی شرایط دگرگون شد و صنعت نفت با استفاده از این فرصت ها جلو افتاد و قضاوت های عجیب کادر داوری هم فرصتی برای بازگشت به تیم ما نداد.

اشتباهات داوری صدای باشگاه فولاد را در آورد!

رضایی اضافه نمود: فولاد با سرمایه گذاری ده ها میلیاردی در ساخت استادیوم مدرن، داشتن برترین آموزشگاه فوتبال ایران و سالیان سال کار حرفه ای امروز قربانی اشتباهات داوری شده است. در نیم فصل نخست به اذعان کارشناسان داوری برنامه 90 حداقل 5 تصمیم اشتباه تأثیرگذار داوری علیه فولاد خوزستان رخ داد و شاهد تکرار سوت های اشتباه علیه فولاد خوزستان هستیم. در برنامه شب های فوتبالی کارشناس داوری تائید کرد که در بازی با صنعت نفت آبادان 2 تصمیم داوری علیه ما بود و پنالتی به سود تیم ما اعلام نشد و گل سوم حریف ما آفساید بود.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با انتقاد از بی توجهی مسئولان لیگ نسبت به ناداوری ها در قبال فولاد خوزستان، گفت: سوال من از داوران این است که مگر یک تیم در طول 90 دقیقه چند موقعیت می تواند داشته باشد که اینگونه قضاوت می کنید؟ اگر پنالتی روی صابر حردانی اعلام می شد قطعاً روند بازی تغییر می کرد و این نتیجه رقم نمی خورد.

رضایی توضیح داد: واقعاً کمیته داوران و دپارتمان داوری چه پاسخی در قبال این اشتباهات دارند؟ فولاد در این فصل بزرگترین ضربه ها را از داوری خورده است. در بازی برگشت برابر سایپا اشتباه محرز داوری 3 امتیاز از چنگ فولاد درآورد اما علیرغم انتشار تصاویر و ویدئو این صحنه ها از سوی رسانه باشگاه و سایر رسانه های کشور هیچ توجهی به آن نشد و اتفاق خاصی نیافتاده است. پیش از این هم در کارشناسی برنامه 90 اعلام شد که پنالتی ما برابر استقلال تهران اعلام نشده است. همچنین در روز افتتاحیه استادیوم جلوی چشم هزاران طرفدار، خطای دقیقه 11 مدافع سپاهان در محوطه جریمه روی پریرا گرفته نمی گردد. در بازی برابر استقلال خوزستان معین شد که پنالتی روی مسی بولی از چشم داور دور مانده است.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان همچنین اضافه نمود: چه اصراری بر استفاده از داوران کم تجربه است؟ چرا داوری که یک بار قضاوت اشتباه در بازی ما داشته است دوباره انتخاب می گردد؟ این شرایط به هیج وجه زیبنده فوتبال ما نیست. داوری در فوتبال ما احتیاج به تحول اساسی دارد و با توجه به نقش داوران باید توجه فدراسیون به این قشر بیشتر گردد. همچنین فناوری VAR درصد زیادی از اشتباهات داوری را از بین می برد و باید ورود آن را به کشورمان تسریع کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 تیر 1398 بروزرسانی: 19 تیر 1398 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 2091

به "اشتباهات داوری صدای باشگاه فولاد را در آورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباهات داوری صدای باشگاه فولاد را در آورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید