اثر هنری چین توسط چینی ها تخریب شد

به گزارش طفره، دو کودک چینی در موزه شانگهای یک اثر هنری را تخریب کردند در حالی که بزرگترهایشان از آن ها فیلم برداری می کردند.

اثر هنری چین توسط چینی ها تخریب شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

در حالی که آسیب به آثار هنری در جهان به سطح تازه ای از افزایش رسیده، اکنون نوعی نگرانی از بعضی تهدیدهای جدید یعنی تخریب عمدی آثار هنری برای موزه داران، مسئولان و دوستداران هنر در بیشتر مراکز هنری جهان مطرح شده است.

تلوزیون ملی چین CCTV اخیرا فیلمی را پخش کرد که به وسیله دوربین های مداربسته از یک موزه آثار هنری در شانگهای بدست آمده بود. این فیلم فاش می نماید که تخریب های ایجاد شده در یک اثر هنری به نام فرشته منتظر توسط دو کودک صورت گرفته در حالی که والدین یا بزرگترهایشان با دوربین هایشان درحال تماشای همان اثر هنری یا مجسمه فرشته منتظر بودند.

در این فیلم دو پسر بچه دیده می شوند که در حال بازی پشت نوار حایل و مانع کشیده شده در اطراف آثار هنری و شیشه ای شنماینده و ظریف هستند. آنان مجسمه شیشه ای شنماینده را به راحتی به سویی می کشند درست در برابر چشم بزرگترهای هردو پسر با دوربین موبایل هایشان درحال فیلمبرداری از بازی این دو پسربچه هستند. این وضعیت ادامه دارد تا زمانی که یکی از پسرها خرده های تکه تکه شده قسمت تحتانی مجسمه شیشه ای را به زور به سمتی می کشند و تنها دراین زمان است که بزرگترهایشان پایان به آنان با اشاره دست توصیه می نمایند که از آن محل دور شوند.

در حال حاضر اثر هنری آسیب دیده که با عنوان فرشته منتظر توسط یک هنرمند پیشرو چینی در هنر شیشه به نام شلی ژیو خلق شده است. مجله هنر اعلام نموده است که سازنده این اثر شیشه ای تنها 27 ماه را صرف اتصال و چسباندن قطعات شیشه دراین اثر نموده و این اثر را به دختر تازه به جهان آمده اش اهدا نموده بود.

در پی تخریب اثر هنرمند چینی تصمیم گرفته که قطعات تخریب شده را اصلاح نکند و آن را به عنوان اثر جدید دوباره نام گذاری نموده و این بار آن را شکسته نامید.

هرچند موزه شانگهای ظاهرا اعلام ننموده است که آیا افراد درگیر در تخریب این اثر به نحوی مورد مجازات قرار گرفته اند یا نه با این حال موزه اقدام به نصب و نمایش فیلم این حادثه نموده و اعلام نموده است که هدف از این کار پیش گیری از آسیب های بعدی در آینده است.

منبع: کجارو / chn.ir
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 4428

به "اثر هنری چین توسط چینی ها تخریب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثر هنری چین توسط چینی ها تخریب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید