4 جنگ تمام عیار گوش شکسته ها در بوداپست

به گزارش طفره، رقابت های دنیای کشتی آزاد 2018 با تمام زیبایی ها و هیجاناتی که داشت به سرانجام رسید، رقابت هایی که نشان دهنده اوج دریافت کشتی در دنیا بود و رضایت همه را بدنبال داشت؛ اما در این میان برخی از مبارزه ها به جنگی تمام عیار و تماشاگرپسند تبدیل شد.

4 جنگ تمام عیار گوش شکسته ها در بوداپست

به گزارش طفره، رقابت های دنیای کشتی آزاد 2018 خاتمه با قهرمانی روسیه به انتها رسید و آمریکا و گرجستان نیز بر روی سکوی دوم و سوم قرار گرفتند،ایران نیز با 3 برنز ششم دنیا شد.

به اذعان بسیاری از کارشناسان این دوره از رقابت ها سطح کیفی بسیار بالایی داشت و شاهد رقابت های زیبا و جذاب در اکثر مبارزه ها بودیم.

در میان کشتی های برگزار شده، رقابت های فینال های برگزار شده اوزان 61 ،65 و 97 کیلوگرم و دیدار رده بندی وزن 74 کیلوگرم از زیبایی و حساسیت بالایی برخوردار بود و کشتی گیران تا ثانیه انتهای جانانه جنگیدند و تماشاگران حاضر در سالن و میلیون ها بیننده تلویزیونی نیز از دیدن این مبارزات لذت بردند.

در فینال وزن 61 کیلوگرم گاژی مراد رشیداف روس و دارنده مدال های نقره دنیا 2017 و طلای اروپا 2018 برابر بونه رودریگز کوبایی و نفر سوم دنیا در سال 2017 در یک مبارزه نزدیک و سخت با نتیجه 6 بر 5 بازنده شد.

در فینال وزن 65 کیلوگرم تاکوتو اوتوگورو ژاپنی با مدال طلای نوجوانان دنیا 2015 برابر باجرانگ قهرمان بازی های آسیایی از هند در یک جنگ تمام عیار با نتیجه 16 بر 9 پیروز شد و بر تنها مدال طلای ژاپن در این رقابت ها بوسه زد.

اما در فینال وزن 97 کیلوگرم عبدالرشید سعدالله یف چهره شاخص و عنوان دار کشتی روسیه که به دلیل قدرت بدنی بالا به تانک روس مشهور است، در دیدار فینال وزن 97 کیلوگرم برابر کایل اسنایدر آمریکایی و دارنده 3 طلای دنیا و المپیک با نمایشی بی نظیر موفق شد در مدت زمان یک دقیقه و 12 ثانیه با ضربه فنی به برتری قاطع برسد تا با این پیروزی انتقام سختی از اسنایدر بخاطر شکست فینال رقابت های دنیای 2017 پاریس بگیرد.

یکی از مبارزات زیبا و تماشاگر پسند این دوره از رقابت ها میان جردن باروز دارنده 5 طلای دنیا و المپیک از آمریکا و فرانک چامیزو دارنده 2 طلای دنیا و یک برنز المپیک بود. جردن باروز در این مبارزه حساس، زیبا و پر فراز و نشیب برابر فرانک چامیزو کشتی گیر کوبایی الاصل ایتالیا که کری خوانی زیادی نیز با هم دارند در حالیکه تا ثانیه های انتهای 4 بر 3 عقب بود دست از حملات دامنه دار خود و زیرگیری های مداوم با حمله به پاهای حریف قدرتمند خود بر نداشت و در نهایت با نتیجه 4 بر 4 پیروز شد و به مدال برنز دنیا رسید.

آنچه باعث خوشحالی و رضایت کشتی دوستان در ایران و دنیا فارغ از هر نتیجه ای شد،افزایش هر چه بیشتر سطح کیفی رقابت های دنیای کشتی و مشاهده رقابت هایی زیبا و جانانه بود، رقابت هایی که کشتی گیران فقط به دنبال برد با یک یا دو امتیاز نبودند بلکه با اجرای فنون متنوع و زیبا تا ثانیه انتهای کشتی جنگیدند و باعث رضایت تماشاگران حاضر در سالن و پای گیرنده های تلویزیونی شدند.

در ادامه فیلم قسمت هایی از این 4 مبارزه زیبا و مهیج را مشاهده می کنید:

فینال 61 کیلوگرم: بونه رودریگز (کوبا) - گاژی مراد رشیداف (روسیه)

فینال 65 کیلوگرم: تاکوتو اوتوگورو (ژاپن) - باجرانگ (هند)

فینال 97 کیلوگرم: عبدالرشید سعدالله یف (روسیه) - کایل اسنایدر (آمریکا)

رده بندی وزن 74 کیلوگرم: جردن باروز (آمریکا) - فرانک چامیزو (ایتالیا)

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 697

به "4 جنگ تمام عیار گوش شکسته ها در بوداپست" امتیاز دهید

1 کاربر به "4 جنگ تمام عیار گوش شکسته ها در بوداپست" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 جنگ تمام عیار گوش شکسته ها در بوداپست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید