نگار قربانی موش دیوانه نشد

به گزارش طفره، تهران (پانا) - درست هفت سال پیش بود. 19 اردیبهشت سال 93، برای وسیله های بازی صف کشیده بودند. عقربه ها از وحشت جفت کرده بودند و به نیمه نمی رسیدند و با قدرتی هرچه تمام تر روی ساعت 11 شب میخکوب شدند. آن شب نگار قربانی با دوستانش به پارک ارم رفته بود که اسیر موش دیوانه شد. ستون فقراتش در پرت شدن از موش دیوانه آسیب شدیدی دید. درمان هم پرهزینه بود و هم بی ثمر.

نگار قربانی موش دیوانه نشد

به گزارش شهروند، نگار 32 سال دارد و زخمی سنگین بر جانش نشسته. روح او اما این سنگینی را حس نمی کند. آرامشی منحصربه فرد، کلماتش را احاطه کرده است. پیش از اینکه با دوستانم به پارک ارم برویم، خانواده ام مرتب تماس می گرفتند. می خواستند زودتر به خانه برگردم. شب عجیبی بود. گویا به دل همه بد آمده بود.

در یک لحظه چشم برهم زدن، دیگر نفهمیدم چه شد. وقتی کابین بین زمین و آسمان رها شد، تمام بدنم می لرزید، ولی به هوش بودم. بعد از بازکردن قفل دستگاه ها، توسط آتش نشانی با اورژانس هماهنگ کردند و ما را به بیمارستان رسول اکرم انتقال دادند.

همه افراد حاضر در دستگاه سالم بودند جز من و دو نفر دیگر. هیچ دردی در بدنم احساس نمی کردم. خانواده ام مرا به بیمارستان خصوصی منتقل کردند. یک ماه تمام در بخش آی سی یو بستری بودم.

دیه را کامل ندادند

نیمه هوشیار بود، اما با این حادثه کنار آمد. ریه هایش دچار مشکل شده بود و تنفسش سخت. سرم دچار ضربه شدید شده بود، ولی با داروهایی که برایم تجویز کردند، حالم بهتر شد. دو بار ستون فقراتم را عمل کردند.

جراحی اول روی ناحیه گردن و جراحی دوم برای ساکشن ریه انجام شد. به لحاظ آسیب روحی سالم بودم و فقط یک درصد آسیب روحی و روانی برایم در نظر گرفته بودند. در نتیجه سعی کردم به خودم کمک کنم.

در مدت یک هفته از نظر روحی و روانی به زندگی عادی برگشتم. کل هزینه های درمان بر عهده خانواده ام بود. مبلغ دیه ای که به ما تعلق گرفت، کامل نبود. دو دختر جوانی که در این حادثه به همراه من دچار آسیب شدند، شرایط شان وخیم نبود و چند ماه بعد درمان شان کامل شد و از نظر جسمانی مسئله ای نداشتند. یکی از آنها کوهنورد شد و قله ها را یکی پس از دیگری فتح کرد و دومی در جهت ازدواج قرار گرفت.

زندگی جریان دارد

نگار خیلی زود با این ضربه سنگین جسمی کنار آمد. او می خواست به سرنوشت ثابت کند که زندگی جریان دارد و با استقامت ردپای حادثه را از زندگی اش برای همیشه پاک کرد. برای یک لیوان آب، محتاج اطرافیان شده بودم. این تغییر شرایط برای هر آدمی سخت است.

ولی همه اینها باعث نشد خودم را سرزنش کنم که چرا آن شب سوار آن وسیله شدم یا اگر سوار نمی شدم این اتفاق نمی افتاد؛ به هر حال اتفاقی بود که پیش آمده بود و جز پذیرفتنش کار دیگری نمی توانستم انجام دهم. نمی خواستم شرایط را از همانی که بود، سخت تر جلوه دهم. تصور رنجی که پدر و مادرم می کشیدند، بیشتر اذیتم می کرد.

خانواده ام کمکم کردند

آهی از اعماق درونش پیچید و کلماتش را خاکستری کرد. مقطع کاردانی را در رشته گرافیک به انتها رساندم و در رشته طراحی لباس مدرک کارشناسی را دریافت کردم. آزمون ارشد هم شرکت کرده بودم. درست دو روز بعد از دفاعم در دانشگاه، در پارک ارم آن حادثه برایم رخ داد. مدتی بعد هم نتایج ارشد اعلام شد و من جزو پذیرفتگان بودم.

رشته ای که شرکت کردم در ادامه مدرک کارشناسی ام بود و مستلزم آزمون عملی. شرایطم متناسب با حضور در آزمون عملی ارشد نمی شد. دست و پاهایم سر شده بود و قادر به هیچ حرکتی نبودم. عضله هایم توانایی شان را از دست داده بودند. پدرم مدارک پزشکی را در اختیار سازمان سنجش کشور قرار داد، اما دیر شده بود. خانواده ام هر کاری برای درمانم انجام دادند و هنوز کنارم هستند.

هر کسی یا روز می میرد یا شب، من شبانه روز

حادثه موش دیوانه را، با افکاری مثبت، به موفقیت گره زد. نجات دهنده، هنر بود. رشته تحصیلم در مقطع کاردانی گرافیک بود، برای همین همیشه نقاشی می کردم، اما بعد از حادثه تمایلم بیشتر شد. ترجیح دادم به جای نقاشی روی پارچه، بوم را رنگ کنم.

در تمام این هفت سال گالری های مختلفی در سراسر جهان از جمله کانادا، فرانسه و ایران برگزار کردم. بیشتر دغدغه ام در این تابلوها پرتره هایی از افراد مختلف بود. پرتره هایی اغراق شده که به صورت رئال نبودند. علاقه به چهره افراد همیشه بخشی از نقاشی های من بوده. سال 97 و 98 حسی تکرارناشدنی را تجربه کردم.

هیجانی وصف ناپذیر، میان جملاتش مانند درخشش ستاره های آسمان در دل تاریکی شب نمایان شد. سال 97 گالری نقاشی که در ایران به صورت انفرادی برگزار کردم، بسیار مورد استقبال قرار گرفت و بازیگران سرشناسی از جمله رضا کیانیان و نوید محمدزاده به گالری آمدند.

تمام نقاشی ها در گالری به فروش رسید. حس و حال آن ساعت ها و روزها را هرگز فراموش نمی کنم.

مدتی از این سرخوشی و حال خوب می گذشت که نمایشی با عنوان هر کسی یا روز می میرد یا شب من شبانه روز؛ به کارگردانی سجاد افشاریان به من پیشنهاد شد. شب اول بعد از نمایش، حال عجیب، اما خوبی داشتم، متوجه گذر زمان نشدم و حتی نفهمیدم چه وقت به خواب رفتم. حس و حال خوب آن دو سال هنوز با من است و خاطرش ذهنم را برای گام های هنری دیگر به جلو سوق می دهد.

حادثه نتوانست مرا از اهدافم دور کند

پناه بردن به هنر، وجودش را دوباره سرشار از آرامش می کند. به خاطر شرایط موجود ویروس کرونا در سراسر جهان، ادامه گالری ها به تعویق افتاد و حدود یک سال است که در خانه کار طراحی لباس، تصویرسازی کتاب، مجسمه سازی، سفال و سرامیک انجام می دهم.

وقتی لباسی را طراحی می کنم و کارم را به خوبی به اتمام می رسانم یا با هر ابزاری از جادوی هنر برای به ثمر رسیدن اهدافم بهره می گیرم، معنای زندگی را بیشتر در وجودم احساس می کنم. حادثه ای که منجر به کار افتادگی ام شد، نتوانست مرا از اهدافم جدا کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 14379

به "نگار قربانی موش دیوانه نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگار قربانی موش دیوانه نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید