موضع وزارت ورزش نسبت به سفرهای آمریکا، یا جهانی باشد یا المپیکی

به گزارش خبرنگاران، فدراسیون تیر وکمان هفته گذشته در خبری که بر روی خروجی خود گذاشت، مخالفت وزارت ورزش نسبت به درخواست مطرح برای اعزام کمانداران به آمریکا را اعلام و حتی برای توجیه اجرایی نشدن این بخش تقویم کاری خود تاکید داشت که این فدراسیون در عمل به تمام برنامه های خود مطابق با نظر وزارت ورزش و کمیته المپیک اقدام خواهد نمود.

موضع وزارت ورزش نسبت به سفرهای آمریکا، یا جهانی باشد یا المپیکی

از سفر با تور قیمت مناسب کانادا لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

این موضوع چنین ابهامی را ایجاد کرد که وزارت ورزش و اعضای شورای برون مرزی این وزارتخانه دلیل خاصی برای رد کردن درخواست فدراسیون تیروکمان داشته اند در حالیکه مخالفت اجرا شده تنها به دلیل نبود ضرورت در برنامه های درخواستی برای کماندارن بوده است.

برپایی اردوی مشترک و شرکت در مسابقه آزاد داخل سالن دو برنامه ای بود که فدراسیون تیروکمان برای اجرای آن، متقاضی اعزام کمانداران به آمریکا شده بود در حالیکه وزارت ورزش تنها در صورت حضور در مسابقات قهرمانی دنیا یا گزینشی المپیک با درخواست های مطرح فدراسیون ها برای سفر به آمریکا موافقت می نماید.

مهدی علی نژاد سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در مصاحبه با خبرنگاران در این مورد گفت: در کل با توجه به شرایط مالی موجود، وزارت ورزش موافقِ سفرهای غیررسمی نیست. شورای برون مرزی تنها با درخواست های مطرح برای سفرهای رسمی یا وابسته به آن موافقت می نماید.

وی با تاکید بر اینکه وزارت ورزش با سفرهای تدارکاتی هم موافقت زیادی ندارد، اعلام نمود: ممکن است تیمی قصد حضور در یک اردوی تدارکاتی داشته باشد که به رویدادی مانند گزینشی المپیک وصل می گردد. وزارت روزش مسئله ای با چنین اعزام هایی ندارد اما با سفرهایی که پُر هزینه هستند و جایی هم در برنامه های موردنظر ندارند، مخالفت می گردد.

سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش جلوگیری از خروج غیرضروری ارز از کشور را دلیل موضع اینگونه این وزارتخانه عنوان نمود و به این پرسش مبنی بر اینکه دلیل مخالفت با درخواست های فدراسیون تیروکمان هم همین بوده است؟ آمریکا و سفر به آن دلیل مخالفت نبوده است؟، پاسخ داد.

وی گفت: موضع وزارت ورزش نسبت به اعزام ها کلی است که در خصوص همه فدراسیون ها و برنامه های آنها اعمال می گردد. درخواست های فدراسیون تیروکمان برای برنامه های غیررسمی بود به همین دلیل با آن مخالفت شد نه به دلیل سفر به آمریکا؛ در کل با توجه به شرایط فعلی سفرهای تدارکاتی از برنامه های مورد موافقت شورای برون مرزی خارج است مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشند مثلا متصل به رقابت های گزینشی شوند.

در مجموع و با توجه به اتفاقات اخیر وزارت ورزش نسبت به سفرهای آمریکا چه موضعی دارد؟، علی نژاد در پاسخ به این پرسش خبرنگاران گفت: با درخواست سفر به آمریکا تنها در صورتیکه برای حضور در مسابقات دنیای باشد یا کسب سهمیه المپیک، موافقت خواهد شد.

سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش ابراز امیدواری کرد که فدراسیون ها با لحاظ کردن شرایط، رویکرد مالی لازم را در مدیریت منابع برای اعزام ها داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 21 بهمن 1398 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 6898

به "موضع وزارت ورزش نسبت به سفرهای آمریکا، یا جهانی باشد یا المپیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع وزارت ورزش نسبت به سفرهای آمریکا، یا جهانی باشد یا المپیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید