سفر به پکن، اوج شکوه و زیبایی همراه با جاذبه های گردشگری پکن

به گزارش طفره، یکی از پرجمعیت ترین شهرهای دنیا، پکن پایتخت چین می باشد که گفته می شد در سال 2013 میلادی حدود 21 میلیون جمعیت را در خود جای داده است. طبق آمار، بعد از شانگهای، پکن پرجمعیت ترین و مرکز آموزشی و سیاسی در چین است. پایانه مسافربری هوایی پکن بیشترین تراکم مسافر را در سال دارد و در صندلی دوم در دنیا ایستاده است. منطقه پکن، تقریبا از سابقه تاریخی سه هزار ساله برخوردار است و در طی هشت قرن گذشته، همه در چین به عنوان پایتخت آن را می شناسند. اغلب کم پیش می آید که یک شهر به مدت چند قرن به عنوان پایتخت یک کشور منسوب گردد اما پکن این قانون را نقض نموده و تا آلان رکورد دار است در پایتخت ماندن و همین امر باعث شده است که از آثار تاریخی بسیاری برخوردار باشد. این مقاله درباره سفر به پکن، دیدنی های پکن، جاذبه های گردشگری پکن، زبان و فرهنگ پکن، آب و هوای پکن و اقامت در پکن است.

سفر به پکن، اوج شکوه و زیبایی همراه با جاذبه های گردشگری پکن

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

شرایط آب و هوایی پکن

به دلیل زمستان های سرد و تابستان های گرم وسوزان که در شهر پکن وجود دارد، باعث شده است که پکن دارای آب هوای بارانی و مرطوب باشد. زمان مناسب برای سفر به پکن ماه های شهریور و مهر می باشد زیرا آب و هوای پکن در آن موقع به بهترین وضع موجود می باشد و در دوران اوج پاییزی خود می باشد. همچنین آب و هوا فصل بهار در پکن بسیار گرم و همراه با طوفان شن می باشد و به همین خاطر زمان زیاد مناسبی برای سفر نمی باشد. بیشترین آلودگی را در فصل زمستان در خود می بیند پکن و در عین حال همراه با بارش های زیبا برف و باران می باشد. در پکن سردترین روز سال با دمای منفی 10 و گرم ترین روز سال در تابستان با دمای 35 درجه سانتی گراد می باشد. البته ناگفته نماند که باتوجه با گرم بودن بسیارزیاد و سخت در فصل تابستان پکن اما همچنان بیشترین توریست ها را در همان زمان دارد. بدترین شرایط آب هوایی را دارد و از سمت جنوب کشور بادهای کثیف و آلوده ای می وزد، به همین دلیل است که شرایط نامناسبی در فصل تابستان میزبان پکن است. این متن درباره سفر به پکن، دیدنی های پکن و جاذبه های گردشگری پکن است.

مکان های گردشی و توریستی

پکن پایتخت چین که یکی از آثار تاریخی و دیدنی آن میدان تیان آن مین است که در منطقه دونگ چنگ واقع شده یکی از وسیع ترین میدان های جهان محسوب می گردد که سالانه توریست های زیادی را چه از کشور خود و چه از کل جهان به آن جا می کشاند. جالب است بدانید آثار تاریخی بسیاری در این میدان از جمله یادبود شهدای مردم، موزه تاریخ چین، سالن یاد بود مائو، دروازه کاین من، سالن بزگ ملت، ارتش آزادی مردم و همچنین مکان هایی که دانشجویان را در سال 1989 به قتل می رساندند، در این میدان قرار داشت. این مقاله درباره سفر به پکن، دیدنی های پکن و جاذبه های گردشگری پکن است.

دهکده بازی های ملی پکن

آشیانه پرنده که ملقب به استادیوم ملی پکن است و میزبان مسابقات المپیک سال 2008 بوده و در منطقه چائویانگ چین وجود دارد. برج شماره 3 مرکز تجارت جهانی و ساختمان (cctv)، دو بنای تاریخی و مشهور این شهر هستند. این ساختمان های یاد شده از نمونه آثار به یادماندنی سال های اخیر چین می باشد. البته ناگفته نماند که در قرن گذشته آثاری همچون پارک شهری سلسله مینگ در نواحی چونگ ون، برج های طبل و ناقوس در منطقه دانگ چنگ و کاین من در نواحی چانگ ون نیز به جا مانده است. این مقاله درباره جاذبه های گردشگری پکن، سفر به پکن و دیدنی های پکن است.

کاخ ها، معبد ها، قصرها و فضای سبز و پارک ها

اگرچه در پکن خیابان های طولانی و کوچک و تند وجود دارد اما در عین حال، فضای سبز و پارک های بزرگی هم وجود دارد که فضای زیبا و دلنشینی برای اوقات فراغت و برطرف خستگی مردم می باشد و مردمان شهر هر زمان که احساس احتیاج به تفریح و گردش دارند، به این پارک ها می روند و اوقات خود را به خوبی می گذرانند. جالب است بدانید که مردم علاوه براینکه برای استراحت و برطرف خستگی به این پارک ها می روند، برای ورزش کردن و دیگر تفریحات نیز همراه خانواده یا دوستان به آن جا می روند. این مقاله درباره دیدنی های پکن، سفر به پکن و جاذبه های گردشگری پکن است.

شهر ممنوعه

جالب است بدانید، یقینا با ارزش ترین قصر پکن می باشد که نام دیگر آن شهر ممنوعه است، این قصر در منطقه دانگ چنگ واقع شده است. در حکومت سلسله مینگ و چینگ از قصر شهرممنوعه به عنوان دربار شاه استفاده می شد. اکثر مکان ها و آثار تاریخی چین از بین رفته اند اما در طی انقلاب فرهنگی چین با همکاری و پشتیبانی چو ان لای، شهرممنوعه با محافظت های زیادی که از آن کرده اند، از بین نرفته است و همچنان پایدار است. این متن درباره جاذبه های گردشگری پکن،دیدنی های پکن و سفر به پکن است.

معبد آسمان

در منطقه چونگ ون، معبد آسمان پکن که نشانگر این شهراست از آن یاد می گردد. در این منطقه فضایی زیبا و سرسبز با مردمی با نشاط و خوش گذران که هر روز صبح همراه دوستان خود به آن جا می آیند و در حین ورزش کردن، خوشنویسی، خوردن چای و دیگر تفریحات اوقات خوشی را با نشاط می گذرانند، دیده می گردد. از یانگ گانگ به عنوان مهم ترین و جذاب ترین معبد حال حاضر در چین و واقع در منطقه دانگ چنگ یاد می گردد. در پکن نیز فضاهای تفریحی و سرسبز عمومی زیادی وجود دارد که مردم برای گذراندن اوقات خود به آن جا می روند که از آن ها می توان به پارک چائویانگ، پارک ژونگ شان، پارک بی های در منطقه زیچنگ و پارک ریتان در نواحی چائویانگ نام برد. این متن درباره سفر به پکن و دیدنی های پکن است.

باغ وحش

بیشترین پانداهای بزرگ و غول آسای جهان را می توان در باغ وحش های پکن پیدا کرد. تقریبا از تمامی حیوانات و انواع گوناگون در این باغ وحش وجود دارد و بسیار مجهز می باشد حتی از آکواریوم هایی که در آن از حیوانات آبی و همچنین مارها نگهداری می گردد نیز یافت می گردد. پارک سرای مطبوع، باغ گیاه شناسی پکن واقع در منطقه هایدن می باشد و همچنین از قصر تابستانی به عنوان یک اثر قدیمی و کهن می توان نام برد. این متن درباره دیدنی های پکن است.

نانلوزیانگ

در چین خیابانی به طول 786 متر و عرض 8 متر به نام نانلوزیانگ موجود دارد. پل ارتباطی شمال تا جنوب پکن دراین خیابان بسیار بزرگ نیز است که در زمان سلسله یوآن بوده است. از زمان قدیم تا کنون به دلیل وجود خیابان نانلوزیانگ در پکن، نام پکن بسیار پرآوازه و مشهور است. این مقاله درباره زبان و فرهنگ پکن و آب و هوای پکن می باشد.

گذرگاه جویانگ

در حد فاصل 20 کیلومتری به شهر چانگ پینگ که در فاصله 60 کیلومتری پکن است، گذرگاه چویانگ قرار گرفته است که مسیری پر رفت و آمد است. این گذرگاه در سال 1987 در یونسکو به عنوان میراث جهانی به ثبت رسانده است. همچنین این گذرگاه مشهور از نزدیکی دیوار چین عبور می نماید. این متن درباره آب و هوای پکن و زبان و فرهنگ پکن است.

پارک آبی المپیک چین

این پارک مساحتی به وسعت 162.59 هکتار را در بر می گیرد. در المپیک سال 2008 و پارالمپیک همان دوره از مسابقات در رشته های ورزشی همچون ماراتن شنا و قایقرانی، میزبان ورزشکاران بوده است. این مقاله درباره زبان و فرهنگ پکن و آب و هوای پکن است.

نمایشگاه و موزه های هنری پکن

پکن شهری است پر از موزه و نمایشگاه هنری، امروزه حدود 100 موزه در آن وجود دارد اما گردشگران از همه آن ها به دلیل ضیق وقت قطعا نمی توانند بازدید به عمل آوردند! یکی از مشهورترین و پر بازدیدترین موزه های جهان در پکن وجود دارد به اسم کاخ موزه ملی است که مردم آن را به عنوان شهر ممنوعه می شناسند. اکثر موزه ها در پکن در برخی از مناسبت های سال و تعطیلات، رایگان اعلام می شوند و احتیاجی به پرداخت هزینه نمی باشد برای ورود به آن به دلیل استقبال زیاد مردم باید از چند روز قبل این بلیط ها را رزرو کرد. همچنین موزه ملی در منطقه دانگ چنگ و موزه نظامی در نواحی هایدن نیز یکی دیگر از موزه های پر بازدید و مشهور این شهر است که گردشگران زیادی را به آن جا می کشاند. البته ناگفته نماند که موزه پایتخت در نواحی زیچینگ از آن موزه هایی است که بسیار معروف و پر بازدید است که بسیاری از آثار فاخر و قدیمی چین در آن وجود دارد. موزه هوانوردی در چین که در پکن وجود دارد یکی از خاص ترین موزه ها است که در آن تقریبا 200 بالگرد و هواپیما قدیمی و نادر چینی که برای دوران شوری سابق بودند وجود دارد که این بستر را فراهم کرده است تا گردشگران بتوانند از آن دیدن نمایند. یکی از نمایشگاه های معروف پکن که به نام نمایشگاه هنر معاصر پکن نام گذاری شده است در این شهر وجود دارد که اکثر این نمایشگاه ها و فضاهای هنری در منطقه های نزدیک به یکدیگر است تا دسترسی برای مردم راحت تر باشد. مشهورترین منطقه پکن که از گالری های هنری زیادی تشکیل شده است می توان به منطقه داشانزی اشاره نمود که در نواحی چائویانگ قرار گرفته است. البته مناطق دیگری هم هستند که گالری های هنری بسیاری در آن دیده می گردد که از جمله آن ها می توان به کائوچانگی در نواحی چائویانگ، داشیلار در منطقه کاین من و دهکده هنری سانگ ژوآن اشاره نمود. این مقاله درباره آب و هوای پکن و زبان و فرهنگ پکن است.

زبان پکن

مردم پکن به زبان چینی ماندارین صحبت می نمایند. در گذشت این سال ها و از زمان سلسله مینگ چینگ، ماندارین استاندارد زبان رسمی چین بوده و به لحجه پکنی می باشد. دانشجویان مشتاق به یادگیری زبان چینی ماندارین می توانند در پکن به طور کامل و با تلفظ درست این زبان را یاد بگیرند. همچنین با توجه به اینکه راننده های چینی بسیار پرحرف هستند می توانید با آن ها صحبت کنید و زودتر بر این زبان مسلط شوید. در پکن بیشتر در مکان های گردشگری مردمان آن جا از زبان انگلیسی استفاده می نمایند اما در مناطق دیگر پکن از زبان انگلیسی زیاد استفاده نمی نمایند و از زبان چینی استفاده می نمایند، به همین دلیل است که هر جا می روید باید خود را به عنوان یک گردشگر معرفی کنید تا با زبان انگلیسی با شما صحبت نمایند. این مقاله درباره زبان و فرهنگ پکن است.

جشنواره و فستیوال

در فصل بهار مجموعه جشنواره های بسیار خوبی به نام میاهوی برگزار می گردد. هرساله جشنواره میاهوی در معبد آسمان، لانگتان لیک، دیتان بی های، نیلوفرآبی و پارک آبی برگزار می گردد و می توانید در این مراسم های زیبا شرکت کنید. این متن درباره اقامت در پکن است.

جشنواره بزرگ منظره باغچه

هر سال در فصل بهار در جشنواره های بهاری پکن و جشنواره بزرگ منظره باغچه برگزار می گردد. تئاترها و نمایش هایی از جمله رویای کاخ های سرخ که از رمان های بسیار معروف چین است به نمایش گذاشته می گردد. همچنین گردشگران می توانند با لباس های سنتی آن شهر در مراسم ها عکس بگیرند. این متن درباره اقامت در پکن می باشد.

جشنواره موسیقی

در پارک چائویانگ، پارک تانگژ، پارک هایدن و پارک های دیگر پکن جشنواره های متنوع موسیقی برگزار می گردد. از جمله این جشنواره ها می توان از جشنواره موسیقی توت فرنگی زیر نظر آسمان نوین و جشنواره موسیقی پاپ پکن در پارک چائویانگ و جشنواره موسیقی میدی نام برد. این متن درباره اقامت در پکن است.

جشنواره گل های داودی پکن

هر سال در پارک های پکن از این جشنواره رونمایی می گردد. یکی از معروف ترین جشنواره گل های داودی در پارک بی های است که تا به حال تقریبا 20 دوره برگزار شده است و گل های بسیاری در آن جا وجود دارد. این مقاله درباره اقامت در پکن است.

جشنواره برگ های سرخ پارک سرای مطبوع

در قسمت غربی پارک سرای مطبوع، درخت های افرا هستند که با برگ های آتشین گونه وسرخ در کنار چمن ها صحنه بسیار زیبایی را به نمایش می گذارد. این مقاله درباره اقامت در پکن است.

خرید در پکن

شما می توانید بعد از تفریح کردن و گذراندن اوقات فراغت به بازارهای پکن بروید و پس از آن سری هم به دست فروشان کنار خیابان بزنید. زیرا دست فروشان می توانند تخفیف زیادی به شما بدهند و اگر زیاد خرید کنید می توانند به قیمت کم تر به شما بدهند و این به نفع شما است. آن ها بر اساس برندهایشان بر روی کالاهای خود قیمت می گذارند. همچنین بازارها و فروشگاه های بسیاری در چین وجود دارد که تمامی کالاهای خود را با قیمت های ارزان به شما می دهند زیرا اکثر کالاها اصل نیستند. برخی از این بازارهای چین عبارتند از بازار هونگ کیائو در منطقه چانگ ون، زیچی من در منطقه زیچنگ و جاده ابریشم در منطقه چائویانگ. این متن درباره اقامت در پکن است.

اقامت در پکن

اکثریت هتل ها و مهمان سراها در منطقه ژوانوو ودانگ چنگ وجود دارد. اجاره هتل ها برای یک شب برای اتاق های کوچک نفری 30 یوآن می باشد و تقریبا 200 یوآن برای اتاق دو تخته در ارزان ترین هتل ها می باشد. هزینه ماندن در هتل های سه ستاره و چهار ستاره تقریبا 500 تا 1000 یوآن می باشد که در پکن همچین هتل هایی کم نیستند. بیشتر هتل های گران قیمت در مرکز شهر و در منطقه دانگ چنگ و چائویانگ می باشد. البته گران بودن آن بی دلیل نیست و از امکانات رفاهی بالایی برخوردار است. از این دست هتل ها نیز در منطقه دیوار بزرگ چین وجود دارد که از اقامتگاه های بسیار شیک به حساب می آید. گران ترین آن شبی 4000 یوآن می باشد که برخی وقت ها گردشگران از تخفیف 50 درصدی آن می توانند بهره ببرند. این مقاله درباره اقامت در پکن است.

منبع: همگردی
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 4170

به "سفر به پکن، اوج شکوه و زیبایی همراه با جاذبه های گردشگری پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به پکن، اوج شکوه و زیبایی همراه با جاذبه های گردشگری پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید