منشا بوی نامطبوع پایتخت خارج از تهران است

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: منشا بوی نامطبوع تهران خارج از پایتخت است.

منشا بوی نامطبوع پایتخت خارج از تهران است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد رستگاری - معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران- با اشاره به منشأ اصلی بوی نامطبوع در تهران اظهارکرد: بوی نامطبوع در تهران با وزش باد از نواحی جنوبی شهر احساس شد و بلافاصله استاندار تهران دستور آنالیز فوری این موضوع را صادر کرد.

وی اضافه کرد: طبق آنالیز ها و اندازه گیری های که تیم های کارشناسی از غرب تا شرق تهران انجام دادند هیچ گاز خطرناک و آلاینده ای در سطح شهر مشاهده نشد و در گام بعدی کانون هایی که زمینه ایجاد این آلودگی ها را در سطح شهر تهران دارند، مورد آنالیز قرار گرفتند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران ادامه داد: در نهایت به این نتیجه رسیدیم که بوی نامطبوع از خارج تهران وارد شهر شده است و هم اکنون نیز در حال آنالیز کانون های اطراف تهران هستیم تا دلیل اصلی بو را معین کنیم.

در ادامه این برنامه امین بابایی - سخنگوی استانداری تهران - اظهارکرد: سکون هوا و پس از آن وزش باد باعث ایجاد شرایطی در مناطق خاص به ویژه جنوب استان تهران می گردد بطوری که میزان بالایی از رطوبت و بوی نامطبوع تحت تاثیر باد های جنوبی و جنوب شرقی وارد شهر تهران می گردد.

وی اضافه کرد: طبق مطالعات عمیق تیم های کارشناسی و تخصصی به دستور استاندار تهران، 27 نقطه فراوری بو در مناطق جنوبی تهران به ویژه اطراف فرودگاه بین المللی امام (ره) شناسایی شد.

وی ضمن عذرخواهی از مردم استشمام بوی نامطبوع گفت: این اتفاق یک شبه و یک روزه به وجود نیامده بلکه شاید نبود مطالعات منطقی و سوء مدیریت در گذشته موجب استقرار واحد های صنعتی و پایگاه های فاضلاب و دامداری در جهت فرودگاه امام (ره) شده که الان آسیب خود را نشان می دهد.

بابایی اضافه کرد: یکی از نقاط 27 گانه که در مطالعات شناسایی شده، مرتبط به مجموعه آرادکوه - محل دپوی زباله های شهری تهران - است که روزانه حدود 7000 تن زباله در این منطقه انباشته می گردد.

وی در ادامه گفت: اقدامی تحت عنوان پُشته گیری برای کمپوس ها در این مناطق صورت می گیرد البته شاید این کار دارای بهره وری برای فراوری برق مجموعه باشد، اما میزان بوی نامطبوع را هم تشدید می نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، سخنگوی استانداری تهران در سرانجام اظهارکرد: اعتبارات ارزشمندی تخصیص داده شده و نیمی از اقدامات تحت تاثیر همین اعتبارات در حوزه فاضلاب های اطراف به ویژه جنوب تهران (اسلامشهر و شهرری) صورت گرفته است و نتیجه آن پس از مدتی برای مردم نمایان خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 1 بهمن 1398 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 6343

به "منشا بوی نامطبوع پایتخت خارج از تهران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منشا بوی نامطبوع پایتخت خارج از تهران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید