ملکه زیبایی دنیا 2019 را بیشتر بشناسید

خبرنگاران: مراسم میس یونیورس سال 2019 روز پیش برگزار گردید و برای سومین بار دختری از آفریقای جنوبی، تاج را بر سر گذاشت که لقب دومین سیاهپوست برنده این مسابقات را از آن خود کرد. باهم در این مطلب کمی بیشتر با فینالیست های مسابقه و به طور کلی اهداف و نحوه برگزاری این مراسم و تفاوت آن با مراسم میس ورلد یا دختر شایسته (Miss world) آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

ملکه زیبایی دنیا 2019 را بیشتر بشناسید

مراسم میس یونیورس چیست؟

درکل ریشه برگزاری این نوع مسابقات به سال 1926 برمی گردد. آمریکا و البته اگر بخواهیم به طور خاصتر بگوییم، ایالت تگزاس از طوفانی بزرگ، خسارتی وحشتناک دیده بود و سعی داشت آن را جبران کند. بهترین راهی که مسئولان در آن موقع به ذهنشان می رسید، جذب توریست بود و برای حل این مسئله هم به برگزاری مسابقاتی فکر کردند که در آن دختران زیبا از ایالات مختلف جمع می شوند و بر سر زیبایی خود به رقابت می پردازند.

در سال های اول برگزاری، تنها معیار انتخاب، زیبایی و اندام متناسب بود و یکی از مهمترین آیتم های آن پوشیدن مایو و راه رفتن در حضور داوران و تماشاچیان بود. این مسابقه چندی بعد به دلیل مسائل اقتصادی متوقف شد، اما پس از مدتی با نام جدید میس آمریکا دوباره برگزار گردید. از آن پس هرساله صدا های اعتراضات از گوشه و کنار دنیا و به خصوص آمریکا به گوش می رسد؛ مبنی براینکه در این مسابقات از جذابیت جنسی زنان سوء استفاده شده و زنان به نوعی ابزاری برای جذب سرمایه و پول درنظر گرفته می شوند.

در یکی از همین سال ها یکی از شرکت نمایندگان از پوشیدن مایو سرباز زد و همین امر سرآغاز دوشاخه و بعد ها چندشاخه شدن این مراسم شد و کم کم مسیری ایجاد شد که درحال حاضر مشاهده می کنید: مراسم میس یونیورس یا ملکه زیبایی دنیا که درواقع ریشه و خاستگاهی آمریکایی دارد و در لاس وگاس برگزار می گردد و مراسم میس ورلد یا دختر شایسته دنیا که بین المللی تر است و محل برگزاری آن در لندن انگلستان است.

جدا از این مورد، این مسابقات تفاوت چندان دیگری باهم ندارند. اکنون سال هاست که معیار انتخاب به صرت کلی، علاوه بر زیبایی چهره و اندام متناسب، هوش و شخصیت فردی، فعالیت اجتماعی و خیریه، داشتن استعداد کافی در یک زمینه هنری یا ورزشی و هوش و دانش سیاسی نیز هست. در این مسابقه، از دختران پرسش های متعددی می گردد؛ از آن ها خواسته می گردد که صحبت و به نوعی سخنرانی نمایند تا قدرت بیان آن ها و قدرت نفوذ کلامشان سنجیده گردد و در مراسم، ویدئو هایی از فعالیت های اجتماعی و خیریه ای که انجام داده اند، پخش می گردد.

چگونگی راهیابی به مراسم

هرساله کشور های متعدد، این مراسم را برگزار می نمایند و در نهایت، یکی از دختران را به عنوان ملکه زیبایی آن کشور انتخاب می نمایند؛ سپس برای ثبت نام او در مسابقات دنیای اقدام نموده و درصورت تایید هیئت ژوری مربوطه، دختر موردنظر برای شرکت در مسابقات به لاس وگاس اعزام می گردد.

جالب است بدانید که دونالد ترامپ تا پیش از بدست آوردن مقام ریاست جمهوری آمریکا یکی از سرمایه گذاران و مدیران اصلی این مراسم بود که پس از اظهارنظر های جنجالی اش درباره مردم مکزیک و مهاجران، سهام خود را فروخت و به گفته بعضی به طور مسالمت آمیز از مدیریت و شراکت کنار گذاشته شد.

نظرات شرکت نمایندگان درباره برگزاری مسابقات

برخلاف اعتراضات عده ای از مردم و فعالین حقوق زنان که برگزاری این نوع مسابقات را خشونت پنهان علیه زنان و استفاده ابزاری علیه آن ها می دانند، شرکت نمایندگان در این مراسم معتقدند که انسان باید از زیبایی که خدا در اختیارش قرار داده، به نحو احسن و درجهت زیبا کردن دنیا و یاری به نیازمندان استفاده کند. یکی از شرایط شرکت در این مسابقه، حضور این افراد در فعالیت های اجتماعی است و علاوه بر آن، برندگان اصلی مسابقه باید به مدت حداقل یک سال در کمپین هایی که سازمان بانی این مراسم برگزار می نماید، شرکت نمایند؛ این کمپین ها بیشتر مربوط به امور خیریه، یاری به نیازمندان، گسترش صلح و دوستی در دنیا و ... است.

میس یونیورس 2019

سال جاری نیز مراسم میس یونیورس برگزار گردید و نهایتا دختری به نام زازبینی تونزی از آفریقای جنوبی که مدلی 27 ساله است، تاج را از دستان ملکه زیبایی سال قبل دریافت کرد. این دختر، دومین دختر سیاهپوستی است که به این مقام دست پیدا می نماید و البته سومین دختر از کشور آفریقای جنوبی. باقی فینالیست ها و برنده اخلاق و بهترین لباس محلی را نیز باهم در ادامه مشاهده می کنیم، اما پیش از آن صحبت های ملکه زیبایی سال جاری را بخوانیم:

من در دنیایی بزرگ شدم که زنان شبیه به من (با رنگ پوست من و مدل موهایم) هیچگاه زیبا به نظر نمی رسند. من فکر می کنم زمان این رسیده که این فرایند متوقف گردد. من دلم می خواهد که بچه ها دنیا به من نگاه نمایند و چهره ام را ببینند و انعکاس چهره خود را در صورت من مشاهده نمایند.

هیئت ژوری، زازبینی را فردی قوی با زیبایی طبیعی دانستند که زنان را تشویق می نماید تا خودشان را آنگونه که هستند، دوست بدارند. زازبینی در طول مسابقات، مو هایی کوتاه و با مدلی طبیعی داشت که به گفته خودش نمادی از اعتقادش نسبت به حضور منصفانه در مسابقات بود. حتی لباس محلی او (مسابقه، بخش جذابی به نام لباس محلی دارد) نشان از اعتقاداتش داشت. زازبینی از مردان اهل آفریقای جنوبی خواسته بود تا با نوشتن نامه ای در گرامیداشت سلبریتی های زن آفریقای جنوبی در حمایت از کمپین مرد برای زن ثابت قدم باشند. این نامه برروی روبان های رنگی نوشته شد و از آن برروی لباس محلی زازبینی استفاده شد و نام آن را موج عشق گذاشتند.

زازبینی شرکت در مسابقات را از سال 2017 آغاز کرد و همان سال به عنوان یکی از 26 فینالیست ملکه زیبایی آفریقای جنوبی پذیرفته شد و البته به جمع 12 فینالیست اصلی راه نیافت. او دوباره در سال 2019 به این مسابقات بازگشت و نهایتا به عنوان ملکه زیبایی کشورش انتخاب شد و متعاقبا نیز به عنوان یکی از شرکت نمایندگان مسابقه میس یونیورس به لاس وگاس اعزام شد.

جایزه زازبینی به عنوان ملکه زیبایی دنیا، پول نقد، یک ماشین نو و یک آپارتمان مبله با تمام امکانات در شهری در نزدیکی ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی بود.

نفر دوم

مدیسون آندرسن، مدل 25 ساله اهل پورتوریکو

نفر سوم

سوفیا آراگون، مدل 26 ساله اهل مکزیک

نفر چهارم

گابریلا توفور، مدل و وکیل 25 ساله کلمبیایی

نفر پنجم

جنیفر پاوینسودا، مدل و دی جی 27 ساله تایلندی

برنده اخلاق

اولگا بولاوا، مدل 28 ساله لهستانی

برنده بهترین لباس محلی

گازینی گانادوس، مدل 25 ساله فیلیپینی

مجری مسابقه

استیو هاروی

منبع: برترین ها
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 بهمن 1398 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 6563

به "ملکه زیبایی دنیا 2019 را بیشتر بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملکه زیبایی دنیا 2019 را بیشتر بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید