قطعی برق در تهران رکورد زد

به گزارش طفره، خبرنگاران : خاموشی 6 ساعت و 10 دقیقه ای جنوب غرب تهران بالانرین رکورد قطعی برق در امسال بوده است.

قطعی برق در تهران رکورد زد

به گزارش به نقل از تسنیم، حدود ساعت 11 و 40 دقیقه امروز، برق بخش هایی از جنوب غرب تهران قطع شد. این قطعی برق که طبق اعلام سامانه فوریت های برق (121) ناشی از بروز اشکال فنی در شبکه توزیع برق بود، در حدود ساعت 17 و 50 دقیقه رفع شد.

طبق آنالیز های تسنیم، این خاموشی 6 ساعت و 10 دقیقه ای، که رکورد تازه خاموشی مستمر برق در مناطقی از تهران در امسال بود، ریشه در بروز اشکال فنی در شبکه فوق توزیع برق در شرق استان تهران داشت.

بروز آتش سوزی در یکی از ترانس های فوق توزیع برق در شرق استان تهران و در پی آن ایجاد نقص فنی در شبکه فوق توزیع شرق مرکز، منجر به خاموشی برق در مناطقی از شرق و شمال تهران شد.

شرکت توزیع برق تهران عظیم در پی مدیریت شبکه و جلوگیری از گسترده شدن خاموشی ها در یک یا چند منطقه، از خاصیت یکپارچگی شبکه استفاده نموده و با اعمال خاموشی در نقاط مختلف از جمله جنوب غرب تهران، برقرسانی به شرق و شمال مرکز را تا حدودی متعادل کرد تا مشترکان تهرانی خاموشی های طولانی تر از 2 ساعت را در روزی که به دلیل وقوع حادثه در شبکه فوق توزیع، شرایط حساسی را در تأمین برق تهران ایجاد نموده بود، تجربه نکنند و خاموشی های شبکه به خوبی مدیریت گردد؛ اما در ادامه در زمانی که برای وصل برق در جنوب غرب تهران درنظر گرفته شده بود، بروز اشکال فنی در بعضی پست های این منطقه، که از قبل قابل پیش بینی نبود، قطعی های این منطقه را طولانی تر کرد و در نهایت با کوشش متخصصان شرکت توزیع برق، پس از رفع خاموشی های شرق و شمال تهران، خاموشی عجیب بیش از 6 ساعته برق در مناطقی از جنوب غرب تهران رفع شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 14907

به "قطعی برق در تهران رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعی برق در تهران رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید