سرطان را با این روش دور کنید!

نتایج تازه ترین بررسی ها حاکی از آن است مصرف آسپرین به مدت سه بار در هفته ریسک ابتلا به سرطان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

سرطان را با این روش دور کنید!

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، نتایج تازه ترین بررسی ها حاکی از آن است مصرف آسپرین به مدت سه بار در هفته ریسک ابتلا به سرطان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

مطالعه مؤسسه ملی بهداشت (NIH) در طی پژوهش های اخیر دریافته، آسپرین با مبارزه با التهاب خطر ابتلا به سرطان را می کاهد.

محققان این تحقیقات داده ها را در مورد بیش از 140 هزار نفر در ایالات متحده تجزیه و تحلیل کردند؛ آن ها دریافتند افرادی که آسپرین مصرف کرده اند، بیشتر از سرطان پروستات، روده بزرگ، معده، ریه و تخمدان زنده مانده اند.

آسپرین باعث کاهش التهاب می شود که ممکن است رشد سرطان را تقویت کند، اما کارشناسان می گویند این پیوند را می توان با سایر عوامل توضیح داد و نیاز به مطالعه بیشتری دارد.

با این حال، به نظر می رسد این مزایا فقط برای افرادی اعمال می شود که در محدوده وزن طبیعی قرار دارند. مصرف آسپرین برای افراد کم وزن و اضافه وزن هیچ تاثیری نداشته است.

مقامات بهداشتی اقدامات پیشگیرانه مانند شیوه زندگی سالم، عدم استعمال دخانیات و مصرف مواد دیگر، رژیم های غذایی خوب و ورزش را برای کاهش خطرات سرطان تشویق می کنند.

پزشکان معتقدند که ممکن است خواص ضد التهابی همان چیزی باشد که آسپرین را در پیشگیری از سرطان و کاهش خطر مرگ و میر نیز مفید می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 بهمن 1398 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 6478

به "سرطان را با این روش دور کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرطان را با این روش دور کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید