رسانه چینی:خودکفایی رمز پیروزی ایران بر تحریم ها است

به گزارش طفره، پکن- خبرنگاران- یک رسانه چینی در تحلیلی اظهار داشت ایران با خودکفایی و رفتن به سمت تولیدات بیشتر می تواند بر همه تحریم های آمریکا فایق آید.

رسانه چینی:خودکفایی رمز پیروزی ایران بر تحریم ها است

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

روزنامه گلوبال تایمز روز پنجشنبه نوشت وقتی به ایران می روید تعجب می کنید که مردم با آرامش در سایه تحریم ها زندگی می نمایند و فروشگاه ها دارای مواد کامل و مایحتاج مردم هستند و رستوران ها مملو از مشتری است.

گزارش خاطر نشان می نماید اصولا کشورهایی که در زمینه مایحتاج غذایی خود دارای خودکفایی هستند دارای ثبات اجتماعی می باشند و ایران در این زمینه سرآمد است و جالب تر اینکه بهای بسیاری از مواد غذایی در ایران به مراتب از کشورهای دیگر کمتر است.

رسانه چینی از وجود منابع غنی غله، چغندر و برنج در ایران خبر داده و آورده است: ایران سرزمین با برکتی است پهناور است ایران همواره یکی از قطب های مهم کشاورزی بوده است و با برنامه ریزی صحیح تر می تواند یکی از بهترین منابع فراوری مواد کشاورزی و غذایی در دنیا باشد و همین اکنون هم صندلی شایسته ای دارد.

روزنامه ارگانی چین با اشاره به رفتن ایران به سمت خودکفایی می نویسد: ایران از سال 2004 میلادی به این طرف در زمینه فراوری گندم خودکفا شد ایران از آن موقع با 45 سال وابستگی به واردات این محصول وداع کرد و توانست یک میلیارد دلار از درامد سالانه اش را در داخل حفظ کند.

گلوبال تایمز با اشاره به اینکه ایران یک صادر نماینده برنج نیز هست، اضافه نمود: از لحاظ منابع غذایی ایران یک قدرت بی نظیر است در دنیا کمتر کشوری را می توان در این زمینه با ایران یکسان دانست همه مواد غذایی در ایران به وفور در دسترس است مرکبات و خشکبار و میوه و هر چه شما در اندیشه داشته باشید در عرصه مواد غذایی در ایران وجود دارد.

روزنامه با اشاره به اینکه فراوری کشاورزی ایران که در سال 2013 میلادی 97 میلیون تن بود در 2017 میلادی به 122 میلیون تن رسیده است، اضافه نمود: ایران البته هنوز به واردات ماشین آلات و کود کشاورزی احتیاج دارد اما اینطور نیست که این مواد تاثیر زیادی بر ثبات تامین مواد غذایی در کشور داشته باشد.

رسانه چینی تاکید نمود که سامانه کشاورزی بخشی از قدرت ایران است ایران در زمینه بانکی در داخل هم پیشرفت های بی نظیری داشته است ایران در فراوری سوخت و بنزین و داشتن منابع گازی نیز یک قدرت بزرگ است این کشور آنقدر قدرت و خودکفایی دارد که بتواند از تحریم ها عبور کند.

آساق**231**1904**

منبع: ایرنا
انتشار: 21 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 2131

به "رسانه چینی:خودکفایی رمز پیروزی ایران بر تحریم ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه چینی:خودکفایی رمز پیروزی ایران بر تحریم ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید