در اولین مناظره، ترامپ 12 ادعای دروغ را بیان کرد، بایدن 4 ادعا

به گزارش طفره، پس از اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بین دونالد ترامپ و جو بایدن طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس هر دو نامزد طی این مناظره ادعا های دروغ متعددی در زمینه های مختلف مطرح کردند هر چند که در این مورد رئیس جمهور آمریکا گوی سبقت را از رقیب دموکراتش ربود.

در اولین مناظره، ترامپ 12 ادعای دروغ را بیان کرد، بایدن 4 ادعا

از پروفایل ما encaria دیدن نمایید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا همچون سخنرانی هایی که در تجمعات انتخاباتی خود ایراد می نماید در مناظره ای که سه شنبه شب به وقت آمریکا با جو بایدن، رقیب دموکراتش داشت خود را در قید و بند حقایق احساس نکرد هر چند که این بار کریس والاس، مجری این مناظره از شبکه فاکس نیوز و جو بایدن با او برخورد می کردند.

ترامپ طی این مناظره دو ادعای دروغ را علیه بایدن در ارتباط با تلفات شیوع کرونا ویروس مطرح نمود. یک مورد ادعای دروغ فاحش دیگر ترامپ هم در مورد اعتراضات ضد نژادپرستی در پورتلند بود. در موردی مشابه، اما بایدن دو ادعای دروغ در مورد تظاهرات ضدنژادپرستی در مقابل کاخ سفید و برخوردی که با این تظاهرات شد داشت.

به گزارش آسوشیتدپرس، یکی دیگر از ادعا های دروغ در حوزه سلامت و مربوط به پایین آمدن قیمت دارو بود. ادعای دروغ دیگر در مورد موضوع پاسخ به شیوع کروناویروس و توصیه دکتر آنتونی فائوچی، مقام ارشد انستیتو های ملی سلامت آمریکا به موثر بودن یا موثر نبودن استفاده از ماسک در مقابله با شیوع کروناویروس بود. در این موضوع او همچنین یک ادعای دروغ دیگر را درباره این که شرکت کنندگان تجمعات انتخاباتی وی مسئله ای از بابت ابتلا به کروناویروس پیدا نکردند بود. رئیس جمهور آمریکا ادعای دروغ دیگری را علیه رقیب دموکراتش در ارتباط با مورد مربوط به شیوع آنفولانزای خوکی در چند سال قبل مطرح نمود.

بایدن، اما در ارتباط با موضوع اقتصاد و مساله شکست احتمالی ترامپ در انتخابات سال جاری ادعایی دروغ را مطرح نمود.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه این مناظره مجددا دروغ سابقش درباره تقلب در انتخابات از بابت رای گیری پستی را تکرار کرد. او همچنین یک دروغ دیگر را هم در ارتباط با دور انداختن آرای داده شده به وی گفت. ترامپ در این مناظره حتی درباره اقداماتش در قبال مسابقات فوتبال آمریکایی نیز دروغ گفت.

رقیب دموکرات او، اما در ادامه درباره نامزد معرفی شده از سوی ترامپ برای پر کردن کرسی خالی دادگاه عالی دروغ گفت.

ترامپ، اما برای حمله به رقیب دموکراتش ادعایی دروغ را درباره مناقشه مربوط به تحصیل او در دانشگاه ایالتی دلاور مطرح ساخت.

موضوع دیگری که با دروغگویی هم از سوی ترامپ و هم از سوی بایدن همراه شد موضوع جرم و جنایت در آمریکا بود.

در مجموع در این گزارش آسوشیتدپرس به مطرح شدن 12 ادعای دروغ از سوی دونالد ترامپ و چهار ادعای دروغ از سوی جو بایدن در این مناظره اشاره شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 10666

به "در اولین مناظره، ترامپ 12 ادعای دروغ را بیان کرد، بایدن 4 ادعا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در اولین مناظره، ترامپ 12 ادعای دروغ را بیان کرد، بایدن 4 ادعا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید