خبرنگاران کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا برای پمپئو احضاریه صادر کرد

به گزارش طفره، نیویورک- خبرنگاران- رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با صدور احضاریه ای برای وزیر خارجه آمریکا خواهان ارسال اسناد فراهم شده علیه جو بایدن شده است.

خبرنگاران کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا برای پمپئو احضاریه صادر کرد

به گزارش طفره از تارنمای هیل، الیوت انگل روز آدینه احضاریه ای را برای مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا فرستاد و از او خواست تا ده ها هزار سندی را که وزارت متبوعش برای جمهوریخواهان سنا درباره تحقیقاتشان علیه جو بایدن معاون اول رئیس جمهوری سابق و تجارت پسرش با اوکراین فراهم نموده است، برای آنها بفرستند.

انگل، پمپئو را متهم کرد که از منابع وزارت متبوعش برای پیشبرد یک اقدامات تبلیغاتی علیه نامزد احتمالی ریاست جمهوری دموکرات استفاده می نماید و درخواست کرد اسناد ارائه شده برای سناتورهای جمهوریخواه، در اختیار دموکرات های مجلس نمایندگان قرار گیرد.

انگل اضافه کرد: پمپئو وزارت خارجه را به بازوی کارزار انتخاباتی ترامپ تبدیل نموده است و او حتی سعی در مخفی کردن آن ندارد. پس از آنکه تقریبا همه کوشش های نظارتی کمیته امور خارجی در 2 سال گذشته به مانع برخورد کرد، پمپئو اکنون بیش از هر کسی برای یاری به جمهوریخواهان سنا در پیشبرد تئوری توطئه شان علیه بایدن مسرور است.

وی تاکید نمود: من می خواهم پرونده کاملی که وزارت خارجه به مجلس سنا ارسال نموده است را ببینم و می خواهم مردم آمریکا نیز آن را ببینند.

کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان به دنبال آن است که 16 هزار و 80 صفحه اسنادی که وزارت خارجه برای جمهوریخواهان سنا علیه بایدن و پسرس در تعامل با اوکراین فراهم نموده است را به دست آورد.

این کمیته به پمپئو تا هفتم ماه اوت(17 مرداد ماه) فرصت داده است تا به این درخواست پاسخ دهد.

مساله تعامل آمریکا با اوکراین یکی از موضوعات اساسی در استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان بود که گفته شد ترامپ هرگونه ارسال یاری نظامی مصوب کنگره به کی اف را به تحقیق علیه بایدن و فرزند او در شرکت انرژی بوریسما منوط نموده بوده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 10129

به "خبرنگاران کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا برای پمپئو احضاریه صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا برای پمپئو احضاریه صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید