خبرنگاران کسری بودجه دولت آمریکا به 2.7 تریلیون دلار رسید

به گزارش طفره، تهران- خبرنگاران- اداره بودجه کنگره گفت که کسری بودجه دولت فدرال آمریکا در 9 ماهه نخست امسال اقتصادی به 2.7 تریلیون دلار رسیده است که یک رکورد به شمار می آید.

خبرنگاران کسری بودجه دولت آمریکا به 2.7 تریلیون دلار رسید

به گزارش بامداد پنجشنبه تارنمای هیل، کسری بودجه دولت فدرال آمریکا فقط در ماه ژوئن 863 میلیارد دلار بود که 107 برابر کسری بودجه هشت میلیارد دلاری در ماه ژوئن سال گذشته است.

پیش بینی می گردد که کسری بودجه دولت فدرال به 3.8 تریلیون دلار برسد.

کسری بودجه دولت آمریکا در حالی است که شیوع کرونا به بسیاری از کسب وکارها لطمه زده و دولت فدرال طرح های مالی متعددی را برای جلوگیری از تضعیف فزاینده اقتصاد اجرا نموده است.

شیوع کرونا موجب کاهش 28 درصدی مالیات شرکت ها و افراد شده است. یکی دیگر از دلایل کاهش درآمدهای مالیاتی دولت آن است که واشنگتن آخرین مهلت پرداخت مالیات ها را از 15 آوریل به 15 ژوئیه موکول کرد.

کنگره آمریکا برای جلوگیری از رکورد مالی یک بسته کمکی 3 تریلیون دلاری در حوزه بهداشت و امور اضطراری تصویب و اجرا کرد و قرار است بزودی یک بسته دیگر نیز تصویب کند.

هزینه بسته جدید که توسط مجلس نمایندگان تدوین شده، سه تریلیون دلار برآورد شده است اما سنا میخواهد این رقم را به یک تریلیون دلار کاهش دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 9958

به "خبرنگاران کسری بودجه دولت آمریکا به 2.7 تریلیون دلار رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کسری بودجه دولت آمریکا به 2.7 تریلیون دلار رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید