خبرنگاران درج نکردن قیمت بیشترین تخلف صنفی در خوزستان بوده است

به گزارش طفره، اهواز-خبرنگاران- مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: بیشترین میزان تخلفات صنفی در یک ماه اخیر در استان فروش کالا بدون درج قیمت بوده است.

خبرنگاران درج نکردن قیمت بیشترین تخلف صنفی در خوزستان بوده است

نعمت الله بیرانوندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران بیان نمود: نیاز است برای برچیده شدن این تخلف در سطح استان یک پویش مردمی ایجاد شود و مردم از اصنافی که کالا را بدون درج قیمت عرضه می کنند خرید نکنند.

وی افزود: درج قیمت وظیفه تمامی اصناف و اطلاع داشتن از قیمت کالا حق هر خریدار است که متاسفانه این اصل رعایت نمی شود.

بیرانوندی ادامه داد: در کنار برخوردهای قانونی نیاز به همکاری مردم نیز هست که از اصناف این حق قانونی را طلب کنند و از فروشنده بخواهند که قیمت کالا را درج کند در غیر این صورت از آن خرید نکنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: یک هزار و 518 فقره پرونده در یک ماه اخیر در خصوص درج نکردن قیمت در استان تشکیل شده که برای این مدت زمان رقم بالایی است.

وی افزود: یک هزار و 64 فقره تخلف از این تعداد در بخش کالا و خدمات ، 328 فقره در بخش قاچاق و 126 فقره در حوزه بهداشتی، دارو و درمان بوده است.

بیرانوندی بیان نمود: درج نکردن قیمت بیشترین تخلف یک ماه اخیر بوده و گرانفروشی و حمل کالای قاچاق در رده های بعدی تعداد تخلف هستند.

طبق اعلام اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان از ابتدای امسال تا کنون 13 هزار و 969 هزار فقره پرونده در این اداره کل رسیدگی شده است.

مردم می توانند شکایات صنفی خود را در سامانه اینترنتیhttp://tazirat135.ir/ ثبت کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 13014

به "خبرنگاران درج نکردن قیمت بیشترین تخلف صنفی در خوزستان بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران درج نکردن قیمت بیشترین تخلف صنفی در خوزستان بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید