خانزادی: گام دوم انقلاب شاهد تجهیزاتی با فناوری و دانش فنی بالاتر است

به گزارش طفره، فرمانده نداجا با تاکید بر اینکه ایران اسلامی کاملا خودکفا و مستقل از هر بیگانه ای است، گفت: در آینده برنامه ریزی ویژه ای برای ساخت تجهیزاتی داریم که به لحاظ فناوری، تکنیک و دانش، فاصله جدی نسبت به گذشته دارد.

خانزادی: گام دوم انقلاب شاهد تجهیزاتی با فناوری و دانش فنی بالاتر است

به گزارش گروه سیاسی طفره، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش که به دعوت فرمانده نیروی دریایی پاسکات به این کشور سفر نموده، گفت: هیچ کشوری توانایی ایجاد خلل در امنیت ایران را نخواهد داشت. این امنیت بااقتدار در کنار کشور های همسایه از جمله همسایه شرقی ما پاکستان، به یقین می تواند هم افزایی و هم گرایی خوبی را برای دستیابی به امنیت جمعی به ویژه در دریا فراهم کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: یک اختلاف معنی دار در ارتباط با شرایط جمهوری اسلامی ایران و پاکستان وجود دارد. ایران 40 سال زیر تحریم ها بوده و در این فضا همسایه شرقی و مسلمان ما پاکستان شرایط بهتری داشته است.

وی یادآور شد: پیشرف های خوبی در پاکستان رخ داده است و قرار است امروز با سفر به شهر کراچی بخشی از ظرفیت های ساخت تجهیزات نظامی دریایی این کشور را مشاهده کنیم که در سال های اخیر پیشرفت خوبی در این حوزه داشته است.

امیر دریادار خانزادی گفت: در همین فضا جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی دریایی ارتش پیشرفت های خیلی خوبی را تجربه نموده است. حرکت ها در گام اول انقلاب موجب ظرفیت سازی و به صورت جهشی بوده است و اکنون انباشت قابل توجهی از دانش، تجربه و زیرساخت در مجموعه های فنی، صنعتی، علمی و دانشی نیروی دریایی، وزارت دفاع و بخش کشوری وجود دارد و به ما یاری می نماید که گام دوم را با شتاب و قدرت بیشتری برداریم.

وی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی کاملا خودکفا و مستقل از هر بیگانه ای است، اضافه نمود: در آینده برنامه ریزی ویژه ای برای ساخت تجهیزات داریم، این تجهیزات با توجه به دانشی که در گام اول انقلاب کسب کردیم، رویکرد ویژه ای خواهد داشت. قطعا در گام دوم ملت شریف ایران شاهد تجهیزاتی خواهند بود که به لحاظ فناوری، تکنیک و دانش فاصله جدی نسبت به گذشته دارد.

فرمانده نیرو دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: هر کشوری به واسطه تکالیفی که دولت ها دارند، وظیفه دارد با استفاده از ظرفیت نیرو های مسلح، امنیت را در مناطق دریایی تحت حاکمیت خود برقرار کند و قطعا بخش های مختلف از جمله اقتصاد از آن بهره مند می گردد.

وی اضافه نمود: ایران و پاکستان، از مرز ها و مناطق تحت حاکمیت امن چه در منطقه خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و منطقه شمال اقیانوس هند برخوردار هستند.

امیر دریادار خانزادی تاکید نمود: هدف بعضی از کشور های غربی و قدرت های استکباری از نام بردن امنیت تنگه هرمز و راه انداختن ائتلاف های نمایشی، به نوعی تثبیت حضور نامشروع خود است؛ در حالی که این حضور به غیر از ایجاد ناامنی چیزی را به دنبال ندارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش حضور قدرت های خارجی و استکباری در منطقه را عامل ناامنی و خروج بی قید و شرط آنان را به نفع منطقه دانست و اضافه نمود: در این خصوص با همتای پاکستانی خود صحبت کردیم و گفتیم که این منطقه احتیاج به هیچ نیروی خارجی ندارد و طرف پاکستانی نیز موافق مواضع ایران بود.

وی تاکید نمود: از نظر جمهوری اسلامی ایران هماهنگی و مشارکت کشور های منطقه می تواند امنیت را آنگونه که به خوبی برقرار شده تا آینده تداوم ببخشد.

امیر دریادار خانزادی گفت: همه آنانی که به صورت نمایشی در منطقه حضور داشتند نه تنها نتوانستند ائتلافی را شکل بدهند بلکه بیگانگان به تدریج در حال خروج هستند، زیرا حضور بی دلیل آنان باعث هزینه سازی برای ملت های خود شده است و این کشور ها به خوبی از این موضوع مطلع هستند.

وی اضافه نمود: انگلیسی ها بخش زیادی از منطقه را ترک کردند و آمریکایی ها نیز ناو هواپیمابر خود را در نقطه دور مستقر نموده و می توان گفت که آنان نیز در حال ترک منطقه هستند.

امیر دریادار خانزادی تاکید نمود: حضور این کشور ها هیچ تاثیر معناداری در منطقه ندارد. کسانی که به نوعی از نبود غیبت نمایشی آمریکا نگرانی و ترس دارند و با حضور نمایشی آمریکا احساس دلگرمی می نمایند، باید بدانند که خروج بیگانگان از منطقه قطعا امنیت بیشتری را به دنبال دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: جمهوری اسلامی ایران از مجموع 15 کشور همسایه خود با چهار کشور از جمله جمهوری اسلامی پاکستان به طور همزمان دارای مرز های زمینی و دریایی است.

وی با اشاره به حائز اهمیت بودن سفر سال گذشته فرمانده نیروی دریایی پاکستان به تهران برای شرکت در اجلاس فرمانده هان دریایی اقیانوس هند، اضافه نمود: در پاسخ به این سفر و دعوت رسمی از بنده، با هدف توسعه همکاری های میان دو کشور به ویژه نیرو های دریایی راهی پاکستان شدم.

امیر دریادار خانزادی خاطر نشان ساخت: رویکرد اصلی ما توسعه همکاری ها میان دو کشور ایران و پاکستان در دریا است که آن را به طور جدی دنبال می کنیم که جنبه های مختلف عملیاتی، فنی، آموزشی و همکاری های متعدد در قالب تبادل اطلاعات را شکل می دهد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران اضافه نمود: نیرو دریایی پاکستان در آینده نزدیک قرار است رزمایش بین المللی امان را تدارک ببیند که از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز برای حضور در آن دعوت شده، توضیحات لازم در این خصوص ارائه شد و برنامه ریزی های لازم برای رزمایش امان و رزمایش آینده فرماندهان دریایی اقیانوس هند، که در اسفندماه قرار است برگزار گردد، انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: رویکرد تعاملی و همکاری دریایی شروع شده است. پیش از این شاید به مدت بیش از 20 سال فرماندهان دریایی دوطرف سفر دوجانبه ای به کشور های یکدیگر نداشتند.

امیر دریادار خانزادی مصاحبه ها با طرف پاکستانی را مهم و سازنده توصیف کرد و گفت: بر توسعه همکاری ها به ویژه بر بخش هایی از منطقه که واگرایی و یا اختلاف زمینه ای وجود دارد، تاکید شد و دو طرف توافق کردند که این قبیل مسائل باید به وسیله مصاحبه به پایان برسد و هیچ کشور نباید در منطقه به دنبال راه چاره نظامی باشد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اضافه نمود: در سفر به شهر بندری کراچی و بازدید مراکز آموزشی، فنی و زیرساختی نیروی دریایی پاکستان با ظرفیت های آشنا خواهیم شد که قابل اشتراک میان دو کشور است؛ به ویژه در حوزه های آموزشی که از هم اکنون نشانه هایی از امکان اشتراک این ظرفیت قابل مشاهده است.

وی در ادامه گفت: درخصوص استفاده از ظرفیت های بنادر چابهار و گواتر با طرف پاکستانی مصاحبه شد. آنان معقتد بودند که به اشتراک گذاشتن ظرفیت دو بندر به رونق بیشتر منطقه یاری می نماید.

امیر دریادار خانزادی گفت: طرفین تاکید داشتند که چابهار و گواتر دارای ظرفیت های ژئوپولیتیک خاصی هستند و هرگز رقیب یکدیگر نیستند، چون ظرفیت های آنان جدا است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: قطعا در آینده زمینه های همکاری بین دو بندر هم بیشتر مهیا می گردد که قطعا باعث شکوفایی سایر کشور ها منطقه نیز خواهد شد.

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز گذشته با سفر به اسلام آباد با ظفر محمود عباسی همتای پاکستانی خود ملاقات و درخصوص توسعه همکاری های مشترک و موضوعات مورد علاوه بحث و گفتگو انجام داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 6554

به "خانزادی: گام دوم انقلاب شاهد تجهیزاتی با فناوری و دانش فنی بالاتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانزادی: گام دوم انقلاب شاهد تجهیزاتی با فناوری و دانش فنی بالاتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید