کوشش کمیسیون اروپا به دنبال اخذ مالیات سنگین از اپل

به گزارش طفره به نقل از زد دی نت، کمیسیون اروپا حکم یادشده را غیرعادلانه توصیف نموده و با طرح استدلال هایی قضائی و حقوقی تصریح نموده که حکم یادشده به روندهای رقابتی در میان شرکت های تجاری در اتحادیه اروپا آسیب می زند.

کوشش کمیسیون اروپا به دنبال اخذ مالیات سنگین از اپل

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به دنبال کشمکش های قضائی گسترده بر سر این موضوع، تصمیم گیری در خصوص آن به عالی ترین نهاد قضائی اتحادیه اروپا ارجاع داده شده بود. این دادگاه توافق مالیاتی اپل و مقامات مالیاتی کشور ایرلند را مورد آنالیز قرار داد تا معین گردد آیا این توافق غیرقانونی بوده یا خیر. مقامات کمیسیون اروپا می گویند اپل برای دور زدن قوانین مالیاتی اتحادیه اروپا و پرداخت مالیات کمتر فعالیت خود را در ایرلند متمرکز نموده تا با سوءاستفاده از قوانین خاص این کشور مالیات کمتری بپردازد. در مقابل اپل استدلال نموده که چنین کاری جرم نیست.

در نهایت کمیسیون اروپا با توجه به درآمد کلان اپل از محل فروش محصولات و خدمات مختلف در کشورهای اروپایی خواهان دریافت 13 میلیارد یورو مالیات از این شرکت شد. این درخواست با شکایت اپل توسط دادگاه عالی اتحادیه اروپا به علت فقدان شواهد و ادله کافی رد شد و حالا کمیسیون اروپا درخواست تجدیدنظر خود را تقدیم دادگاه نموده است.

رسیدگی به این پفراینده پیچیده مالیاتی از سال 2016 شروع شده و پیش بینی می گردد فرایند آنالیز مجدد آن نیز تا سال آینده میلادی به طول بینجامد. بعضی شرکت های فناوری دیگر امریکایی نیز با اتهامات مشابهی در خاک اتحادیه اروپا روبرو هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 10641

به "کوشش کمیسیون اروپا به دنبال اخذ مالیات سنگین از اپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش کمیسیون اروپا به دنبال اخذ مالیات سنگین از اپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید