تعریف و تمجید غزال تیزپای آسیا از پرسپولیس

به گزارش طفره، خداداد عزیزی که در سال 1375 عضو تیم بهمن کرج بود، به عنوان یار کمکی تیم پرسپولیس را در مسابقات جام در جام آسیا 97-1996 همراهی کرد. عزیزی که در این مسابقات با پیراهن شماره 23 در ترکیب پرسپولیس ظاهر شد، 4 بازی برای سرخپوشان انجام داد و 4 گل برای این تیم به ثمر رساند و یک رکورد فوق العاده را از خود بر جای گذاشت. او دو گل به الریان قطر، یک گل به النصر عربستان و یک گل به پوهانگ کره جنوبی زد و در نهایت با پرسپولیس مقام سومی آسیا را بدست آورد. درخشش عزیزی در این مسابقات و سپس جام ملت های آسیا باعث شد تا او عنوان بازیکن سال 1996 آسیا را بدست آورد.

تعریف و تمجید غزال تیزپای آسیا از پرسپولیس

خداداد عزیزی در مورد روندی که پرسپولیس طی نمود تا پیروز به حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا گردد گفت: من به خوبی بازی ها را رصد می کردم. پرسپولیس ابتدا مسابقات را بد آغاز کرد. ولی هر چه رو به جلو رفت بهتر شد و انتظارات همه را از جمله طرفداران و مردم را به خوبی برآورده کرد و آن بازی که همه از پرسپولیس توقع داشتیم را به نمایش گذاشت. الحمدالله به فینال رسیدند و امیدوارم بعد از مدت ها برای فوتبال ما و پرسپولیس که محبوب بسیاری از مردم ایران است اتفاق خوبی رقم بخورد.

بازیکن سابق پرسپولیس در مورد بازیکنان جدیدی که به این تیم اضافه شدند و به خوبی توانستند انتظارات را برآورده نمایند گفت: بازیکنان جدید پرسپولیس برخلاف انتظارات نمایش فوق العاده ای داشتند و یاری شایانی به صعود این تیم به فینال کردند. من بیشتر از همه سبک بازی احسان پهلوان را دوست دارم. ولی جدا از او حامد لک خیلی خوب کار کرد و تنها 2 بار آن خارج از جریان بازی گل خورد. عیسی آل کثیر فوق العاده ظاهر شد و 4 گل حساس برای این تیم زد. سرلک هم برخلاف صحبت های که در مورد او می شد بی نظیر کار کرد. سعید آقایی هم در سمت چپ پرسپولیس دوندگی لازم را داشت و نقش مهمی در پیروزیت این تیم داشت. خدا را شکر به خوبی توانستند خود را با تیم وفق بدهند و درخشان ظاهر شوند که در نهایت هم برای آن ها خوب شد هم پرسپولیس.

عزیزی در مورد این موضوع که بازیکنان جدید پرسپولیس در مدت زمان کمی توانستند خود را با تیم هماهنگ نمایند و بدرخشند، گفت: من فکر نمیکنم دلیل خاصی داشته باشد. ما در دنیای حرفه ای فوتبال بازی میکنیم و پرسپولیس وقتی توانسته به فینال صعود کند باید حرفه ای گردد. اینکه بازیکنان تیم های خود را عوض می نمایند یک چیز طبیعی است و بازیکن حرفه ای کسی است که خود را سریع با شرایط وفق دهد تا بتواند پیروز گردد. اگر قرار است بهانه جویی نمایند و ایراد بگیرند بازیکن حرفه ای نیست. اگر این اتفاق در تیم های دیگر نمی افتد بازیکنان آن تیم توانمندی لازم را ندارند. ولی یکی مثل احسان پهلوان این توانمندی را داشت که سریع و السیر در پست خود جا بیافتد و بتواند توانمندی خود را نشان دهد. آل کثیر، حامد لک و میلاد سرلک هم همینطور، به خوبی وظیفه خود را فرا گرفتند و توانستند درخشان ظاهر شوند و نشان دهنده حرفه ای بودن پرسپولیس است که همین دلیل تفاوت ها را رقم زده تا آن ها در فینال حاضر باشند. هر فوتبالیستی اگر دنبال پیشرفت است خود را باید با شرایط هر چه زودتر وفق دهد. من فکر میکنم کار خاصی انجام نشده و این نشانگر حرفه ای بودن بازیکنان پرسپولیس است.

عزیزی در مورد این سوال که آیا نبود بعضی از بازیکنان کلیدی پرسپولیس از جمله، آل کثیر، پهلوان، وحید امیری و شجاع خلیل زاده کار را برای این تیم در فینال سخت خواهد نمود؟ گفت: پرسپولیس قطعا بازی سختی خواهد داشت که این بازیکنان باشند چه نباشند. مضاف بر اینکه با نبود این بازیکنان کار سخت تر هم خواهد شد. ولی چیزی که از همه مهم تر است آنجاست که پرسپولیس 90 درصد راه را تا دستیابی به پیروزیت طی نموده است. خیلی ها فکر نمی کردند این تیم از گروه خود صعود کند، اما حالا آن ها نماینده شایسته ما در فینال هستند. بازیکنانی که همین حالا آن ها در اختیار دارند مهر ه های کلیدی و مثمر ثمر بودند و امتحان خود را به خوبی پس دادند. پرسپولیس در این سال ها شایستگی خود را با پیروزیت های که کسب نموده به خوبی نشان داده و ثابت نموده است به هیچ بازیکن و فردی متکی نیست و آن ها به معنی حقیقی کلمه یک تیم هستند.

وی در ادامه اضافه کرد: همه دیدند زمانی که آل کثیر محروم بود، مهدی عبدی در بازی النصر که بازی سختی هم بود جانشین او شد و کار را با گلی که زد برای پرسپولیس در آورد. به نظرم می تواند از پس اولسان بر بیاید. تنها 90 دقیقه غیرت و همت لازمه پیروزیت پرسپولیس است.

وی خصوص سابقه بازی در پرسپولیس نیز بیان نمود: من زمان کوتاهی در خدمت این تیم بودم و خاطرات خوبی با این تیم داشتم و پیروز شدیم سوم آسیا شویم. امیدوارم پرسپولیس که در این سال ها نتایج خوبی گرفته و برای دومین بار در فینال لیگ قهرمانان حاضر شده است بتواند جام قهرمانی را کسب کند.

مهاجم سابق پرسپولیس در مورد برگ برنده این تیم در فینال بیان نمود: به نظر من برگ برنده این تیم با توجه به خط دفاع منسجمی که دارند آنجاست که اول گل نخورند. پرسپولیس خیلی سخت گل می خور د که این برای این تیم خیلی خوب است و یک امتیاز محسوب می گردد. در دور گروهی و حذفی آن ها به خوبی نشان دادند که تیمی هستند که در ضد حملات خوب ظاهر می شوند و حریف را به دردسر می اندازند. اگر این تیم گل نخورد می تواند با توجه به قابلیت های که دارند گلزنی نمایند. اگر گلی هم نزدند و بازی به پنالتی ها کشیده شد. آن ها در بازی با النصر به خوبی نشان دادند که پنالتی زنان خوبی دارند و از طرفی حامد لک توانایی خوبی در مهار ضربات پنالتی دارد. این امر می تواند آن ها را قهرمان آسیا کند.

در آخر خداداد عزیزی در مورد پیش بینی نتیجه فینال و ملاقات اولسان و پرسپولیس گفت:، چون بعضی از ستاره های این تیم نیستند و کار بسیار سخت است. من زیاد به بازی فینال خوش بین نیستم، اما هر زمانی که این حس را داشتم برعکس آن رخ داده است. به همین دلیل فکر می کنم پرسپولیس قهرمان آسیا می گردد. مثال شاخص آن بازی با استرالیا بود که من هم مثل همه خوشبین نبودم و گفتم کارمان تمام است، اما با یاری خدا توانستیم به جام جهانی صعود کنیم.

منبع:ایلنا

منبع: فرارو
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 12059

به "تعریف و تمجید غزال تیزپای آسیا از پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعریف و تمجید غزال تیزپای آسیا از پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید