برنامه ایران برای صادرات ال ان جی به اروپا

به گزارش طفره، وزیرنفت درخصوص برنامه وزارت نفت برای صادرات گاز به اروپا گفت:در انتقال گاز به اروپا بیشتر بر روی صادرات گاز به صورت LNG تمرکز می گردد.

برنامه ایران برای صادرات ال ان جی به اروپا

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش طفره، وزیر نفت درخصوص برنامه وزارت نفت برای صادرات گاز به اروپا گفت:در انتقال گاز به اروپا بیشتر بر روی صادرات گاز به صورت LNG تمرکز شده و برنامه ریزی ها دراین راستا انجام خواهد شد.

وی درخصوص تدابیر وزارت نفت برای تامین خوراک پتروشیمی ها اضافه کرد: مهم ترین مسئله برای تامین خوراک پتروشیمی ها و حمایت از صنایع پایین دستی پتروشیمی این است که تولیدنمایندگان برای فروش محصول به صنایع داخلی باید مالیات پرداخت نمایند، اما در صادرات، مالیاتی به آنها تعلق نمی گیرد و درحال حاضر صادرات مالیات نداشته و آنچه که به صنایع داخلی فروخته می گردد، مالیات دارد.

وزیرنفت توضیح داد: به دلیل پرداخت مالیات تولیدنمایندگان خوراک در فروش به داخلی ها، شرکت های تولیدنماینده مایل نیستند خوراک را به پتروشیمی های داخلی بفروشند، به طورمثال اگر 100 میلیارد تومان سود کسب کند،با صادرات مبلغی از سود آنها کسر نمی گردد، اما در فعالیت با داخلی ها باید مالیات بپردازند، بنابراین مایل نبوده خوراک به داخلی ها بفروشند و اقدام به صادرات می نمایند .

منبع: تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 7502

به "برنامه ایران برای صادرات ال ان جی به اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ایران برای صادرات ال ان جی به اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید