اتصال خط 2 و 3 متروی تهران با احداث ایستگاه جدید

به گزارش طفره، مدیرعامل شرکت مترو تهران از اتصال خط 2 و 3 مترو در تقاطع خیابان های ولیعصر (عج) و امام خمینی (ره) با احداث یک ایستگاه تبادلی خبر داد.

اتصال خط 2 و 3 متروی تهران با احداث ایستگاه جدید

به گزارش گروه اجتماعی طفره، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره راه اندازی ایستگاه جدید در مترو اظهارداشت: اتصال خط 2 و 3 متروی تهران در تقاطع خیابان های ولیعصر (عج) و امام خمینی (ره) با احداث یک ایستگاه تقاطعی انجام می گیرد.

وی با اشاره به این که این ایستگاه به G3 معروف است، اعلام کرد: نقطه مورد نظر یکی از نقاط حائز اهمیت از نظر ترافیکی است، لذا راه اندازی ایستگاه در این بخش از شهر یکی از ضرورت های مهمی است که شرکت مترو در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرعامل شرکت مترو با بیان این که یکی از مهمترین موضوعات در مترو تبادل بین خطوط است، تاکید کرد: تبادل بین خطوط باعث می شود که مترو بتواند نقش شبکه ای خود را ایفا کند، اما متاسفانه به دلایل مختلف هنگام احداث خط 3، ساخت این ایستگاه در دوره های گذشته، مغفول مانده است.

امام با اشاره به این که حذف این ایستگاه عملکرد خط 2 و 3 متروی تهران را به شدت تحت تاثیر قرار داده است، مطرح نمود: این موضوع همچنین باعث شده است ما بین 2 ایستگاه میدان منیریه و چهارراه ولیعصر (عج) به فاصله بیش از 2 و نیم کیلومتر، هیچ ایستگاهی وجود نداشته باشد.

وی با بیان این که در حال حاضر خط 3 در حال بهره برداری است، گفت: ساخت کامل یک ایستگاه جدید خصوصاً سکو ها در حین بهره برداری از خط، اقدامی بسیار سخت است. حتی پیش بینی می شد برای ساخت این ایستگاه ناچار به تعطیلی بخشی از خط 3 شویم، اما تصمیم گرفتیم حداکثر تلاش را به کار گیریم تا حین خدمات رسانی به مردم در خط 3، ساخت ایستگاه جدید را اجرایی کنیم.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به این که مطالعات اجرا شده برای ساخت این ایستگاه مربوط به گذشته است، اظهار کرد: با توجه به اینکه این خط در حال بهره برداری بوده، نقطه احداث ایستگاه جدید با مطالعات گذشته کمی متفاوت است و برخی ملاحظات اقتصادی، اقتصادی و ترافیکی برای تملک و راه اندازی آن باید مد نظر قرار گیرد. در نتیجه ضروری است مطالعات و طراحی های جدیدی برای احداث این ایستگاه انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت مترودتهران با بیان اینکه پس از انتخاب مشاور طراح و مطالعاتی این پروژه، طراحی و مطالعات ساخت این ایستگاه تا 6 ماه آینده نهایی می شود، اعلام کرد: پس از آن مراحل مناقصه انتخاب پیمانکار اجرایی ایستگاه G3 در دستور کار قرار گرفته و اجرایی می شود.

وی افزود: زمان دقیق ساخت این ایستگاه در مطالعات مشخص می شود، اما با توجه به سختی هایی که ساخت ایستگاه G3 دارد، پیش بینی می شود اتمام عملیات اجرایی آن بیش از 2 سال زمان ببرد.

امام با تاکید بر این که رویکرد شرکت مترو توسعه خطوط به صورت شبکه ای است، گفت: تلاش می کنیم در توسعه خطوط مترو هیچ ایستگاهی، خصوصاً ایستگاه های تبادلی حذف نشوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 2 تیر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 8852

به "اتصال خط 2 و 3 متروی تهران با احداث ایستگاه جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال خط 2 و 3 متروی تهران با احداث ایستگاه جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید